Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

A to nie jest blokowisko?

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy

Lupus stoi 10 kroków od mojego wieżowca a koło mnie jest  jeszcze 5  bloków co daje 6 i nie mówiąc o łódzka itp ulicach 5 kroków od Lupusu nadajnika Play po postawieniu ich często szumi przez play Orange ma słaby sygnał   ale jak wyjdzie się na grunwaldzka to już super działa sieć Orange,  Orange nie da nic nowy maszt puki play nie wyłączy taka prawda   🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

Maszty na blokowisku się nie sprawdzą. Tylko nabudynkowe instalacje.
Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

A mnie ciekawi czy jak Orange uruchomi mi maszt na play to Orangowe 1800mhz będzie lepiej siać niż playowskie 1800mhz


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy


@Piotrekk85napisał(-a)
Maszty na blokowisku się nie sprawdzą. Tylko nabudynkowe instalacje.

Play nie założył  po to nisko nadajników by mieć  zasięgu  dodatkowego  ,tylko po to by zagłuszyć Orange plus lub t mobile to przekręt  puki nie było  Orange  mial ładny zasięg  na Malborskiej , ale zagłurza teraz play wszystkich  .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

No nie. Sygnał idzie najpierw poziomo i w górę. A nie od razu w dół. Idealnie pod nadajnikiem może być słaby zasięg.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Pogaduchy

@Piotrekk85  a dlaczego w górę i poziomo? Telefonia komórkowa nie ma polaryzacji horyzontalnej tylko wertykalną. Druga sprawa jest taka, że anteny się pochyla w kierunku ziemi.

 

@Citi2017  Bredzisz. Dodatkowo za takie pomówienia można znaleźć się w sądzie. Wszystko zależy od "chciwizmu" działu prawnego danej firmy. Jeżeli masz jakieś obiekcje co do zakłócania jednej sieci przez drugą, to zgłoś do UKE. Dodatkowo każdy nadajnik jest monitorowany i operator dobrze wie, co na takiej stacji się dzieje i czy jest zagłuszana. Tak niski montaż anten ma za zadanie zwiększyć pojemność sieci(czyli zwielokrotnić ilość możliwych do przesłania danych lub prowadzonych rozmów telefonicznych). Sam wiesz, że Zatorze to blokowisko. Anteny są nisko umieszczone, ponieważ zadanie tej stacji to zgarnianie ruchu z bloków, a nie okolicznych pól.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Pogaduchy

Nie spierajcie się.... 😄  

 Nie tak to prosto z antenami.... Antena promieniuje dookólnie (pomijam kierunkowe), główny listek promieniowania  pod określonym kątem do ziemi, dąży się do tego aby maksymalny zysk był jak najniżej w kierunku horyzontu. Dodatkowe listki promieniowania idą do dołu i do góry. 

 Charakterystykę promieniowania kształtuje się konstrukcją anteny ale bardzo ważna jest wysokość nad ziemią czy budynkiem na którym jest umiejscowiona. Do tego dochodzi ukształtowanie terenu i to co na tym terenie się znajduje (budynki niskie czy wysokie albo np. las).

 A wzajemne zakłócanie eliminuje się doborem częstotliwości czyli kanałów w poszczególnych pasmach.

  Tak że oceny można dokonać dopiero po szczegółowej analizie i obliczeniach..... 😄

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy


@Citi2017napisał(-a)

@Anonim  właśnie o tym mówię że play je nisko założył by zakłócać innych operatorów 🙂


Ciekawe kto odebrał taki projekt... 😎


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pogaduchy


@BORAXnapisał(-a)

@Piotrekk85  a dlaczego w górę i poziomo? Telefonia komórkowa nie ma polaryzacji horyzontalnej tylko wertykalną. Druga sprawa jest taka, że anteny się pochyla w kierunku ziemi.

 

@Citi2017  Bredzisz. Dodatkowo za takie pomówienia można znaleźć się w sądzie. Wszystko zależy od "chciwizmu" działu prawnego danej firmy. Jeżeli masz jakieś obiekcje co do zakłócania jednej sieci przez drugą, to zgłoś do UKE. Dodatkowo każdy nadajnik jest monitorowany i operator dobrze wie, co na takiej stacji się dzieje i czy jest zagłuszana. Tak niski montaż anten ma za zadanie zwiększyć pojemność sieci(czyli zwielokrotnić ilość możliwych do przesłania danych lub prowadzonych rozmów telefonicznych). Sam wiesz, że Zatorze to blokowisko. Anteny są nisko umieszczone, ponieważ zadanie tej stacji to zgarnianie ruchu z bloków, a nie okolicznych pól.




@BORAX  fakt za pomówienia jest sąd ale nie prędze bo jak miałem 4 lata temu mobilny internet od Orange  działał mi bez za rzutu ale jak play zamontował nadajniki musiałem z mobilnego Internetu Orange zrezygnować  bo po uruchomieniu nadajników play ,mój zasiek Orange z 4 kresek spadał do 1 i praktycznie często miałem 2G zniknął ten dobry  zasięg nie wiem czemu  skoro twierdzisz że nie play 🙂