Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 3.0


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Pogaduchy 3.0


@Bartłomiej napisał(-a)

@slav72 @Wiktor to tak analogicznie, gdyby szło to porównać do np. RAMu i cache, czego nam brakuje bardziej? - nie przedrzeźniam - sam mam kłopot z pamięcią na "dłuższy" dystans Szczęśliwa kobieta



@slav72 napisał(-a)

@Bartłomiej  moim zdaniem po trochu brakuje jednego i drugiego (przynajmniej mnie).


Ja się skłaniam bardziej przy pamięci podręcznej. Za dużo łapanych srok naraz i niektóre rzeczy umykają. 😔


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Pogaduchy 3.0

@j131 z pewnością (na chwile obecną masz rację - w rytm dalekiej/niedalekiej przyszłości) rozbudowa biologicznej pamięci to zbyt fantastyczny pomysł. Miałem na myśli urządzenia współpracujące w sposób inteligentny z nami coś - na wzór implantu jak z odcinka "Cała Twoja historia" Black Mirror - urządzenie, które będzie wychwytywać to co się dzieje werbalnie i obrazowo wokół nas jako zdarzenia, a następnie odpowiednio to kategoryzując z możliwością "wyszukiwania" czyli ich przywołania. Połączenie dyktafonu, kamery i kalendarza... i i kilku innych funkcji, których teraz nie przywołam bo, no właśnie pamięć i to co wymyślą za 10 - 20 lat Szczęśliwa kobieta

 

PS co do stopnia zaawansowania to nie chodziło mi również o snapshoty, filmiki i troszkę audio - co już jest możliwe przy udziale okularów/smartfona - tylko połączenie ich również z naszą biologią = konkretne zdarzenie załóżmy, że będzie to jakieś spotkanie, więc co robi "implant"? zbiera wszystkie info dostępne jak czas, miejsce, osoby, emocje i jeszcze dalej -> funkcje życiowe, biologicznie np. cała chemia, neuroprzekaźniki-> hormony, np. dopamina, endorfina etc. , funkcje życiowe, ciśnienie, tętno, glikemia etc etc.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Pogaduchy 3.0

@Bartłomiej , trzeba uważać  z fantazjowaniem, bo od tego mózgi się zlasują niczym wapno przeznaczone do lasowania😀 Pamięć podręczna wszak wystarczy, jak prawi @Wiktor 😀 Zawsze można zwalić niepamięć na sklerozę (potocznie, albo realne jej początki)😀 A tak na poważnie, to to na sklerozę i Alzheimera nie wymyślono skutecznego lekarstwa, toteż techniczne wspomagacze nie zadziałają.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pogaduchy 3.0

Być może kiedyś wymyślą jakieś implanty pamięci, coś na wzór implantów słuchu 🤔, tylko żeby prędzej nas nie zaatakowały i pożarły grzyby podobne z The Last of Us 😱


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Pogaduchy 3.0

@slav72 dlatego mam zafoliowane tlou remastered i part2 🙂 - co by absurdalnie ale "grzyb" ich nie chycił 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pogaduchy 3.0

@Bartłomiej a jak zapatrujesz się na serial na podstawie, oglądasz?


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Pogaduchy 3.0

@slav72 jak fanatyk! oglądam po dwa razy jeden odcinek - dla mnie - majstersztyk. Nie każdy pewnie ostatni odcinek doceni jako nie odwzorowanie gry, ale... dla mnie zaprezentowanie miłości w ramach wszystkiego złego co nas otacza jest godne największej formy uznania.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pogaduchy 3.0

@Bartłomiej  są głosy negatywne, ale jak dla mnie też jest ok 👌, oby tak dalej, super że HBO MAX zamówiło drugi sezon, a chodzą głosy i o trzecim 👍


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Pogaduchy 3.0

@slav72 tylko musimy być dyskretni, wiesz... @Wiktor dopiero się przymierza aby obejrzeć - nie spojlerujmy Szczęśliwa kobieta


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Pogaduchy 3.0

no, tylko pamiętajcie - bez spojlerowania zbytniego... Bo kiedyś będę chciał też to obejrzeć 😁