Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Nękanie" smsami i telefonami

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

"Nękanie" smsami i telefonami

Witajcie moi drodzy. Jakieś dwa msc temu kupiłem sobie nowy starter w salonie Orange, zarejestrowałem go na siebie. Numerek fajny, z kultowym prefixem 501 🙂 Ale do rzeczy......co dwa, trzy dni dostaje smsy od nie jakiej firmy HoistPolska że "....Państwa sprawa została objęta możliwością spłaty ratalnej...", niemal codziennie mam telefony od firmy windykacyjnej....numer ten należał "kiedyś" podajże do pewnej kobiety, mam jej dane bo jeden z rozmówców poprosił do telefonu Panią A.M. Co z tym fantem zrobić - odbierałem parę razy telefon, informowałem że numer ten należy do kogoś innego, ale nic to nie daje. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

"Nękanie" smsami i telefonami

Jeśli wiesz, jaka to firma - napisz do nich. Ale nie sms czy maila, tylko całkiem tradycyjny list, na papierze, polecony, z potwierdzeniem odbioru. Opisz w im krótko sytuację i napisz, że czujesz się nękany i jeśli nie zaprzestaną takich działań, "skierujesz sprawę na drogę prawną". Jeśli masz znajomego prawnika - poproś go, żeby Ci to sformułował w odpowiedni sposób (a już gdyby się dało wysłać taki list na papeterii z kancelarii prawnej, z podpisem prawnika i pieczątką, to w ogóle super). I koniecznie zawrzyj tam klauzulę, że _żądasz_ usunięcia Twojego telefonu z ich bazy danych.

 

Działa w 95%.

 

A jeśli trafisz na te 5% - zgłoś najpierw do urzędu ochrony danych, a potem na policję (nękanie).

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

"Nękanie" smsami i telefonami

Zmiana numeru?

Blokowanie numerów telemarketerow?

Aplikacja do wykrycia numerów niechcianych?

501 mogl mieć kilku właścicielow przez wiele lat.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

"Nękanie" smsami i telefonami

Dzwonią z różnych numerów. Już ich dzisiaj zablokowałem, zobaczymy czy to coś pomoże. A czy operator jest mi w stanie coś pomóc w tej kwestii?

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

"Nękanie" smsami i telefonami

Jeśli wiesz, jaka to firma - napisz do nich. Ale nie sms czy maila, tylko całkiem tradycyjny list, na papierze, polecony, z potwierdzeniem odbioru. Opisz w im krótko sytuację i napisz, że czujesz się nękany i jeśli nie zaprzestaną takich działań, "skierujesz sprawę na drogę prawną". Jeśli masz znajomego prawnika - poproś go, żeby Ci to sformułował w odpowiedni sposób (a już gdyby się dało wysłać taki list na papeterii z kancelarii prawnej, z podpisem prawnika i pieczątką, to w ogóle super). I koniecznie zawrzyj tam klauzulę, że _żądasz_ usunięcia Twojego telefonu z ich bazy danych.

 

Działa w 95%.

 

A jeśli trafisz na te 5% - zgłoś najpierw do urzędu ochrony danych, a potem na policję (nękanie).

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

"Nękanie" smsami i telefonami

Orange może zaproponować Ci zmianę numeru za free.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

"Nękanie" smsami i telefonami

@Janhalb tylko jedno co mnie zastanawia - w poleconym muszę podać swoje dane - a jakiejś agencji do ściągania długów nie chcę ich podawać, bo z jakiej racji mają mieć moje dane. Jeśli nie przestaną dzwonić, pisać, to zmienię numer i już. Dostaję smsy z różnych instytucji, nawet Banku że mam już nieważny dowód 😜 Chyba że mam numer po jakiejś zmarłej osobie? 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

"Nękanie" smsami i telefonami

Zrobisz jak uznasz - ja mam trochę pieniacką naturę i nie chciałbym rezygnować z numeru tylko dlatego, że jakieś niekompetentne ziutki z firmy windykacyjnej nie są w stanie załapać prostej sytuacji. 😉

 

Poza tym uważam, że takim niekompetentnym ziutkom warto czasami lekcji udzielić. NIe mam nic do firm windykacyjnych jako takich (często to naprawdę potrzebna i pożyteczna działalność), ale pracownicy niektórych - mam wrażenie - cierpią na kompleks Boga. Może warto ich czasami wyleczyć… 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

"Nękanie" smsami i telefonami

Ogólnie na wszystkich numerach mam zablokowane zgody marketingowe i ogólnie mam spokój - ale jak dzwoni jakiś nieznajomy, podejrzany numer to często odbieram i mówię, Słucham, tu Zakład Pogrzebowy, w czym mogę pomóc 😜 Pomaga 🙂 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

"Nękanie" smsami i telefonami

Taki "przejęty" numer to zawsze jest duże prawdopodobieństwo, że został wcześniej przez poprzedniego właściciela zarejestrowany w wielu miejscach/instytucjach. Z tym jest wielki kłopot, bo dopóki nie dostarczy się im na piśmie potwierdzonej informacji o zgonie właściciela albo o nowym właścicielu, to oni ani nie uwierzą ani często nie mają prawa usunąć ze swojej bazy...