Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi Calling a Android Pie

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 25
  • 1

Wifi Calling a Android Pie

Po upgrade mojego Sony XZ Premium do Pie przestał mi działać WiFi Calling.

 

Przedtem działało rewelacyjnie prawie rok.

 

Po upgrade do Pie (firmowym upgrade bez żadnych AOSP) WiFi Calling przestało działać. Po restarcie telefonu jest przez chwilę widoczna ikona WiFi calling ale po chwili jestem znów zwyczajnie podłączony do sieci. O co chodzi? W Android Pie jest zupełnie inny system uprawnień i czy może tam coś trzeba przestawić?

 

Dodam tylko, że używam (zresztą wyśmienitej) Orange Phone a nie Android Phone jako aplikacji telefonicznej. Ale w Oreo to nie miało znaczenia.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 25
  • 1

Wifi Calling a Android Pie

Udało się. Wykonałem test. Włączyłem Tryb samolotowy, podłączyłem się do WiFi (nb. działający na innej karcie SIM Orange, włączyłem Lokalizację (podobno potrzebne), wyłączyłem/włączyłem WiFi Calling. To nic nie dało.

 

Ale gdy do tego wyłączyłem androidowy Data Saver, Wifi Calling aktywowało się. Czyli chyba Data Saver coś tłumi tylko nie mam pojęcia co? Mam w Data Saver ustawione Unrestricted Data dla Carrier Services, Orange Phone, Android Phone.  Co jeszcze? Spróbuję poeksperymentować..

 

W każdym razie bardzo dziękuję za sugestię. Zasięg mam w budynku taki sobie i WiFi Calling ratuje sytuację. Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wifi Calling a Android Pie

A jesteś w stanie ocenić czy to kwestia braku ikony czy naprawdę WiFi calling nie działa? Najprościej wykonać test włączając tryb samolotowy i próbując gdzieś zadzwonić.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 22
  • 25
  • 1

Wifi Calling a Android Pie

Udało się. Wykonałem test. Włączyłem Tryb samolotowy, podłączyłem się do WiFi (nb. działający na innej karcie SIM Orange, włączyłem Lokalizację (podobno potrzebne), wyłączyłem/włączyłem WiFi Calling. To nic nie dało.

 

Ale gdy do tego wyłączyłem androidowy Data Saver, Wifi Calling aktywowało się. Czyli chyba Data Saver coś tłumi tylko nie mam pojęcia co? Mam w Data Saver ustawione Unrestricted Data dla Carrier Services, Orange Phone, Android Phone.  Co jeszcze? Spróbuję poeksperymentować..

 

W każdym razie bardzo dziękuję za sugestię. Zasięg mam w budynku taki sobie i WiFi Calling ratuje sytuację. Emotikon: Szczęśliwy