Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwrot środków prepaid

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Zwrot środków prepaid

Na e-maila dostałem info w sprawie zwrotu środków:

 

Dzień dobry,
serdecznie dziękujemy, że korzystają Państwo z oferty Orange na kartę
i cieszymy się z okazanego nam zaufania. W związku z tym przekazujemy ważną informację. Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od 15 lutego 2021 r. w ofercie Orange na kartę wprowadzamy nową możliwość - zwrot środków pozostałych z doładowań.
Zwrot środków nastąpi w przypadku:

  • przeniesienia numeru do innego operatora
    lub
  • upływu okresu ważności połączeń przychodzących.

W załączniku przesyłamy Państwu szczegółową procedurę zwrotu środków wraz ze zmianami po jej wdrożeniu w regulaminach i cennikach.
Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Liczymy, że dzięki nowej propozycji oferta Orange na kartę jeszcze lepiej spełni Państwa oczekiwania.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 35
  • 0

Zwrot środków prepaid

Z e-maila od Orange: "Zwrotowi będą podlegały tylko środki pochodzące z doładowań znajdujące się na koncie głównym, które zostaną zablokowane od 15.02.2021 r."

Z tego e-maila (każdy otrzymał kto ma ofertę na kartę) wynika że zwrot będzie dotyczył środków które użytkownicy posiadali na dzień 15.02.2021 r. Raczej tak to rozumiem.

 

 

W grudniu napisałem e-maila czy zwrócą mi środki. Powiedzieli że nie że jest za wcześnie. Postępują na bazie "obowiązujących regulaminów".  Później napisałem reklamację do Orange czy można tutaj złożyć wniosek na 30 dni wstecz jeszcze PRZED 15.02.2021r

 

Na reklamację otrzymałem odpowiedź: 

 

"Stanowisko Spółki wraz z uzasadnieniem merytorycznym dotyczącego zwrotu środków przedstawiliśmy w odpowiedzi z 07.01.12.2021 po zapoznaniu się
ze zgłoszeniem z 17.12.2020.

15.02.2021 wniosek będą mogli złożyć Konsumenci, których środki wygasły do 30 dni kalendarzowych wstecz, ale już nie ci, którzy środki te utracili np. w grudniu 2020 lub wcześniej."

 

Zaznaczę iż najpierw otrzymałem odpowiedź na reklamację a później ogólną informację którą napisałem na wstępie.

 

W związku z powyższym czy mogę bez przeszkód przenieść numer w dniu 20 stycznia 2021 roku czy mimo wszystko trzeba poczekać?

 

Mam dużo środków na koncie. Chciałbym jak najszybciej przenieść numer do innego operatora ale jednocześnie ze zwrotem środków. Orange u mnie słabo działa (np. SMSy bankowe przychodzące bardzo długo....)

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwrot środków prepaid

Jeśli naprawdę szukasz na forum porady prawnej, to najbezpieczniej poczekaj do 16 lutego. Słowo "od" można według kodeksu cywilnego różnie interpretować.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 0

Zwrot środków prepaid

Czy ktoś wie jak Orange będzie traktował pieniądze z usługi "przelew sms", jako środki z doładowań czy promocyjne?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwrot środków prepaid

Raczej nie powinny.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 0

Zwrot środków prepaid

Ale co nie powinny?  😁

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwrot środków prepaid

Wg oficjalnej informacji

O zwrot jakich środków Klient będzie mógł wnioskować?
Zwrotowi będą podlegały tylko środki pochodzące z doładowań znajdujące się na koncie głównym, które zostaną zablokowane od 15.02.2021 r.
Zwrotowi nie podlegają bonusy przyznane w ramach promocji albo usług.
Zwrotowi podlegać będą tylko środki pomniejszone o koszt zwrotu (20 zł).
Jeśli środki zostały anulowane przed 15.02.2021 r. to nie ma możliwości ich zwrotu.

Przelew SMS to środki przyznane w ramach promocji.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Zwrot środków prepaid

Mowa jest o środkach z doładowania na koncie głównym. Przelew SMS jest też formą doładowania, środki są przelewane na konto główne, nie promocyjne, nie w formie bonusu. Uważam, że takie środki powinny być zwrócone. Sprawa dyskusyjna, jak operator podejdzie do takiej sprawy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwrot środków prepaid

Nie, te środki pochodzą z promocji.