Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0

Highlighted

Poziom 20, Pasjonat
  • 169
  • 473
  • 2

Pogaduchy 2.0

@ketrasa jak najbardziej. U mnie w pracy usłyszałam kiedyś bardzo mądre zdanie "u sąsiada zawsze trawa jest bardziej zielona" 😉

Mnie najbardziej śmieszą opinie na portalach. Każdy obrzuca błotem swojego, "pójdę do konkurencji, oni szanują klienta, a nie tak, jak tu!" A u konkurencji tak samo, jak nie gorzej. 

Właściwie mam wrażenie, że teraz oferty są bardzo podobne do siebie, nie ma różnicy, u kogo się jest, trzeba dobrać do swojej oferty parametry takie jak

• zasięg
  • dostępność usług
  • dostępność dodatkowych rzeczy, jak np. promocyjny netflix
  • parametry umowy (nie każdy potrzebuje 30GB miesięcznie, ale też nie każdemu starczy 10GB)
  • na samym końcu wybór pomiędzy ceną, bo jeśli u jednych jest super zasięg, a jest 10 zł drożej niż u tych z gorszym, to wybrać to, co pasuje najbardziej

To, pod jakim szyldem ma się umowę, nie ma według mnie nawet znaczenia, w dobie nielimitowanych rozmów/sms do wszystkich i przenoszenia numerów między jednymi a drugimi. Sentyment do sieci to też jest jakiś argument, ale popadanie w skrajność, siedzenie ze złym zasięgiem w domu, a później jeszcze narzekanie, że jest źle, zamiast przenieść się tam, gdzie ten zasięg daje dużo lepiej radę, jest mało racjonalne

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 5411
  • 9775
  • 143

Pogaduchy 2.0

Do niedawna byłem przekonany, że jak Orange współpracuje z T-Mobile i mają wspólna firmę NetWorks, to zasięg będzie wszędzie identyczny dla obu operatorów. Myliłem się okropnie. Pierwsze testy przeprowadziłem własnie w górach, a ponieważ dalej miałem aktywna jeszcze kartę T-Mobile, to sprawdziłem, jak u mnie na firmie działa. Muszę stwierdzić, że jednak T-Mobile ma lepszy zasięg niż Orange. Na firmie w każdym miejscu mam zasięg, a Orange w pomieszczeniach już gubi.

Szkoda, że dalej Ci dwaj operatorzy nie chcą już współpracować. Nowe nadajniki są postawione, ale nie udostępniają między sobą już między sobą nowych masztów.

Plusa nie biorę pod uwagę, bo nie dość, że ma słabszy zasię, to i sieć przeciążona jeszcze bardziej jak Orange. Play musi się jeszcze trochę postarać.

Ze względu, że mój szef zakupił wzmacniacze legalizowane przez Orange i technicy z Orange je montowali, więc w niektórych częściach budynku da się dzwonić, ale telefon musi obsługiwać 3G, natomiast w mojej mieścinie mam około 300 metrów do nadajnika. Więc Orange zostaje dalej.

Oczywiście zakładam, że znajdą się osoby, które się ze mną nie zgodzą i z tym się również liczę.

Highlighted

Poziom 20, Pasjonat
  • 169
  • 473
  • 2

Pogaduchy 2.0

@ketrasa a w jakich sieciach tak z ciekawości masz regularnie karty? Tylko Orange i Magenta?

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 5411
  • 9775
  • 143

Pogaduchy 2.0

@SarahLynn w Orange mam trzy numery, z czasów jeszcze jak była Idea + obecnie FLEX już prawie pół roku. Play chyba ze 4 lata, bo w MIX-ie ma najniższe ceny telefonów. Przy przedłużeniu zawsze coś wpadnie ciekawego. Od czasu do czasu sobie sprawdzam którąś sieć komórkową, wirtualną lub zagraniczną. Od ponad 14 miesięcy mam jeszcze aktywny numer Vodafone UK oraz 9 miesięcy T-Mobile czeski. Pozostałe zagraniczne z ostatnich moich wojaży przepadły już, bo nie mają tak długiego terminu ważności konta.

Highlighted

Poziom 19, Pasjonat
  • 654
  • 817
  • 1

Pogaduchy 2.0

@ketrasa  A testowałeś Plusa?

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 5411
  • 9775
  • 143

Pogaduchy 2.0

@SarahLynn tu masz pozostałości po moich testach różnych operatorów. Zdjęcie już starte, bo ma pewnie z 5 miesięcy, ale może za jakiś czas zaktualizuję. Doszły przecież nowe simki, których na tym zdjęciu nie ma 😁

20191025_173001.jpg

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 5411
  • 9775
  • 143

Pogaduchy 2.0

@WindowXnapisał(-a)

@ketrasa  A testowałeś Plusa?

Testowałem, ale mi się nie podoba ta sieć, z trzech powodów:

1. Działa dużo wolniej niż pozostali, jet po prosu przeciążona
  2. Ma kiepski zasięg szczególnie w trasie, w firmie praktycznie nie da się rozmawiać.
  3. Na standardowych parametrach APN internet nie chce działać. Na smartfonie śmigam ale nie zawsze mi taki układ odpowiada. Mam problem z uruchomieniem na niektórych routerach, gdzie pozostali trzej działają na ustawieniach APN z Play lub Orange.

Poziom 26, Specjalista
  • 525
  • 2197
  • 30

Pogaduchy 2.0

Powitać wszystkich w piąteczek 😀 

@ketrasa, wow, ale kolekcja. 

Highlighted

Poziom 21, Pasjonat
  • 352
  • 395
  • 5

Pogaduchy 2.0

@ketrasanapisał(-a)

@andrzej1441 jest i na NO temat.

Już sprawdziłem i uważaj na pakiety z kumulacja GB. Też o tym napisałem.

https://nasz.orange.pl/t5/Oferta-na-kart%C4%99/Pakiet-z-okazji-rozpocz%C4%99cia-kalendarzowej-wiosny...

Dobrze, że Orange dał możliwość cofnąć zmiany, ale masz na to tylko 15 minut czasu.

Lepsza była blokada promocji przy aktywnym starym cyklu jak to już bywało.

Widać, że na OFnK nie zależy już szefom Orange.

Z zielonego zdarzało się korzystać nie było jeszcze OFnk i to w horrendalnej wysokiej cenie 20 zł za 200MB (karta ważne 1 miesiąc od uruchomienia) jak się nie mylę.

Highlighted

Poziom 19, Pasjonat
  • 654
  • 817
  • 1

Pogaduchy 2.0

U mnie w jednym punkcie Plus ma wogóle zasięg a N! go nie ma