Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Pogaduchy 2.0

Witam Wszystkich 🙂🙂.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pogaduchy 2.0

Witaj @DawidOrange 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pogaduchy 2.0

Pamiętacie co to był za twór ten EMS? Krótkie przypomnienie.

 

EMS (ang. Enhanced Message Service) – usługa rozszerzonych wiadomości tekstowych (SMS-ów), działająca w ramach telefonii komórkowej.

Usługa ta umożliwia dołączanie do wiadomości SMS grafiki (w formacie WBMP), efektów dźwiękowych (spośród 10 predefiniowanych, jak fanfary czy werble), animacji oraz melodyjek (w formacie iMelody o maksymalnym rozmiarze 128 B). EMS umożliwia także podstawowe formatowanie tekstu – zmiana wielkości, nowe linie, wyrównanie do lewej, prawej, wyśrodkowanie, pogrubienie, kursywa lub podkreślenie. Usługa jest dostępna w większości sieci GSM (jako że nie wymaga praktycznie ingerencji w infrastrukturę sieci przez operatora).

Inicjatorami standardu EMS były firmy Ericsson i Siemens, dlatego ta technologia pojawiła się po raz pierwszy w telefonach tych firm. Potem EMS został uznany za standard przez stowarzyszenie 3GPP (3rd Generation Partnership Project) i została wprowadzona do większości telefonów, które powstały w ciągu ostatnich lat. Do wyjątków należy firma Nokia – jej telefony w większości nie są zgodne ze standardem EMS; Nokia polega bardziej na własnej, podobnej technologii Smart Messaging.

Wiadomości EMS są zgodne z SMS, stąd wysłanie wiadomości EMS do telefonu nie obsługującego tego standardu spowoduje przekazanie samego tekstu wiadomości.

EMS jest technologią przejściową pomiędzy wiadomościami tekstowymi (SMS) i multimedialnymi (MMS). Pierwotnie miała zostać wprowadzona w sieciach trzeciej generacji – UMTS, jednak pojawiła się już w sieciach 2G oraz 2,5G.

 

Pamiętam całe strony w kolorowych czasopismach z grafikami do pobrania.

 

______________

* Wpis został tu przeniesiony z kategorii O społeczności - moderator Kinga

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy 2.0

A czemu był? Ciągle jest. W serwisach typu Wapster można ciągle je wykupić.

 

______________

* Wpis został tu przeniesiony z kategorii O społeczności - moderator Kinga


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy 2.0

@byczyn_86  witam no wysyłaliśmy sobie EMS-y, czyli proste, jednokolorowe grafiki i animacje, np. tort ze świeczkami z okazji urodzin. Jeszcze trudniej sobie wyobrazić, że takie grafiki można było za opłatą pobrać na telefon – i to nie na każdy model. Reklamy z wydrukowanymi grafikami znajdowały się w kolorowych gazetach razem z listą dzwonków do pobrania… a czy jeszcze można czy to działa nie wiem  🙂 nawest nie wiem czy jest coś jak WAP w telefonach jeszcze

 

______________

* Wpis został tu przeniesiony z kategorii O społeczności - moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pogaduchy 2.0

EMS-y, fajne zabawy były z tak prostą grafiką, niektóre telefony miały odgórnie wgrane z 10 szt EMS-ów.

WAP też funkcjonuje, jeszcze kilka miesięcy temu uruchamiałem na jednej z Nokii. Sporo stron już wypadło, ale Orange i T-Mobile zadziałały Emotikon: Mrugający

 

______________

* Wpis został tu przeniesiony z kategorii O społeczności - moderator Kinga


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Pogaduchy 2.0

Sentymentalnie. 🙂 

Ja pamiętam jak z internetem łączyłem się w Erze po (jak dobrze pamiętam) CSD gdzie płaciło się za czas a prędkość to maks 56 kbps. 🙂 Pobieranie pliku ~100 KB trwało kilka minut, koszt parę złotych. 🙂 Potem był GPRS także bez patrzenia na zegarek. 🙂

 

______________

* Wpis został tu przeniesiony z kategorii O społeczności - moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

Pamięta się te czasy 🙂 tak samo jak wap na telefonie 🙂 

 

______________

* Wpis został tu przeniesiony z kategorii O społeczności - moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy 2.0

Wiem, że w Orange nie powinno być limitów ale czasem niektórym ograniczenie prędkości by się przydało 🤪

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pogaduchy 2.0

U mnie internet działa bardzo wolno: