Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak założyć sobie stronę w domenie internetdsl.pl?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak założyć sobie stronę w domenie internetdsl.pl?

Witam!

Od znajomego się dowiedziałem że ma Internet w Orange i stronę internetową w domenie: internetdsl.pl

 

Ja mam Internet VDSL (Neostradę) (jest na moją mamę, ale w tym momencie to nie ma żadnego znaczenia) i chciałem się dowiedzieć co trzeba zrobić, żeby móc sobie taką stronę założyć? Mam bardzo duży niedosłuch, nie mam pracy. Mam niepełnosprawność umiarkowaną. Zasiłek Stały w MOPS wynosi tylko 719 zł. na miesiąc. A może właśnie zrobił bym sobie stronę. która przyciągnęła by uwagę potencjalnego pracodawcę.

 

 

__________________

*Temat przeniesiony z działu "O społeczności" - moderator Wojciech.

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Jak założyć sobie stronę w domenie internetdsl.pl?

@gilban  przy umowie  powinieneś mieć określoną przestrzeń dyskową na serwerze www.

Musisz mieć dane do logowania i po prostu załadować zaprojektowaną własną stronę 

Info uzyskasz na infolinii biznes 510600600


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Jak założyć sobie stronę w domenie internetdsl.pl?

@gilban uważam, że szybciej wyjdzie założyć sobie stronę z wybraną konkretną domeną, niż subdomeną. Koszt domeny z końcówką .pl z SSL-em, hostingiem i zainstalowanym Wordpress-em to koszt niecałe 150 zł na rok. Jak jeszcze poszukać, to można pewnie coś taniej znaleźć. W wykupionej domenie możesz założyć sobie e-maila.

Jeszcze dochodzi sprawa pozycjonowania. Bez tego nikt z wyszukiwarki nie trafi na Twoją stronę.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Jak założyć sobie stronę w domenie internetdsl.pl?

Swego czasu Orange podjął współpracę z z Home jednak już tej usługi nie ma. https://chmura.orange.pl/

Zgaduję że była to nowsza usługa niż ta o której piszesz. Więc może być tak że nowi klienci nie mogą skorzystać a dotychczasowi korzystają (zgodnie z zapisami w umowie). 

Najlepiej zapytaj kolegi o szczegóły.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22058
  • 181

Jak założyć sobie stronę w domenie internetdsl.pl?

@gilban 

Żadnych "ukrytych" usług których nie ma na umowie Orange nie świadczy. Sprawdź więc na umowie co masz a czego nie masz, i wtedy ewentualnie o szczegóły upomnij się na czacie z BOK (po zalogowaniu na MO). Tutaj nikt nie ma wglądu w Twojej Szanownej Rodzicielki umowę więc wszelkie rady będą albo co prawda dobre, ale bardzo ogólnikowe, albo nieadekwatne do Twojej sytuacji.

 

W kwestii poszukiwania pracy to nie do końca rozumiem co chcesz osiągnąć w ten sposób - jeśli potrafisz programować to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnego zajęcia. Jeśli nie potrafisz i masz zamiar po prostu opublikować swoje CV w sieci licząc na zainteresowanie bliżej niesprecyzowanego pracodawcy to nie robiłbym sobie na Twoim miejscu zbyt dużej nadziei na sukces.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak założyć sobie stronę w domenie internetdsl.pl?

Wiesz. U mnie w domu Internet w Orange jest od zawsze. Zaczęło się od łączenia przez modem telefoniczny kablowy, podpinany do portu szeregowego potem było ADSL i modem na USB, mały podpinany do portu USB w komputerze. Potem ADSL+ i teraz jest VDSL. I jak widać u mnie Orange nigdy na umowie nie oferowało możliwości założenia strony, tylko innym. Stąd się zapytałem jak to jest.

 

Ja programować nie umiem. Ale znam bardzo dobrze Joomla i WordPress. Znam też CorelDraw i jakieś grafiki na taką stronę przykładowe mógłbym zrobić.

 

A jak wyżej, nie stać mnie na płatne hostingi.  A link do przykładowej strony lub kilku stron zawsze mógłbym nawet w CV zamieścić. Po co zaraz płacić tym z Google, za pozycjonowanie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Jak założyć sobie stronę w domenie internetdsl.pl?

Załóż lepiej profil na LinkedIn jak szukasz pracy, tam spamu z ofertami pracy pełno.

Warto odróżnić programowanie od zarządzania gotowymi systemami zarządzania treścią. Dla jednych uruchomienie Wordpressa to czarna magia, a dla innych pikuś i wolą coś zaawansowanego jak np Django czy React. Wszystko dla ludzi.

Polecam też jeśli interesuje Cię programowanie, to założenie i pielęgnowanie konta na githubie (taki Facebook dla programistów).

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Jak założyć sobie stronę w domenie internetdsl.pl?

@gilban za pozycjonowanie nie musisz płacić. Można samemu wypozycjonować stronę, potrzeba trichę czasu i wiedzy.

Czas darmowych hostingów już suę skończył. Kiedyś faktycznie było dostęone do usług internetu z Orange i nie tylko. Jak ktoś miał Neostradę, to od razu mógl aktywiwać hosting i e-maila. Obecnie Orange wycofuje się z tej możliwości.

Jak chcesz postawić systemy zarządzania yreścią, to na darmowych nie było szans. To były proste hostingi do stron w HTML- u bez baz danych, co najwyżej PHP JavaScript.