Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pogaduchy 2.0

Ci na kwarantannie pójdą na wagary 😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Pogaduchy 2.0

Byłem wczoraj w sklepie uzupełnić zapasy to aż się wystraszyłem - pełno młodzieży na ulicach, grupkami po 3-4 osoby. Większość nazywa to ''koronaferie''. Naprawdę tracę wiarę w ludzkość...

 

Jedyne co to brać propolis, witaminki i wzmacniać organizm, bo jak tak dalej pójdzie to niedługo połowa Polski będzie chora.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pogaduchy 2.0

A widziałeś co ostatnio się na bulwarach wiślanych działo? 😉 Według mnie, osobom w wieku nauczania powinni dać takie same zasady jak osobom co są na kwarantannie. To nie są ferie czy wakacje. Mają wolne od szkoły przez sytuację pandemiczną, mają siedzieć w domu by minimalizować ryzyko zarażenia się, a Ci wychodzą na zewnątrz i się bawią.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Pogaduchy 2.0

@-brtk- wczoraj została ogłoszona epidemia, więc jeszcze gorzej


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pogaduchy 2.0

Tutaj mamy do czynienia z pandemią a nie epidemią, ponieważ wirus rozprzestrzenia się szybko na wielu kontynentach i krajach w tym samym czasie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Pogaduchy 2.0

@-brtk-  Zgadzam się z z Tobą. Należy dodać, że często młodzież nie ma żadnych objawów. Mogą chodzić i zarażać innych. U mnie w mieście OFICJALNIE jeszcze nikt nie jest zarażony, ale wystarczy że będzie jedna osoba i kula śnieżna ruszy. Co do epidemii to została wczoraj chyba ogłoszona.

 

Co do oficjalnych danych... ja bym je pomnożył razy 50. Każdy z nas może być nosicielem i o tym nie wiedzieć. Nawet ja mogłem to już złapać, ale mam na tyle silny organizm że nie mam objawów i czuję się dobrze, ale zarażać mogę. To jest właśnie najgorsze, i to jest powód dlaczego tak ciężko walczy się z tym wirusem.

 

Każdy musiałby przejść testy na koronawirusa, ale naszego kraju na to nie stać, ani nie ma siły roboczej...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Pogaduchy 2.0

Tylko mówię, że ogłoszono stan epidemii. Chyba po to, żeby uświadomić ludziom, jak jest ciężko, żeby w końcu się przejęli.

Taka wiadomość zawitała na stronie mojego miasta

Screenshot_20200321_081310_com.android.chrome~01.jpg


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Pogaduchy 2.0

@DWARG Amazon również podjął taką decyzję.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Pogaduchy 2.0

Poza tym, mamy stan i epidemii i pandemii. Mieliśmy stan zagrożenia epidemicznego, ponieważ nie było tego na taką skalę w Polsce jak teraz

Epidemia to występowanie zachorowań na chorobę zakaźną w określonym czasie na określonym terenie w ponadprzeciętnej ilości. Pandemia to rozprzestrzenianie się choroby na wielu kontynentach w tym samym czasie. O pandemii mówi się wówczas, gdy występują wtórne ogniska zakażenia na minimum dwóch kontynentach. Cechuje ją wysoka zaraźliwość (głównie drogą kropelkową) przy jednocześnie niskiej śmiertelności.

Definicje się nie wykluczają


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pogaduchy 2.0

@SarahLynn nie wykluczają sie ale bardziej pasuje tutaj pandemia, z w/w powodów.