Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 3.0


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pogaduchy 3.0


@Citi2017napisał(-a)

Jak u was z zimą dużo śniegu 🤔


@Citi2017 witaj, w Bydzi śniegu jak na lekarstwo tylko gdzie niegdzie na dachach pozostałości. Kuruj się kolego i wracaj do zdrowia, coś mało Ciebie na forum widać...🤔


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy 3.0


@slav72napisał(-a)

@Citi2017napisał(-a)

Jak u was z zimą dużo śniegu 🤔


@Citi2017 witaj, w Bydzi śniegu jak na lekarstwo tylko gdzie niegdzie na dachach pozostałości. Kuruj się kolego i wracaj do zdrowia, coś mało Ciebie na forum widać...🤔



Ostatnio 38 sił nie miałem antybiotyki i praca 🙃


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Pogaduchy 3.0

@Citi2017 To szybko wracaj do zdrowia. 

U mnie śniegu już prawie nie ma. Za to wielka ciapa z pozostałości. Jakoś za nim szczególnie nie tęsknię. 

 

@slav72 oj tam 4 sklejone faktury. Lepsze były akcje. Miałam kiedyś krótki epizod w firmie krzak co się sprzedażą prądu i gazu zajmowała. Tam mieli chyba najdziwniejszy system jaki widziałam. Ogólnie klienci jak mieli zaliczki i potem rozliczeniowe. I takie cuda czasem były, że klient płacił ta rozliczeniową. Ale coś system źle księgował. I zamiast na ten odczyt rzeczywisty szły na kolejne zaliczki. Jak klient przegapił sprawę, że go monitowali to wtedy szła informacja do windykacji i miły pan odcinał prąd. Na szczęście firma ta padła. Po tej sytuacji wylądowałam w innej firmie, zupełnie. Potem przeszłam do innej o podobnym profilu Mieli fajna propozycję to się skusiłam mimo poprzednich doświadczeń. Tu już takich cudów nie było   Nawet się znajomi śmiali, aby ta nie padła. Ja zmieniłam robotę na obecna w grudniu a w maju firma padła 🤣 Dodam jeszcze, że część klientów w tej 2 firmie było najpierw w tej  pierwszej. Ja się będę trzymać sprzedawcy który jest jednocześnie dystrybutorem. Nie chce potem wylądować na sprzedaży rezerwowej. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pogaduchy 3.0

@Kimiriko nie chodzi o ilość faktur na raz tylko o kumulację kwot do zapłaty prawie na raz, ja byłem zabezpieczony gdyż mniej więcej co miesiąc zostawiałem kwotę na pokrycie zobowiązania, ale bywają tacy którzy żyją dniem dzisiejszym,  a przy okazji wypadały święta i sylwester, więc wtedy ból gdy z kumulacji do zapłaty za gaz wychodzi pełna średnia krajowa...


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Pogaduchy 3.0

@slav72 wiem o czym piszesz. Jak mówisz rozsądnie zostawiłeś sobie kwotę. Ale nie ma się co czarować. Jak nie ma rachunków a zwykle są nie ma co liczyć, że usługodawca zrobi nam niespodziankę i daruję. Tylko później sobie odbije. A to nie jest rodzaj kumulacji na jaką człowiek chciałby się załapać. 

 

Przykładowo jak numer stacjonarny w Orange jest na automatycznym przedłużeniu to jest z założenia jakby ma 2 lata. Jak się kończy ten niby dwuletni okres rachunek przychodzi nie za pełen okres rozliczeniowy tylko do daty tego niby końca. Ostatnio tak u sąsiadki było. Dostała śmiesznie mały rachunek jakieś 5 zł i pyta czy mogę jej z tym pomóc. Patrzę rachunek za 4 dni. A, że już ten temat przerabiałam mówię jak to wygląda. Zapłaciła tyle co zwykłe. Zrobiła się jej nadpłata która rozliczyła się na kolejnym rachunku. 

 

Dobrze wiem jakie są czasy. Widzę co się dzieje. Właściwie godzinie też słyszę od klientów.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Pogaduchy 3.0

@Citi2017 jak zdróweczko? Poprawiło się pod pierzyną?😊


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Pogaduchy 3.0

@Kimiriko 

Nie zawsze tak jest że nadpłaty rozliczają się automatycznie na następnym rachunku. Są firmy w których za kolejne okresy, mimo nadpłaty, wystawiają fakturę na pełną wysokość nowych zobowiązań. Wobec tego, z takimi radami trzeba być ostrożnym. IMHO najsensowniej jest płacić dokładnie takie sumy, na jakie dostaje się fakturę i w dokładnie takim terminie jaki na fakturze jest. I w ogóle najlepiej zlecić to zadanie bankowi. Korzystam z tego trybu kiedy tylko mogę już od... tak, od 1993 roku. Polecam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Pogaduchy 3.0

Qrcze, nominowali mnie na generała, a ja z wojska wiem, że trzy gwiazdki to porucznik. To było świętością pamiętać stopnie i znać wszystkich wyższych przełożonych😊


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Pogaduchy 3.0

Ja osobiście nie raz robię nadpłaty. Tak mam opłacony net i analogicznej mąż prąd/gaz. Potem patrzymy tylko na ebook jak nadpłata schodzi.

 

Wiadomo każdy robi jak uważa 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Pogaduchy 3.0

@bronzub 

Bo pamiętasz polskie stopnie. A to generał amerykański, trzygwiazdkowy, czyli nie byle jaki.