Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nr własny na karcie sim - brak

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 36
  • 0

Nr własny na karcie sim - brak

Witam.

Właśnie przeniesiono (całkiem sprawnie i bez większych zgrzytów) mój nr do Orange. Oczywiście, dostałem kartę z tymczasowym nr, który po "pełnym" przeniesieniu zmienił się na mój stary, docelowy nr który przenosiłem. I gdyby nie moja nerwica natręctw i ogólne "lubię jak jak jest po mojemu" to jest OK. Obieram, dzwonie, w aplikacji wyświetlają się poprawne dane itd.

Jest tylko mały szczegół który wyjątkowo mnie drażni: karta sim nie ma zapisanego własnego nr telefonu, który to powinien się wyświetlić w zakładce <Telefon - informacje> jak na załączonym obrazku.

Screenshot_20220521-131600_Settings.jpg

Zawsze wpisywałem nr własny korzystając ze starych telefonów (nie smartfonów) ale z tą kartą sim jakoś nie idzie ten trick.

Jest jakiś sposób by karta dostała ten nr? Jeśli tak to proszę o rade jak się zabrać za ten "problem"

Dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek Znalazłem znajomego z tym Samsungiem i wykorzystałem jego czas wolny do testów. 

Wykonał testy i numer telefonu prezentował się poprawnie w telefonie w czasie gdy jest włączone LTE i VoLTE. Po wyłączeniu pojawia się komunikat numer nieznany.

Przełożył kartę SIM do starej motoroli i wprowadził na dwóch różnych kartach numer. Po przeniesieniu tych SIMek do Samsunga, poprawnie wyświetlał numer telefonu.

Wychodzi na to, że karta którą posiadasz nie umożliwia zapisania tej informacji. Można próbować wymienić SIM, ale raczej nikt nie zagwarantuje że na 100% to zadziała.

Do odważnych świat należy, więc testuj i koniecznie informuj o wynikach.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek na Twoim miejscu poczekał bym cierpliwie aż wszystko w systemie się "ułoży". Kiedys numer byl przypisany do jednej, konkretnej karty. Teraz na karcie mozesz zmianiac numer bez koniecznosci jej wymiany. Moze to miec z tym zwiazek


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek miałem kilkadziesiąt kart od różnych operatorów i nr telefonu pojawiał się tylko na nowych starterach, po przeniesieniu nr do innego operatora za każdym razem pokazuje nieznany.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek 

Nie jestem pewien jak to wygląda w Samsungach, ale w Huawei P20 lite w ustawieniach sieci jest zarządzanie kartami SIM. Tam można dowolnie edytować numer telefonu przypisany do karty.

BTW, ustawienie z ujawnionym w ten sposób numerem telefonu jest zasadniczo mniej bezpieczne, nie za bardzo widzę po co właściwie chcesz ten numer ujawnić systemowi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 36
  • 0

Nr własny na karcie sim - brak

@byczyn_86  mniemy nadzieję że się "ułoży" ale podejrzewam że bez interwencji operatora (ewentualnie nowej sim bez nr przypisanego) może być problem.

@j131w Samsungach też jest taka opcja ale jak widać po moim poście mało skuteczna.

W starszych kartach sim jak pisałem używałem starej Motoroli V3, która potrafiła edytować nr własny karty sim. Tu widać jakaś nowsza, lepiej zabezpieczona karta.

 

Po kontakcie z BOA kazali czekać gdyż nr był przeniesiony mniej niż 48h temu... po tym czasie mam złożyć zgłoszenie techniczne. Czyli czekam.

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek daj znac jak coś z tego wyniknie 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek 

U mnie to jest pole edytowalne (mimo że to smartfon). Nie wiem czy zapisuje coś na karcie SIM, ale zmienia wyświetlany ciąg znaków. W standardowych Androidach, także w Samsungach które widziałem to jest tylko pole informacyjne, bez możliwości edycji.

Nadal nie rozumiem czemu Ci na tym zależy, lepiej jest jeśli nic się tu nie wyświetla. Swój numer możesz dodać do kontaktów, gdzie jego miejsce.

Anonim

Nie dotyczy

Nr własny na karcie sim - brak

@tomesiek zauważyłam ta sama prawidłowość o której pisze @user6541 . Wątpię aby zgłoszenie do działu technicznego coś dało.  

Anonim

Nie dotyczy

Nr własny na karcie sim - brak

@j131  na karcie SIM nic nie zapiszesz, można jedynie w telefonie zapisać numer, nowe SIM karty nie mają na stałe przypisanego numeru i wątpię by u @tomesiek  się to zmieniło, nawet po zgłoszeniu😎

Anonim

Nie dotyczy

Nr własny na karcie sim - brak

Tak na moją wiedzę, to nowe SIM karty, numeru telefonu nie mają zapisanego, nie da się go na SIM wpisać, mi tam w telefonie tylko sieć operatora się wyświetla, jak ktoś numeru swego nie pamięta, to można w opcjach blokady wpisać, ale po co😎