Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Pogaduchy 2.0

Sprawdziłem jeszcze na FireFox-ie. Działą prawidłowo i otwiera się jako plik excel-a. W chrome pobiera się jako plik bez rozszerzenia, a przy próbie zmiany i otwarciu w excel-u pokazuje błąd.

 

______________

* Wpis przeniesiony z działu O społeczności - moderator Bartłomiej


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur Tak, teraz obserwuje wszystkie zagrania pomarańczowego. 

Pomarańczowy stanie się złoty bądź szary nic nie znaczący gdy zapomni się i nie pomyśli o drugim człowieku. 

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0


@Anonimnapisał(-a)

@ketrasaArturnapisał(-a)

Dziś Dzień Stolarza - rzeźnik wykonujący meble i ciekawe rzeczy z drzewa 😁


Doceniłeś @ketrasaArtur jednego z fachowców 😁

 

______________

* Post został edytowany przez moderatora


@Ultra2020, żeby choć Twoje oko nabrało takiej bystrości, jak mnie olśniło. @ketrasaArtur chyba potwierdzi, bo najpierw mój tekst skróciła (zmoderowała) @Kinga . Jakiś cenzor (który?) wybiegł o krok przed orkiestrę, więc pomyślałem sobie, że jego Tatuś pracował w PRL-owskim systemie cenzorskim. A to świadczy dobitnie o tym, że na forum jest mocno ograniczona wolność wypowiedzi, nie mającego nic wspólnego z netykietą. Pewnie każde słowo poddał "twórczej" analizie i swojej wyobraźni 😆Pozdrawiam serdecznie Utajonego 😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Pogaduchy 2.0

@SarahLynn jeszcze taka informacja, która mnie spotkała wczoraj. Zdarzyło mi się, że składając reklamację w Orange, czasami reklamacje ginęły i nie można było ich znaleźć.

 

Wczoraj zadzwoniłem do T-Mobile, bo składałem u nich trzy reklamacje na wadliwie działającą usługę internetową oraz brak możliwości logowania karty SIM do LTE, gdzie poprzednia karta SIM z innym numerem działała świetnie. Okazało się, że nie mają ode mnie żadnego zgłoszenia, żadnej reklamacji.

 

To tylko taki przykład na marginesie, że nie tylko w Orange są błędy. Kolejny największy też ma wpadki 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1591
  • 5432
  • 59

Pogaduchy 2.0

Jest promocja na początek wiosny ale słabo ją widać na forum.

https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2020/03/blog/Regulamin_promocji_pierwszy-dzien-wio...

Może na jednej z kart skorzystam i przy okazji sprawdzę lejek.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Pogaduchy 2.0

@andrzej1441 jest i na NO temat.

Już sprawdziłem i uważaj na pakiety z kumulacja GB. Też o tym napisałem.

https://nasz.orange.pl/t5/Oferta-na-kart%C4%99/Pakiet-z-okazji-rozpocz%C4%99cia-kalendarzowej-wiosny...

 

Dobrze, że Orange dał możliwość cofnąć zmiany, ale masz na to tylko 15 minut czasu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur jak najbardziej. U mnie w pracy usłyszałam kiedyś bardzo mądre zdanie "u sąsiada zawsze trawa jest bardziej zielona" 😉

 

Mnie najbardziej śmieszą opinie na portalach. Każdy obrzuca błotem swojego, "pójdę do konkurencji, oni szanują klienta, a nie tak, jak tu!" A u konkurencji tak samo, jak nie gorzej. 

Właściwie mam wrażenie, że teraz oferty są bardzo podobne do siebie, nie ma różnicy, u kogo się jest, trzeba dobrać do swojej oferty parametry takie jak

  • zasięg
  • dostępność usług
  • dostępność dodatkowych rzeczy, jak np. promocyjny netflix
  • parametry umowy (nie każdy potrzebuje 30GB miesięcznie, ale też nie każdemu starczy 10GB)
  • na samym końcu wybór pomiędzy ceną, bo jeśli u jednych jest super zasięg, a jest 10 zł drożej niż u tych z gorszym, to wybrać to, co pasuje najbardziej

To, pod jakim szyldem ma się umowę, nie ma według mnie nawet znaczenia, w dobie nielimitowanych rozmów/sms do wszystkich i przenoszenia numerów między jednymi a drugimi. Sentyment do sieci to też jest jakiś argument, ale popadanie w skrajność, siedzenie ze złym zasięgiem w domu, a później jeszcze narzekanie, że jest źle, zamiast przenieść się tam, gdzie ten zasięg daje dużo lepiej radę, jest mało racjonalne


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Pogaduchy 2.0

Do niedawna byłem przekonany, że jak Orange współpracuje z T-Mobile i mają wspólna firmę NetWorks, to zasięg będzie wszędzie identyczny dla obu operatorów. Myliłem się okropnie. Pierwsze testy przeprowadziłem własnie w górach, a ponieważ dalej miałem aktywna jeszcze kartę T-Mobile, to sprawdziłem, jak u mnie na firmie działa. Muszę stwierdzić, że jednak T-Mobile ma lepszy zasięg niż Orange. Na firmie w każdym miejscu mam zasięg, a Orange w pomieszczeniach już gubi.

Szkoda, że dalej Ci dwaj operatorzy nie chcą już współpracować. Nowe nadajniki są postawione, ale nie udostępniają między sobą już między sobą nowych masztów.

Plusa nie biorę pod uwagę, bo nie dość, że ma słabszy zasię, to i sieć przeciążona jeszcze bardziej jak Orange. Play musi się jeszcze trochę postarać.

Ze względu, że mój szef zakupił wzmacniacze legalizowane przez Orange i technicy z Orange je montowali, więc w niektórych częściach budynku da się dzwonić, ale telefon musi obsługiwać 3G, natomiast w mojej mieścinie mam około 300 metrów do nadajnika. Więc Orange zostaje dalej.

Oczywiście zakładam, że znajdą się osoby, które się ze mną nie zgodzą i z tym się również liczę.

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur a w jakich sieciach tak z ciekawości masz regularnie karty? Tylko Orange i Magenta?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Pogaduchy 2.0

@SarahLynn w Orange mam trzy numery, z czasów jeszcze jak była Idea + obecnie FLEX już prawie pół roku. Play chyba ze 4 lata, bo w MIX-ie ma najniższe ceny telefonów. Przy przedłużeniu zawsze coś wpadnie ciekawego. Od czasu do czasu sobie sprawdzam którąś sieć komórkową, wirtualną lub zagraniczną. Od ponad 14 miesięcy mam jeszcze aktywny numer Vodafone UK oraz 9 miesięcy T-Mobile czeski. Pozostałe zagraniczne z ostatnich moich wojaży przepadły już, bo nie mają tak długiego terminu ważności konta.