Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skąd SMS informujący o korzystaniu z usług w roamingu?

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Skąd SMS informujący o korzystaniu z usług w roamingu?

► W temacie doprecyzowano tytuł - Moderator Wiktor ◄

 

Cześć!

Przed chwilą przyszedł do mnie SMS o treści: ‚Przez ostatnie 4 miesiace przebywales i korzystales z uslug glownie w roamingu w UE. Zgodnie z Polityka Uczciwego Korzystania jesli przez kolejne 14 dni bedziesz uzywac telefonu glownie w roamingu w Strefie 1 (UE), do cen krajowych doliczymy oplaty: 16gr/min pol. wykonanego, 5gr/SMS, 4gr/min pol. odebranego, 2.34gr/MMS, 2.34gr/1MB. Beda one naliczane przez minimum 4 miesiace. Wiecej na orange.pl/view/roaming#’

Jestem teraz za granicą 2 miesiące (wcześniej byłam na wyjeździe od 12 listopada do końca stycznia tego roku). Czyli Orange dodaje do siebie każde moje korzystanie z roamingu nawet jeśli korzystałam z niego tez w tamtym roku i odstęp pomiędzy wyjazdami był dość spory? I jak to się ma do wykupywania przeze mnie pakietu 20 GB internetu +nielimitowane rozmowy i smsy za 25 zł? Czy dalej w ramach tej usługi będę dostawała dodatkowo ponad 2 GB na internet za granica czy mi to zniosą? Dziękuje z góry za odpowiedzi! 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Skąd SMS informujący o korzystaniu z usług w roamingu?

Okresy nie są sumowane, ale jeśli przez 4 ostatnie miesiące przez 2 jesteś za granicą (jak sama napisałaś), to wysłanie takiego smsa jest prawidłowe - bo jesteś więcej niż połowę czasu w roamingu UE.

Wykupienie pakietu krajowego powoduje tylko to, że płacisz mniej łącznie bo stawki krajowej cennikowej nie ponosisz. Stawka za internet wynosi tyle co masz w podanym smsie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Skąd SMS informujący o korzystaniu z usług w roamingu?

Okresy nie są sumowane, ale jeśli przez 4 ostatnie miesiące przez 2 jesteś za granicą (jak sama napisałaś), to wysłanie takiego smsa jest prawidłowe - bo jesteś więcej niż połowę czasu w roamingu UE.

Wykupienie pakietu krajowego powoduje tylko to, że płacisz mniej łącznie bo stawki krajowej cennikowej nie ponosisz. Stawka za internet wynosi tyle co masz w podanym smsie.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Skąd SMS informujący o korzystaniu z usług w roamingu?

Dziękuje bardzo za informacje. 🙂