Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Pogaduchy 2.0

Wracając jeszcze do "nocnych marków" to mój ostatni wpis z 2:09, a tak spytam @ketrasaArtur  Twoje wpisy z 3:08 i 3:25 to świadczą jeszcze o "nocnym marku" czy już o "rannym ptaszku" ? 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Pogaduchy 2.0

@slav72 to już ranny ptaszek. Po godzinie 20-tej to już noc, a o 4-5 zaczyna świtać 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Pogaduchy 2.0

@slav72To "mężczyna pracujący"- żadnej pracy się nie boi, nawet nocnej...


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10889
  • 150

Pogaduchy 2.0

Podziwiam 🙄

 

Z pozdrowieniami od sowy 🦉 😋... Która próbuje się przestawić na skowronka 🐦


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Brak gniazdka telefonicznego a internet

@j131Szczególnie żarówki, bo podatne są na ataki hakerów 🤣

 

____________

* Wątek, ze względu na poruszaną "problematykę" ;0, przeniesiono z tematu Brak gniazdka telefonicznego a internet - Wiktor


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Brak gniazdka telefonicznego a internet

@agat13: kupiłem kiedyś żarówki Philipsa które można było sciemniać apką ze smartfona. Do konfiguracji wymagały obligatoryjnie dostępu do wifi, bt i gps. OK. W ramach tej konfiguracji trzeba było je zalogować do LAN przez WiFi. OK. Od tego momentu w apce można było je wyłączyć, włączyć i nawet trochę przyciemnić, wszystko przez WiFi. Fajnie. Ale bajer. Tylko decyzje o tym czy mogę włączyć żarówkę którą mam nad głową podejmował serwer znajdujący się w Korei - apka kontaktowała się z żarówami za pośrednictwem serwera. Odcięcie któregokolwiek z nich (żaróki lub apki) od internetu powodowało że nie dało się żarówkami sterować. Naturalnie nie podobało mi się to. Zrobiłem mały research i okazało się że w pewnych warunkach mogę wykorzystać istniejącą w starej wersji apki podatność i przy pomocy zrootowanego smartfona zhakować te żarówki tak, żebym mógł nimi sterować lokalnie. W tym momencie poddałem się i zwróciłem (żarówki).

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Pogaduchy 2.0

@j131I tak to właśnie zmierzamy do momentu, gdzie wody w WC nie będzie można spuścić, bo zasięg wifi nie sięga do łazienki, a podajnik papieru sterowany z Chin właśnie ma zwis...Oglądamy te wszystkie prorocze filmy S-F, gdzie jako ludzkość nie mamy nic do gadania w pełni zautomatyzowanym i zarządzanym bez nas świecie i co z tego?? Głupiejemy, bo wszystko sprowadzamy do kliknięcia w apce...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Pogaduchy 2.0

@agat13: S-F mówisz... mamy w tym roku okrągłą rocznicę urodzin Stanisława Lema... Warto czasem poczytać... Niestety jego "optystyczne" postrzeganie przyszłości sprawdza się na każdym niemal kroku.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Pogaduchy 2.0


@j131napisał(-a)

. W tym momencie poddałem się i zwróciłem (żarówki).

 


a szkoda, warto było było sprawdzić czy długo pożyją.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Pogaduchy 2.0

@pirenej: za drogie były na eksperymenty. Ale od strony "świecenia" wyglądały solidnie, w końcu były firmowe. Co prawda te akurat były LEDowe ale rozbierałem kiedyś te świetlówkowe "żarówki" różnych firm w celu recyklingu sterownika i różnice jakości były porażające. Philipsy prezentowały się w tym rankingu świetnie. Sterowniki z tych żarówek do dziś mi sterują klasycznymi świetlówkami.