Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Pogaduchy 2.0

@Anonim 10 października


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Pogaduchy 2.0

@wscieklaewka 

Etymologia imienia Ewa wskazuje, że pojawiło się ono już 2000 lat p.n.e w języku ludów sumeryjskich jako „Awa”, co oznacza „życie”. Zapożyczono je do języka hebrajskiego, gdzie źródłosłowem jest „havvah” (dająca życie, rodząca, matka). Czasami imię wyprowadzane jest też z arabskiego słowa „hajja” oznaczającego „węża”, ale ta teoria nie ma zbyt wielu zwolenników.

Imię Ewa do łaciny przejęte zostało natomiast z Septuaginty (grecki przekład Biblii). Ewa uważana jest za pierwszą kobietę na ziemi, żonę Adama i matkę trzech synów: Kaina, Abla i Seta a co za tym idzie wszystkich ludzi.

W Polsce należy do bardzo popularnych już od czasów średniowiecza. Poświadczono je po raz pierwszy w 1249 roku. W 1388 roku pojawiła się też forma Jewa.

Cechy:

Tym, co w największym stopniu łączy biblijną Ewę ze współczesną posiadaczką tego imienia jest ogromna ciekawość. Widać to już od najmłodszych lat, kiedy to zadaje mnóstwo dociekliwych pytań, samodzielnie dąży do odkrywania tajemnic, chętnie się uczy. Z drugiej strony ciężko ją upilnować, stąd nauczyciele i rodzice muszą poświęcić sporo energii, by za nią nadążyć. Już jako dorosła kobieta nadal pragnie poznawać świat i poszukiwać nowych doznań, przekraczać granice. Towarzyszący temu dreszczyk emocji jest dla niej silnym bodźcem, szczególnie w przypadku owoców z zakazanego drzewa. To dla niej także ostrzeżenie, by niekiedy hamowała swoją ciekawość – szczególnie w stosunku do używek i tajemniczych mężczyzn.

Ewa to bardzo energiczna kobieta, pełna werwy i zapału do działania. Stale wyznacza sobie nowe cele i dąży do ich osiągnięcia. Nie załamuje się porażkami, co więcej motywują ją one do jeszcze cięższej pracy. Trzeba dodać, że wszystko Ewa musi zrobić po swojemu – nie znosi się podporządkowywać i ograniczeń, trudno wyperswadować jej niektóre pomysły. Na korzyść Ewy działa jednak to, że jest bardzo inteligentną kobietą, która do tego świetnie wykorzystuje swoje atuty. Na pewno poradzi sobie jako nauczycielka, pedagog, farmaceutka czy handlowiec.

 
Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

Przed chwilką poczułem silne tąpnięcie forum u mnie. Spojrzałem w dół i wszystko jasne. To @Aśka_M  takie wejście miała Emotikon: Zaskoczony


Zespół Nasz Orange
  • 1135
  • 8369
  • 23

Pogaduchy 2.0

@Anonim tak, tak - to zdecydowanie ja 🙂


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur 

 

Gratuluję Panie Ekspercie 🙂🙂.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Pogaduchy 2.0

Witam cię Aśka_M  co tam @Anonim 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Pogaduchy 2.0

@DawidOrange dzięki Emotikon: Mrugający

Udało się Emotikon: Mrugający

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

@Citi2017 , cisza na "froncie". Wzywamy 112? Na zapleczu odebrało dyżurującym mowę. To jest to, o czym @Bartłomiej powinien pomyśleć, bo ja się zapominam Emotikon: Mrugający


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Pogaduchy 2.0

Co tam chłopaki ? ☹️


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Pogaduchy 2.0

@Anonim  nie mam uprawnień co do zaplecza 🤔