Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pogaduchy 2.0


@Anonimnapisał(-a) 

Witam i o e-recepty Was pytam. Ja przetarłem swój szlak dzisiaj Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Zalozylem profil zaufany przez bank. Zalogowalem sie i teraz przychodzi mi e-recepta mailem. Pytalem dzisiaj w aptece czy moge kupic lekarstwa bez fizycznej recepty pokazujac tylko recepte na telefonie. Odp. tak, ale zeby apteka "zobaczyla" Twoja recepte trzeba podac kod z recepty i PESEL pacjenta. Mysle ze dosyc wygodny to sposob zakupu lekow. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy 2.0

@byczyn_86  niby tak ale seniorka co ma 70 lat  to nie bardzo da se radę 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

@Citi2017 , czy dałem Ci powód, byś tak mówił? Nie jestem na nikogo obrażony i tym bardziej na strzelanie fochów tutaj. To nie moja bajka. Mojemu pieskowi mogę strzelić focha, ale on to wyczuje od razu i chowa się do budy Emotikon: Język

Co do seniorów, to masz rację, że jest nastawienie na tradycyjne recepty. Ja na razie @wscieklaewka  nie realizowałem e-recepty, bo mam jeszcze nie wykorzystane. Zrobię to za parę dni. No i też przez bank założyłem najpierw profil, a potem IKP...w ciepłych kapciach. Wygoda i nowoczesność w jednym Emotikon: Bardzo szczęśliwy 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy 2.0

@Anonim  a jak tam ogólnie  🙂

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pogaduchy 2.0

Pytanie do właścicieli psów:

Za pieski trzeba opłacać co kwartał jakiś podatek?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy 2.0


@Citi2017napisał(-a)

@byczyn_86  niby tak ale seniorka co ma 70 lat  to nie bardzo da se radę 🙂


A to dlaczego tak twierdzisz @Citi2017 ? Znam osiemdziesięcioletnie seniorki które świetnie sobie radzą ze wszystkim 🙂

Natomiast jeśli chodzi o e-recepty to lekarz wypisuje również papierową. Przecież są osoby które nie używają telefonów komórkowych, ani internetu.

Mnie bardziej interesuje jak to się będzie miało do np. ewentualnej awarii systemu.Emotikon: zakłopotany


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy 2.0

Może i wygoda @Anonim  🙂 ale do apteki i tak popędzimy po leki 😂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pogaduchy 2.0

Dziś Dzień Kryptologii to święto, które w 2007 roku ustanowił Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2007 roku przypadła 75 rocznica złamania szyfru niemieckiej maszyny kodującej Enigma. To wielkie osiągnięcie było dziełem polskich matematyków i kryptologów, absolwentów Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UAM: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego oraz Henryka Zygalskiego. Ich osiągnięcie jest tym bardziej godne podziwu, iż dla wywiadu niemieckiego, francuskiego i angielskiego rozszyfrowanie Enigmy uchodziło za niewykonalne. Polak jednak potrafi i w tym przypadku nie są to tylko puste słowa. 

Dziś również Dzień Sekretarki i Asystentki. Piękna płeć która czuwa nad całym harmonogramem dnia szefa. Najczęściej na tym stanowisku spotkamy kobiety, ale jest to również praca dla mężczyzn, których w Polsce jest zaledwie 10 % na tym stanowisku.

 

Źródło: https://www.kalbi.pl/


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pogaduchy 2.0

Z Enigmą kojarzy m się nie tylko maszyna szyfrująca, ale również muzyka:


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy 2.0

@wscieklaewka  złotko o tym mówię że brak internetu mają a o awariach nie wspomnę 🙃