Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon łączy się tylko z białoruska siecią

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 101
  • 0

Telefon łączy się tylko z białoruska siecią

Tylko wyszukują się 2 sieci MTS BY i live by i czasami plus. Jak raz wyszukało się orenge to nie połączyło. Na automatycznym się nie da  

 

telefon to nokia 3310 ta nowsza

 

___________

* Scalono wpisy - Wiktor

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Telefon łączy się tylko z białoruska siecią

@neostrada512na granicy i w strefie granicznej jest problem z nadajnikami. Ze względu na pasmo telewizyjne UHF, które ma zakres aż do 950 MHz, kraje wschodnie nadal korzystają z tego zakresu. Po naszej stronie nadajniki powinny pracować na częstotliwości LTE 800 MHz ora UMTS 900 MHz. Ponieważ te zakresu wchodzą na pasmo UHF, więc przygraniczne nadajniki nie mogą pracować na niższych częstotliwościach, bo będą zakłócaly bialoruską telewizję. Do tego dochodzi wyłączanie nadajników 3G na częstotliwości 2100 MHz, dlatego po stronie polskiej brakuje nadajnika który umożliwił by zalogowanie urządzenia do 3G. Dlatego łapie sieci białoruskie. Po prostu musisz wymienić sprzęt, aby logował się na wyższych częstotliwościach, ale niestety już w technologi LTE. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Telefon łączy się tylko z białoruska siecią

@neostrada512 Podaj chociaż miejscowość, bo trudno się odnieść...Do tego modelu opis "nowsza" jest raczej nie na miejscu. Ma tylko GSM 2G, więc może Orange ma nowsze BTS-y?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 101
  • 0

Telefon łączy się tylko z białoruska siecią

w instrukcji pisało też ze ma 3g a miejscowoś Kodeń


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Telefon łączy się tylko z białoruska siecią

@neostrada512 No ja opieram się na danych z netu. Może twój model jest inny?

Poza tym w strefie granicznej z Białorusią są obostrzenia w podłączaniu do BTS-ów (wiadomo dlaczego) więc tylko służby powinny i mogą  mieć dostęp.

P.S to kilometr od granicy (a nawet 400m w niektórych momentach), a właśnie się dowiedziałem, że do 15km od granicy z tym państwem łączność jest "utrudniona". To jest więc normalne....jak na ten teren

Tu szczątkowe informacje: Na granicy nie ma zasięgu. Praca policji jest częściowo sparaliżowana (fakt.pl)

Podobno od 1 lipca ma być lepiej z zasięgiem, ale nie wszędzie 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Telefon łączy się tylko z białoruska siecią

@neostrada512na granicy i w strefie granicznej jest problem z nadajnikami. Ze względu na pasmo telewizyjne UHF, które ma zakres aż do 950 MHz, kraje wschodnie nadal korzystają z tego zakresu. Po naszej stronie nadajniki powinny pracować na częstotliwości LTE 800 MHz ora UMTS 900 MHz. Ponieważ te zakresu wchodzą na pasmo UHF, więc przygraniczne nadajniki nie mogą pracować na niższych częstotliwościach, bo będą zakłócaly bialoruską telewizję. Do tego dochodzi wyłączanie nadajników 3G na częstotliwości 2100 MHz, dlatego po stronie polskiej brakuje nadajnika który umożliwił by zalogowanie urządzenia do 3G. Dlatego łapie sieci białoruskie. Po prostu musisz wymienić sprzęt, aby logował się na wyższych częstotliwościach, ale niestety już w technologi LTE. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Telefon łączy się tylko z białoruska siecią

Wczoraj wróciłem z wypoczynku nad Jeziorem Białym w Okunince/k.Włodawy. Dostałem tam SMS-a (choć nie było to w orange, a w Fakt mobile (Play) "Witamy na Białorusi" z kosztami połączeń i neta 😂

Dobrze, że się w porę zorientowałem i wyłączyłem roaming międzynarodowy 😪


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Telefon łączy się tylko z białoruska siecią

@piotrKawiory przy granicy wschodniej trzeba szczególnie uważać. Transmisja danych i dźwięgi z konta wyparowały.