Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rejestracja w Nowym Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Rejestracja w Nowym Orange

Witam

 

W związku z wyłączeniem dotychczasowego, starego portalu Mój Orange zostałem przekierowany do zarejestrowania w Nowym Orange. Jednym z wymogów jest podanie nr PESEL - wydaje mi się to niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych.

Rozumiem, że w pewnych przypadkach (rejestracja nowego numeru) może to być potrzebne, ale przecież:

  1. Stare konto już miałem od lat
  2. Nr przypisany do konta jest zarejestrowany (więc niezbędne dane Orange już dawno zweryfikował)
  3. Jeśli dobrze zrozumiałem - przy rejestracji otrzymam SMS z kodem na mój telefon (więc będzie weryfikacja, że ja to ja)
  4. Nr PESEL nie powinno się podawać gdzie popadnie, zwłaszcza, że nie widzę uzasadnienia do jego podania w tym miejscu.
  5. Co więcej obecnie nawet można zarejestrować inny numer poprzez SMS (też bez podawania PESEL) - tym bardziej podejrzana jest konieczność podawania PESEL do zwykłego założenia konta (a nawet nie założenia, tylko przeniesienia)

W jaki inny sposób zarządzać/weryfikować swoje usługi i pakiety - skoro dostęp do konta został de facto zablokowany? Czy jedynym rozwiązaniem jest zmiana operatora, na takiego, który nie stosuje wymuszania podawania danych wrażliwych?

 

Pozdrawiam

  Tomek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Rejestracja w Nowym Orange

@Tomek_83 założenie konta na adres e-mail + podanie nr PESEL w trakcie rejestracji powoduje, że na Twoim koncie automatycznie pojawia się wszystkie usługi jakie masz w Orange. Weryfikacja i dodawanie usług odbywa się właśnie z użyciem nr PESEL. Nawet jak dokupisz kolejną usługę, to z automatu zostanie dodana do Twojego kona po automatycznym zweryfikowaniu po numerze PESEL. Tak działa konto założone na e-mail w Nowym Mój Orange.

 

edit:

Ze starego konta Mój Orange niedługo Orange zrezygnuje, dlatego są obecnie takie zmiany.

Osobiście też wolę stare konto niż nowe, ale to już operator decyduje co udostępni klientom do zarządzania usługami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Rejestracja w Nowym Orange

@Tomek_83 założenie konta na adres e-mail + podanie nr PESEL w trakcie rejestracji powoduje, że na Twoim koncie automatycznie pojawia się wszystkie usługi jakie masz w Orange. Weryfikacja i dodawanie usług odbywa się właśnie z użyciem nr PESEL. Nawet jak dokupisz kolejną usługę, to z automatu zostanie dodana do Twojego kona po automatycznym zweryfikowaniu po numerze PESEL. Tak działa konto założone na e-mail w Nowym Mój Orange.

 

edit:

Ze starego konta Mój Orange niedługo Orange zrezygnuje, dlatego są obecnie takie zmiany.

Osobiście też wolę stare konto niż nowe, ale to już operator decyduje co udostępni klientom do zarządzania usługami.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Rejestracja w Nowym Orange

Witaj,

 

w starym Mój Orange, jedna osoba mogła mieć kilka różnych kont, na każdym inne usługi i różne numery klienta. Obecnie w nowym systemie jest zasada - jeden klient - jedno konto. Dlatego jest właśnie konieczność podania numeru PESEL, abyś mógł widzieć wszystkie swoje usługi w jednym miejscu nawet jeśli są przypisane do różnych "starych kont" i różnych numerów klienta. Po prostu PESEL jest unikalnym numerem na podstawie, którego najprościej zrobić taką integrację danych.

Warto zaznaczyć też, że sam numer PESEL nie jest daną osobową, ani tym bardziej daną wrażliwą.

A dlaczego nie? 69023028684 - czy jesteś w stanie po tym numerze zidentyfikować konkretną osobę? Jeśli nie, to znaczy że nie jest to dana osobowa.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Rejestracja w Nowym Orange

@Tomek_83Witam PESEL jest po to by wszystkie twoje numery   i usługi byli na jednym koncie przy przenoszeniu . A co do ochrony PESEL  Orange nikomu nie udostępniania PESEL tylko prosi o potwierdzenie go do nowy mój Orange konta.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Rejestracja w Nowym Orange

A napisze mi ktoś ŁOPATOLOGICZNIE, gdzie w tym nowym MO znajdę multiboxa?

Za Chiny Ludowe nigdzie tego nie widzę! 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja w Nowym Orange

Nie znajdziesz.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Rejestracja w Nowym Orange

@piotrKawiory Sprawdź ten link do logowania na MultiBox-a:

https://www.orange.pl/zaloguj.phtml?redirect=true

 

edit:

Tylko użyj do logowania starego loginu i hasła, nie zalogujesz się e-mailem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Rejestracja w Nowym Orange


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie znajdziesz.

Czyli co? Taka zagrywka operatora, żeby nas oszwabić z tej usługi??? 😛


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja w Nowym Orange

Nie.

Zaloguj się na stronie https://poczta.orange.pl/
Wpisując główny adres email i hasło do starego mój orange (emaila).

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Rejestracja w Nowym Orange


@ketrasaArturnapisał(-a)

@piotrKawiory Sprawdź ten link do logowania na MultiBox-a:

https://www.orange.pl/zaloguj.phtml?redirect=true

 

edit:

Tylko użyj do logowania starego loginu i hasła, nie zalogujesz się e-mailem.


Lepiej nie mogli tego zakamuflować! Skąd Ty to wiesz, że tak można? Przecież to jakiś totalny MATRIX!!! 😕

Ps. Ale dzięki, bo działa 😉