Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36149
  • 1365

Pogaduchy 2.0

A korzystasz z synchronizacji danych w przeglądarce?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18397
  • 52610
  • 705

Pogaduchy 2.0

Na tym laptopie, co cały czas jest połączony z WiFi A jest synchronizacja, natomiast na tym laptopie, co ze mną jeździł po zakładzie nie. I na nim po połączeniu się z siecią WiFi A, i odświeżeniu nastąpiło automatyczne logowanie na konto NO.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Pogaduchy 2.0

wszystko co złe jest przez wifi 🙂

dlatego ja się łączę tylko po kablu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18397
  • 52610
  • 705

Pogaduchy 2.0

@pablus smartfona za bardzo nie połączysz. Trzeba trochę kaski włożyć, aby dokupić odpowiednie przejściówki. Ultrabook na kabelku też mało wygodny.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8395
  • 53

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur Hejka. Incydent jaki opisałeś bardzo nas zaniepokoił - dlatego postanowiliśmy go odtworzyć (mam nadzieję, że są to takie same warunki jakie były w opisywanym przez Ciebie działaniu).

 

pierwszy scenariusz:

pierwsza próba

Internet1 = router + podłączony do niego AP

- laptop1 (win10 64 pro) podłączony do router / laptop2 (win10 64 pro) podłączony do AP

laptop1 zalogowany na koncie NO / laptop2 niezalogowany na koncie NO

po wyłączeniu AP, podłączeniu laptop2 się do sieci router -> odświeżeniu przeglądarki, nie doszło do zalogowania na konto, które zalogowane było na laptop1

 

druga próba - laptop2 zalogowanie i wylogowanie z konta i wykonanie czynności opisanych wyżej raz jeszcze - efekt tożsamy z pierwszą próbą

 

drugi scenariusz:

pierwsza próba

Internet1 + Internet2 = hotspot ze smartfona (inny dostawca niż w Internet1)

laptop1 (win10 64 pro) podłączony do router / laptop2 (win10 64 pro) podłączony do Internet2

laptop1 zalogowany na koncie NO / laptop2 niezalogowany na koncie NO

po wyłączeniu Internet2, podłączeniu laptop2 się do sieci router -> odświeżeniu przeglądarki, nie doszło do zalogowania na konto, które zalogowane było na laptop1

 

druga próba - laptop2 zalogowanie i wylogowanie z konta i wykonanie czynności opisanych wyżej raz jeszcze - efekt tożsamy z pierwszą próbą

 

Wszystkie profile sieciowe były na prywatnym, żadna z maszyn nie ma włączonej synchronizacji przeglądarki (chrome).

 

Podejrzewamy, że:

a) była sesja na Twoim lapku "podróżującym po zakładzie",

b) synchronizacja przeglądarki,


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur tu Cię zaskoczę bo ja działam na kablu na smartfonie 😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18397
  • 52610
  • 705

Pogaduchy 2.0

@Bartłomiej dokładnie jak opisałeś. Na lapku podróżującym nie logowałem się na NO, tylko stronę przeglądałem będąc offline. Postanowiłem teraz jeszcze raz sprawdzić i teraz również mi nie udało się zalogować po odświeżeniu strony. 

Jakiś dziwny zbieg okoliczności. Dwie godziny temu udało się wejść na konto, bez konieczności logowania. Teraz już tak nie działa. To bardzo dobrze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36149
  • 1365

Pogaduchy 2.0

Jeśli zapisałeś stronę offline (będąc zalogowanym), to sesja mogła się odtworzyć sama (na stronie projektu Chromium jest kilka dyskusji czy to bug czy nie bug, ale jeszcze chyba nie podjęto decyzji).

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18397
  • 52610
  • 705

Pogaduchy 2.0

Próbuje odtworzyć przedpołudniową sytuację, ale za każdym razem kończy się brakiem dostępu do konta po odświeżeniu. Może w tym przypadku @Piotrekk85 ma rację i jest bug w chrome. No cóż, poobserwuję i jak będą uwagi, napiszę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36149
  • 1365

Pogaduchy 2.0

Mam radę - ustaw sobie czyszczenie przeglądarki po jej zamknięciu