Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Pogaduchy 2.0

Hello, widzę że u Was ciekawie. Miło Was poczytać. Choć przez chwilę wieczorem. Przed nam najcięższy okres. Jeśli mam być szczery to obawiam się bardzo najbliższych dwóch tygodni. Trzymajcie kciuki, są momenty że zaczynam mieć już tego covida serdecznie dosyć. Szkoda że kiedyś pod wpływem złych emocji zamknąłem swój profil pablo_ck. Pozdrawiam Was serdecznie z "pierwszej linii frontu". Pablo_ck 😷

IMG_20200417_224840.jpg

IMAG0084~2.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pogaduchy 2.0

@nikodem_dyzma też dla mnie szkoda, że zostały skasowane takie konta jak vdsl2, buseburek, pablo_ck. Wyszukałem te konta z archiwum NO, bo z niektórymi nie miałem styczności. To stara dobra historia, do której warto czasami wracać.

Tobie @nikodem_dyzma życzę dużo sił i wytrwałości. Zalecenia, które są wprowadzane, ja staram się przestrzegać, abyśmy mogli normalnie funkcjonować po tej całej trudnej sytuacji. Duźo fajniej jest się spotykać z ludźmi w realu niż w izolowanych warunkach.

Wytrzymajmy ten trudny dla wszystkich czas i będzie znów fajnie i zabawnie.

Duchowo wspieram wszystkie osoby działające na pierwszej linii i podziwiam za wytrwałość i zaangażowanie. Bez takich osób jak Ty było by dużo gorzej. Jeszcze raz wytrwałości i dużo dużo sił 👍😷💪👏😉

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur wielkie dzięki 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pogaduchy 2.0

Dziś Dzień Płyty Winylowej - pewnie mało kto już pamięta ten czarny nośnik muzyki jak i bajek dla dzieci. Do dziś pamiętam ten charakterystyczny szum odczytywanych ścieżek dźwiękowych przez igłę. Tego rodzaju nośniki też przeszły ewolucję i np. DJ-e z takich płyt w zapisie cyfrowym miksują muzykę.

 

Dziś również Światowy Dzień Krótkofalowca - kiedyś jeszcze jak nie było komórek, a rozmowa przez telefon stacjonarny były dość drogie, rozmowy przez CB były rewelacyjnym rozwiązaniem. Stacja bazowa z dobrze zestrojoną anteną mogła spokojnie osiągać zasięg 40-50 km. Obecnie pozwolenia na pasma obywatelskie nie są wymagane, ale kiedyś na radio CB trzeba było mieć pozwolenie z PAR. Ja miałem LUCYNA 9404 😎 😉 Jak trafiła się propagacja to można było fajne DX-y nawiązać. Świetny ostrzegacz przed burzami 👍😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pogaduchy 2.0

A co to jest Kródkofalowiec? ;>


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pogaduchy 2.0

@-brtk- dzięki, poprawione 👍😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur a widziales takie cuda?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pogaduchy 2.0

@byczyn_86 nasłuchy każdy może prowadzić na różnych częstotliwościsch. Nie jest to zabronione. Zabronione jest używanie częstotliwości do nadawania. Wyjątkiem jest częstotliwość 27 MHz i 450 MHz. Trzeba i na tych częstotliwościach spełnić pewne warunki, aby legalnie nadawać.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy 2.0


@ketrasaArturnapisał(-a)

@byczyn_86 ten kierowca to tak specjalnie, czy się zagapił? Deczko przygazował i raczej nie poruszał się z prędkością dozwoloną w obszarze zabudowanym.


Przejście dla pieszych (pasy) mają zgodnie z przepisami 4m szerokości). Przód samochodu pojawia się na linii przejścia w 10,600 sekundzie filmu, a na linii zjazdu z przejścia w 10,733 sekundzie filmu. Czyli pasy przejeżdża w 0,133 sekundy, a to daje prędkość:
V= 4/0,133 *3.6 = 108,27 km/h

W zaokrągleniu 110 km/h


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur   - Nie myl  Krótkofalowca i "używacza CB"  i to są dwie różne rzeczy!

   Krótkofalowiec ma licencję z podanymi warunkami i to on odpowiada za własną emisję bez względu na to czy ma drogie fabryczne urządzenia czy też samoróbę.

   Użytkownik CB radia musi kupić urządzenie posiadające tzw homologację w kraju zamieszkania , zainstalować i używać. Nie są dopuszczalne jakiekolwiek przeróbki sprzętu bo to oznacza utratę homologacji.

Nie trafia do wiadomości publicznej ile kar w różnych krajach płacą CB-maniacy za pracę na tzw "czterdziestkach"  które to są w rzeczywistości pasmami radiokomunikacji dalekomorskiej. 

 A ile rosyjskich sieci radio-taxi pracuje w paśmie KF 28-29,7MHz .... Słychać ich u nas czasem bardzo dobrze, jak ktoś zna rosyjski może taryfę pod dom sobie zamówić... 😄