Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

Pogaduchy 2.0

@pablus kabel jest, wdmuchiwarkę by się załatwiło...słupy też...w końcu ostatnie życzenie bym spełniał...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Pogaduchy 2.0

to ja po pracy lecę trumnę zamawiać xD


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Pogaduchy 2.0


@agat13napisał(-a)

 

( ........ )

 

P.S. @pablus podpowiedz mi jak wkleić tu text z worda tak, aby wyglądał na pisany odręcznie, a nie w ramce czy jakoś tak? To Wam coś "kopijnę", bo przepisywać to mi się nie chce


Wklej z edytora tekstowego do notatnika, a następnie skopiuj z notatnika do okienka edycji posta.

Druga opcja, to wklej specjalnie, ale nie zawsze to działa.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy 2.0

Proszę @agat13  😁

Troszkę się cebulka podpiekła za mocno ale nic to 🤣


IMG_20200909_134759.jpg

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Pogaduchy 2.0

@wscieklaewka mało skwareczek.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy 2.0

Skwareczki wyszły 😂 gdzieś sobie, więc machnęłam cebulkę @ketrasaArtur  😃


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

Pogaduchy 2.0

@wscieklaewka I można pisać/czytać ze smakiem? Można, trzeba tylko chcieć...Bratek czeka na Ciebie...

Dostaniesz "kwiatka" za pierogi


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

Pogaduchy 2.0

Obiecana bajka o...

Dawno, dawno temu… Nie w odległej galaktyce, ale w naszym Królestwie, które wtedy spowijał jeszcze mrok średniowiecza technologicznego, a nasz ulubiony Operator nosił chlubne miano Narodowego, zrodził się pomysł, aby abonenci, którzy nie mają możliwości założenia sobie normalnej linii telefonicznej używali urządzenia zwanego potocznie TN-ką. (Oficjalna nazwa techniczna TN1+1). Na jednej parze przewodów za pomocą sprytnej zwrotnicy instalowanej zazwyczaj na klatce schodowej mogło sobie rozmawiać dwóch abonentów o różnych numerach. Wadą było to, że naprzemiennie. Jeśli jeden rozmawiał zajmował łącze i choć drugi nie mógł wtedy konferować, to nie słyszeli się wzajemnie i mieli osobne liczniki rozmów. Świat szedł dalej, a technologia się rozwijała. Za pomocą czarów zwanych modulacją częstotliwości wynaleziono sposób jak tu owe dwa numery upchać w jedno łącze, ale tak sprytnie, żeby można było prowadzić dwie rozmowy jednocześnie nie przeszkadzając sobie nawzajem…I tak powstały PCM-ki. Oczywiście ludziom było za mało upychać dwóch abonentów w parze przewodów. Chcieli czterech i nawet dziesięciu. Jak chcieli tak i zrobili. Dziesięciokanałowe urządzenie widzicie na zdjęciu. Mocno zdekompletowane, ale…Wystarczyły dwie żyły od centrali do budynku, aby 10 osób stało się szczęśliwymi posiadaczami telefonów. W dobie internetu szerokopasmowego PCM-ki uniemożliwiały założenie Neostrady czy wcześniej SDI. Ale swoje zadanie spełniły doskonale. W jakiejś małej części stelefonizowały nasz kraj…:)

Jak widać skopiowało się ale nie zupełnie mi o to chodziło...to się w razie czego wytnie...

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Pogaduchy 2.0

a już myślałem, że będzie bajka o tym, jak Orange zaczął wszystkim masowo podpinać włókna 😄

@agat13 zawiodłem się 😛 

ps - rób proszę następnym razem zawijanie wierszy, bo oczopląsu idzie dostać 😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

Pogaduchy 2.0

@pablus  nie mogę świrować,bo jestem na tropie mojego FTTH. Ale o tym sza, bo jak się operator dowie to mi szlaban założy 😂

 

____________

* Wątek przeniesiony z tematu Problemy z neostradą... - Wiktor