Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 9
  • 0

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

Miewam ostatnio dziwny problem.

Dziwnym sposobem pieniądze znikają mi z konta. Ostatnio też doładowałem konto za 5 zł, miałem razem gdzieś około 7 zł. Niestety po kilku dniach miałem zaledwie kilka groszy. Wysyłałem kilka smsów, ale nie było ich tyle, by pochłonęło aż 6 zł. W Mój Orange mam wypisane, iż jest to "Internet i OW". Za pierwszym razem, gdy takie coś miało miejsce, zgłosiłem to i pieniądze zostały mi zwrócone. Drugim razem reklamacja została odrzucona, gdyż operator stwierdził, że "to wina telefonu". Nie włączam danych komórkowych, więc to niemożliwe, aby samo sobie coś pobierało. Mam Motorolę Moto G5 kupioną w sklepie (nie u operatora). Ta sytuacja powtarza się przy każdym doładowaniu. 

30 ODPOW. 30

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

Utwórz punkt dostępu APN z błędnymi ustawieniami lub zleć w BOK całkowitą blokadę danych na numerze. W androidzie coś zawsze się łączy z siecią, nawet gdy transmisja jest wyłączona.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

Mam Andkowe fony i u mnie coś takiego nie występuje.

Może to sprawka włączonej lokalizacji, synchronizacji czy jakiejś aktualizacji np. apki?

 

Ela


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 9
  • 0

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

Żadna aplikacja się nie aktualizuje, lokalizację miałem włączoną.

Synchronizacja działa tylko gdy włączam WiFi . ew. dane komórkowe.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

W takim razie wyłącz lokalizację. W niektórych telefonach jest zapis o tym, że może korzystać z danych komórkowych. Dzieje się tak nawet przy wyłączonej transmisji danych. Tak jak wyżej też było napisane, możesz zgłosić wyłączenie całkowite Internetu.

 

https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#oferta-obecny-klient - możesz też uruchomić jeden z pakietów.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

@marcin1509napisałeś, że synchronizacja działa tylko wtedy gdy włączasz WiFi, ale nadmieniłeś również ew. dane komórkowe, czyli można by rzec i winę zwalić na te dane komórkowe - tak ja sobie pomyślałam.

W drugi dzień świąt włączyłam dane na dwie sekundy ( no może cztery ) a tu łubudu  sms za smsem - brak środków na koncie Emotikon: Wściekłygrrr ( szczęście, że miałam ich niewiele ).

 

Anonim

Nie dotyczy

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

W ustawieniach telefonu > Użycie danych/Ogranicz dane w tle, dodatkowo > komórkowa transmisja danych wyłącz.

Anonim

Nie dotyczy

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

Lokalizacja wykorzystuje GPS, ale też dane komórkowe i wifi. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

Lokalizacja po nadajnikach sieci komórkowej jest traktowana jako rodzaj transmisji danych. W niektórych sytuacjach może być płatna.
Anonim

Nie dotyczy

Znikające środki na internet, z którego nie korzystam

Mało tego. Na Androidzie Oreo, mobilna transmisja jest zawsze aktywna. Nawet przy korzystaniu z WiFi. Tak przynajmniej widziałem w opcjach programistycznych.