Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2023
  • 6244
  • 69

Pogaduchy 2.0

@Vermeil zawsze możesz zasugerować właścicielowi, że mieszkanie ze światłowodem jest atrakcyjniejsze niż bez. Wawtel to komercyjny dostawca, nie słyszałem żeby bawił się w projekty popc. Jak kiedyś pytałem o możliwości podłączenia to wychodziło, że jeśli mogą pociągnąć kable na istniejących słupach to raczej zrobią to we własnym zakresie, ale jak trzeba gdzieś kopać lub stawiać słupy to zainteresowani (bo chcą podłączać od razu większą grupę) będą to finansować. No chyba że twój adres jest w popc i jesteś cierpliwy to inna historia. 

Z ciekawostek to karczoch jest w jednym miejscu w Falenicy, w nowowybudowanych blokach. Zabudowa jednorodzinna mało kogo interesuje.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Pogaduchy 2.0

@spiro Gadałem z właścicielem i powiedział że on nie będzie brał umowy na siebie. U mnie jest ten problem że nie mam jak podłączyć. Screen ukaże:

Vermeil_0-1606252796400.png

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Pogaduchy 2.0

@Vermeil nie wiem czemu, ale od wczoraj ciągle czuję zapach parafiny i dymu z knotka. Czyżby aż tak działało na wyobraźnię? Z dzieciństwa pamiętam częste sytuacje, jak na wsi były wyłączenia któregoś tam stopnia i wieczorami często siedziało się przy zapalonych świecach. To były fajne czasy 🕯😁


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Pogaduchy 2.0


@Vermeilnapisał(-a)

@spiro Gadałem z właścicielem i powiedział że on nie będzie brał umowy na siebie. U mnie jest ten problem że nie mam jak podłączyć. Screen ukaże:

Vermeil_0-1606252796400.png

 


A co ma właściciel posesji do słupów energetycznych ? Słupy należą do Zakładów Energetycznych.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Pogaduchy 2.0

@marder Właściciel posesji na przeciw mnie nie uwzględnił w planie 3 słupów....dlatego ma je na posesji zamiast poza nią. Spór jest prowadzony drogą sądową, między energetyką a rzeczonym właścicielem.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pogaduchy 2.0


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Vermeil nie wiem czemu, ale od wczoraj ciągle czuję zapach parafiny i dymu z knotka. Czyżby aż tak działało na wyobraźnię? Z dzieciństwa pamiętam częste sytuacje, jak na wsi były wyłączenia któregoś tam stopnia i wieczorami często siedziało się przy zapalonych świecach. To były fajne czasy 🕯😁


Dwudziesty stopien zasilania😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Pogaduchy 2.0

@byczyn_86 były takie stopnie zasilania. Teraz też są, ale głównie dla firm. Jak ze trzy cztery lata temu była w wakacje susza i wprowadzili 11 stopień zasilania, to od godziny 8-mej do 18-tej cały zakład latał na gregatach prądotwórczych. Nie można było przekroczyć 500 kW mocy, bo inaczej wysokie kary były. Część załogi pracowała na nocniej zmianie, a kolega między pięcioma agregatami ropę w małzerze woził 🙃👍🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Pogaduchy 2.0

takie wyłączanie zasilania miało swoje plusy. rosły więzi międzyludzkie że o przyroście naturalnym nie wspomnę 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Pogaduchy 2.0

tak z innej beczki

@ketrasaArtur @byczyn_86 @agat13 @marder  i ktokolwiek wie - czy w takiej instytucji jak "Dostarczanie i Serwis Usług, Wydział Operacyjnego Utrzymania Usług Sosnowiec 2, (...) Orange Polska, Stanisława Moniuszki 1, 35-015 Rzeszów" udzielą mi informacji co do planów FTTH w moim rejonie ? tak się składa, że przypadkiem posiadam nr stacjonarny oraz komórkę do nich, tylko pytanie czy jest sens dzwonić tam 😉

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Pogaduchy 2.0

@pablus zawsze warto spróbować różnych możliwości, ale dzwonić to lepiej już jutro z rana 👍🙂