Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

@Anonim uwierz mi, że gdyby nie to, że jest w połowie mojego męża (jak go rzeczy nabyte po ślubie) to bym go z chęcią opchnęła. Ja to ogólnie miałam z tym sprzętem akcje. Mój ślubny powiedział mi kiedyś, że sobie obiecał kiedyś, że w swoim domu nie będzie miał TV. 😅 Ja za to poza studiami miałam i nie widziałam powodu bym mieć nie mogła. Na początku mieszaliśmy w małej kawalerce gdzie średnio było miejsce więc nie naciskałam na zakup. Jak już po ślubie zamieszkaliśmy we własnym M zaczełam cisnąć temat (dodam, że rodzina była po mojej stronie, nawet teściowie 👍). Akurat zbiegło się to z wymianą samochodu. Tu tez mieliśmy odmienne zdania. Jako, że wyszły przeboje z moim poprzednim autem (też gruba akcja ale nie będę przedłużać)mąż chciał nowe. Ja byłam za tym, by  kupić kilku letnie auto lepszej klasy (miałam Scenica II i marzyła mi się III). Ślubny uparł się, że ma być nowe i umarł w butach. Ale budżet nie był jakiś wielki i padło na produkt rumuńskiej myśli technicznej Dacie Sandero. W ramach kompromisu uległam.  Finał jest taki, że jak pisałam mam wielki TV a pokój tylko 18m2 (to ma się w sklepie uparł na tak wielka przekątną, ja chciałam mniejszą).  Oraz auto któremu w ramach idei tfu downsizingu wyrwało cylinder z serduszka i którego z całego serca nie cierpię i tylko czekam aż będzie znania. Będę walczyć o swoje jak lwica teraz o auto. 

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

@Anonim ... Teraz to chcę Ci oddać swój stary TV, którego nie oglądam wcale i dołożyć jeszcze mojego [leciwego już] VW Tourana.... 🙂

To ci dopiero historia... chyba trzeba Cię zgłosić do kolejnego i to podwójnego "odznaczenia" jako : przecieracza nowych szlaków zakupowych - motoryzacyjnych i AGD. 

A tak poważnie to przykra sprawa z tym furakiem - poważnie mu cylinder wytargało z wnętrzności ? To ci dopiero historia. Lunął bym to na drugi dzień po naprawie.... 😉

Co do TV - faktycznie 65 cali do 18m2 to trochę jak w kinie. No chyba, że tak miało być... ale jak ktoś przejdzie przed oczami to zamiast 4k jest realne 3D.... 😛 

 

Co by nie było to ciśnij tego swojego lubego, żeby pogonił to 4 kołowe, zranione sercem "monstrum" - do ludzi. Ty i "monstrum" i tak się nie lubicie, a u kogoś znajdzie może więcej zrozumienia... i będzie lepiej jeździło... 😉

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

@Anonim z moim starym autem wyszła dziwna akcja, że zaczął wariować i gasnąć głównie na wolnych obrotach. Próbowaliśmy dojść, co to może być. Podejrzana była odma oleju (przesączona potem nawet postawiona inna nowa dla testu i pudło), potem przepustnica (też były inne podstawiane) i nic. Radziliśmy się mechaników a bawił się w to min tata (jest elektrykiem, ale przy autach w domu wiele ogarnia ogólnie mocno w równych pracach ogarnięty taka złota rączka). Zabawy z tym było trochę,  nawet samo podszybie rozebrać (bo przód krótki, wszystko ciasno upchane). Było tez sprawdzane ciśnienie cylindrów i na jednym było coś nie halo. Już w akcie desperacji oddaliśmy do speca od renówek który nic nie znalazł. Auto poszło na sprzedaż oczywiście z odpowiednio obniżona cena z racji tych problemów. Ogłoszenie wrzucone o 21.30 a o 11 następnego dnia już był sprzedany. Gościu który go kupił chciał go dla siebie zrobić. I co się okazało? Rozrząd wyglądał jakby od wielu lat nie był robiony i coś się tam posypało. Dodam, że tego nie podejrzewaliśmy bo był przez nas robiony 2 razy, ostatnio rok przed początkiem problemów. Wiem, że powinno się brać kwity i stare części ale to warsztat znajomego i nie podejrzewaliśmy takiej akcji (obstawiam, że to nie bezpośrednio jego robota tylko któregoś z jego ludzi). Ale mleko się rozlało nie ma co patrzeć w tył. 

 

A w Dacii? Cylinderek mniej przez to silnik mocno wyżyłowany, dodatkowo głupi system Start -Stop. Bo ekolodzy wyliczyli, że dzięki temu spali ciut mniej na 100.km   co daje mniej CO2. Może i jestem kobietą ale od zawsze słyszałam że start to najcięższy moment dla silnika i nie uwierzę w cuda, że nie będzie to miało to wpływu na jego żywotność. Dodatkowo jak na początku zapominałam tego dziadostwa wyłączyć, to po przebojach z renówką dodatkowo podniosło mi to ciśnienie. 

 

Już zapowiedziałam mężowi, że kolejny samochód mieć po 1 normalny silnik po 2 być wyższy i wygodniejszy. Powiedziałam, że tematu nie odpuszczę i będę walczyć jak o niepodległość. 

 

A jeśli chodzi o TV jest wielki. Ale by jak się mąż zgodził to się nie chciałam o rozmiar kłócić (podobno nie on się liczy 😂). Minus taki, że.da się tylko z kanapy oglądać komfortowo. 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

Z tymi częściami do samochodów to jednak różnie bywa. Nie od razu zwalał bym winę na ludzi z tego warsztatu. Sam miałem przygodę, w której mechanika jestem pewien na 100%, a pompa wody siadła. Po niecałych 10 000 od wymiany kompletnego rozrządu i to fabrycznego. A skubana się rozleciała... I co zrobisz?

Kolejna naprawa i dalej samochód jeździ. Szkoda tylko, że jedna trasę musiał zrobić prawie 350 km na lawecie..... 😄

Ale zawsze są jakieś plusy: wiem po co jest ubezpieczenie ( darmowe holowanie) i nic więcej się nie zepsuło, a wyglądało jak by to poszła uszczelka pod głowicą.... Więc super ! Kilka godzin w warsztacie i znowu na ulicy....

 

Ale widzę, że też lubisz wyższe samochody ... Ja już osobówki (typowego sedana) nie kupię więcej. Ktoś kto wymyślił SUV był mistrzem... 😄

Natomiast nie wiem jak z tymi TV, bo nie lubię i nie oglądam... Nie mam cyfry+ ani canal + czy Polsat, więc w sumie też mi nie potrzebne takie urządzenie, bo w naziemnej to już od dawna nie ma czego oglądać.... a wiadomości to lepiej samemu w necie poszukać niż dać się "karmić" tym co tam na tacy podają.... 😉

A rozmiar.... Hmmm jak to klasyk mawiał: " King size - iście królewski rozmiar"

 

P.S. a jakie rozmiary w tym kultowym filmie były "królewskie" to już już zostawiam do oceny tym co film widzieli.... 😉

 

 

 

 

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Pogaduchy 2.0

Ależ niemiłe zaskoczenie na Narodowym - niestety "twierdza upadła" 😧

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Pogaduchy 2.0

@slav72 to jednak remis na Węgrzech nie był przypadek w pracy, tylko maksymalne możliwości. Dobrze, że chociaż jest gol honorowy. Jednak źle wytypowałem wynik 🤔


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur no niestety, ja również z moim typowaniem trafiłem jak "kulą w płot" 😁


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10912
  • 150

Pogaduchy 2.0

W wolnym czasie zachęcam do obejrzenia.

Teraz jest jeszcze na żywo: https://www.facebook.com/events/243757721069485?ref=110 


Mowa o równym dostępie do cyfrowego świata.
Więcej na http://miasteczkomysli.pl/

😊


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Pogaduchy 2.0

https://vm.tiktok.com/ZM8smKNwb/

Staro się poczułem 😂

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Pogaduchy 2.0

Ciekawy filmik na połączenie młodych ze starym sprzętem.

Ostatnio w salonie samochodowym jak wspomniałem o manualnej skrzyni biegów, to sprzedawca powiedział, że takie autka z manualem, to tak jak korzystanie jeszcze z telefonu klawiaturowego. Zdziwił się, jak z kieszczeni wyciągnąłem klawiszowca.