Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jak zarejestrowac orange na karte w taryfie orange go przebywajac za granica?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

jak zarejestrowac orange na karte w taryfie orange go przebywajac za granica?

Wyszla ustawa i co ja mam teraz do Polski leciec, by z polskiej karty nadal kozystac? do 31 stycznia musze byl w kraju? prosze o informacje jak przebywajac za granica moge zarejestrowac karte bez nawiedzania kraju .... (bo klimat nie ciekawy) Czy osoba bedaca w roamingu bedzie pozbawiona kozystania z karty po 31stycznia 2017 roku?

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

jak zarejestrowac orange na karte w taryfie orange go przebywajac za granica?

@laik

 

istnieje "obejście" Twój numer może przypisać do swojego konta ktoś w kraju, ale nie może to być numer na kartę, tylko abonamentowy... Więc jeżeli masz kogoś bliskiego, kto zrobi Ci taką przysługę... 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

jak zarejestrowac orange na karte w taryfie orange go przebywajac za granica?

biorac pod uwage twoja wypowiedz rozumiem, ze karta z ktorej kozystam straci swoja moc z dniem 31 styczen 2017? jesli istnieja take obejscia to ta ustawa jest nieszczelna co wedlug mnie wymusza rejest aktywnie mieszkajacych osob w polsce...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

jak zarejestrowac orange na karte w taryfie orange go przebywajac za granica?

Co za problem zarejestrować na siebie?
Wystarczy upoważnienie notarialne i ktoś może za Ciebie na Ciebie.
Również cudzoziemcy bez peselu mogą rejestrować na siebie.
Ustawa jest akurat szczelna.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

jak zarejestrowac orange na karte w taryfie orange go przebywajac za granica?

@laik  moim skromnym zdaniem nie jest to obejście ustawy tylko Twojego problemu nieobecności w kraju, skoro operatorzy dopuszczają rejestrację numeru na kartę do numeru abonamentowego, to chyba jest to legalne. Z tego co wiem Orange nie przewiduje rejestracji kart poza granicami, ale mogę się mylić... Przecież nie będę sugerował przesyłania karty do kraju w celu rejestracji i spowrotem bo to niewiele da gdyż potrzeba się wylegitymować. To co podpowiada Piotrek... mhmmm, upoważnienie notarialne - tylko nie wiem jak z notariuszami zagranicznymi 😉 prędzej sięgnąłbym do ustawy żeby poczytać czy dopuszczalne jest upoważnienie, a jeśli tak to czy może takie upoważnienie uwierzytelnić Polskie przedstawicielstwo za granicą np. ambasada, konsulat... - godzina zbyt późna na analizę ustawy.