Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

Witam,

czy mógłby ktoś wyjaśnić prosto jak mogę po zakończeniu umowy przejść z abonamentu na kartę bo byłem dziś w salonie i tam usłyszałem, że mogę to zrobić na 30 dni przed końcem umowy. Nie przyjęto mojej rezygnacji i oświadczenia przejścia na kartę bo przekraczam ten próg (jeszcze mam ok. 45 dni)

Mam wątpliwości dlatego czy nie będzie potem problemu z wypowiedzeniem bo nie będzie zachowanych 30 dni.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

Przejście na kartę można wykonać na 30 dni przed końcem umowy. Następuje z końcem kolejnego okresu rozliczeniowego.

 

Wcześniej możesz złożyć dyspozycję wypowiedzenia, ale wtedy telefon zostanie całkowicie wyłączony.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

Bo rezygnacja (wypowiedzenie) oznacza nie tyle rezygnację z abonamentu/umowy terminowej/umowy abonamentowej, ale wyłączenie numeru.
Dla Orange jest  (co chcesz zrobić) to zlecenie zmiany taryfy (abonament/postpaid) na ofertę na kartę (prepaid).
Jeśli to ma odbyć się problemów można to na 30 dni wcześniej.
Robiąc to w salonie wypełniasz odpowiednie deklaracje (co do np. zgód) i masz możliwość wybrania taryfy w ofercie na kartę (bo jest kilka do wyboru).


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

Przejście na kartę można wykonać na 30 dni przed końcem umowy. Następuje z końcem kolejnego okresu rozliczeniowego.

 

Wcześniej możesz złożyć dyspozycję wypowiedzenia, ale wtedy telefon zostanie całkowicie wyłączony.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

a czy można dokonaćzmiany abonamentu na kartę np wysyłając mailem skan wniosku? ma ktoś mail do biura obslugi orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

Wysyłając mailem ryzykujesz dłuższym czasem obsługi zgłoszenia. Najlepiej zrobić to przez Mój Orange. Mail to bok@orange.pl -musisz w piśmie wskazać też taryfę - domyślnie to Orange Yes (do wyboru jest jeszcze Orange Free na kartę).

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

Nie zajmuje się ofertą na abonament, więc mogę się mylić, ale obawiam się, że nie ma możliwości zmiany taryfy z abonamentu na kartę w inny sposób niż w salonie.

A już szczególnie wątpię, aby było to możliwe przez Mój Orange (brak podpisu).

 

Postaram się to sprawdzić w poniedziałek - jeśli zapomniałbym odpisać, prosiłbym o jakąś informację (np. PW) 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

A skanów już przez mój Orange nie można podpinać?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

Wiem, że w użyciu prywatnym nie jest to zbyt powszechne, ale nie należy zapominać, że jest coś takiego jak "cyfrowy podpis kwalifikowany" zastanawiam się w tym kontekście czy takie firmy jak dostawcy usług telekomunikacyjnych są przygotowani na szybką reakcję na dokumenty elektroniczne podpisane takim certyfikatem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 77
  • 0

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

Witam

 

nalepiej wysłać pismo do orange rezygracji abonament przez 30 dni do końca umowa

 

Pozdrawiam

Piotr Tomaszewski


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Rezygnacja z abonamentu i przejście na kartę

Zweryfikowałem sprawę - rzeczywiście, jedyną możliwością przejścia z oferty na abonament, na ofertę na kartę jest zlecenie takiej dyspozycji w salonie.