Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl

Od pewnego czasu mam problem niedziałającą pocztą w Outlooku, pocztą w telefonach (przez www jest ok), czy spotify w telefonie, a także nie działa strona nasz.orange.pl (orange.pl działa). Mam internet na kartę, która znajduje się w modemie huawei E3372 hilink, ten jest wpięty do routera, przez dwa lata nie było (raczej) problemów.
Spędziłem wiele godzin na szukanie przyczyn, łączne z wgrywaniem alternatywnego softu do routera. Ale wciąż problem występuje (normalnie internet działa). Choć czasem po ponownym włożeniu karty orange przez kilka godzin było ok. Więc na logikę musi to być wina orange, potwierdza to fakt, że po włożeniu karty innego operatora wszystko działa bez żadnych problemów (nie zmieniam nic w konfiguracji). Oczywiście orange twierdzi, że to moja wina. Tylko dlaczego nie ma żadnych problemów u innych operatorów? Prosiłbym o sugestie.

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl

Na transmisji danych z Orange są problemy z serwerami DNS. 

Możesz spróbować wprowadzić zamiast serwery DNS Google zamiast serwerów DNS Orange

IP DNS Google:

DNS 1: 8.8.8.8

DNS 2: 8.8.4.4


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl

@Katani1 właśnie tych linków zacząłem szukać. Więc już teraz dzięki Tobie mamy cały komplet Emotikon: Mrugający


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 114
  • 77
  • 0

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl


@ketrasaArturnapisał(-a)

Na transmisji danych z Orange są problemy z serwerami DNS. 

Możesz spróbować wprowadzić zamiast serwery DNS Google zamiast serwerów DNS Orange

IP DNS Google:

DNS 1: 8.8.8.8

DNS 2: 8.8.4.4


Zmiana DNS które podałeś nic nie daje, dalej problem występuje


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl

No cóż, musi Orange zadziać w tej sprawie. Problem na pewno jest z serwerami DNS i póki tego nie naprawią, to dalej będzie kłopot z korzystaniem z internetu, szczególnie NO. U mnie też czasami się przycina, szczególnie w porze wieczorowej. Czasami trzeba ponownie stronę odświeżyć, aby zaskoczyła.

Proponuję pisać na czasie lub dzwonić do BOK podając konkretne przykłady i czas zauważenia usterki. Myślę, że będzie łatwiej w tedy zlokalizować przyczynę i usunąć błąd. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl

Dziś kilkukrotnie chciałem się na czasie skontaktować ale wciąż nie działa. Docelowo ten problem i tak rozwiąże, gdy się skończy transfer to następną kartę kupię gdzie indziej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 114
  • 77
  • 0

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl


@ketrasaArturnapisał(-a)

No cóż, musi Orange zadziać w tej sprawie. Problem na pewno jest z serwerami DNS i póki tego nie naprawią, to dalej będzie kłopot z korzystaniem z internetu, szczególnie NO. U mnie też czasami się przycina, szczególnie w porze wieczorowej. Czasami trzeba ponownie stronę odświeżyć, aby zaskoczyła.

Proponuję pisać na czasie lub dzwonić do BOK podając konkretne przykłady i czas zauważenia usterki. Myślę, że będzie łatwiej w tedy zlokalizować przyczynę i usunąć błąd. 


Nie wiem gdzie tkwi problem czy w DNS  czy gdzie indziej, ale jest to widać problem trudny do zdiagnozowania. Dzisiaj kontaktowałem się z panem z działu technicznego który do mnie dzwonił parę dni temu i prosił mnie że jeżeli będę miał taką sytuację że internet będę miał a Spotify nie będzie działać to mam się z nim skontaktować bo on by chciał to zobaczyć na żywo (online) co się dzieje na moim numerze, no i właśnie się dzisiaj skontaktowałem. Kazał mi uruchomić aplikację Spotify i kilkukrotnie włączać i wyłączać muzykę tak jakbym chciał słuchać a on w tym czasie nagrywał całą sekwencje zdarzenia na komputerze. Później dzwonił do mnie i prosił mnie żebym wyczyścił tzw. śmieci w telefonie programum do tego przeznaczonym, ja dodatkowo jeszcze wyczyściłem pamięć podręczną w samej aplikacji Spotify, bo chodziło mu o to żeby zacząć zupełnie nową sesję. Następnie powiedział mi że się ze mną rozłączy i mam uruchomić tryb samolotowy, nastąpi wtedy wylogowanie się z sieci i o konkretnej godzinie miałem ponownie wyłączyć tryb samolotowy,w tym momencie nastąpiło ponowne zalogowanie się do sieci,i miałem włączyć aplikację Spotify i puścić jakąś tam piosenkę,a on całą sekwencję też po raz drugi nagrywał u siebie na komputerze,bardzo mi dziękował za tzw. materiał do analizy, powiedział  mi że teraz cały zespół będzie analizował ten przypadek, te dwa nagrania żeby dojść do tego co jest przyczyną że Spotify nie działa, ale to dopiero w przyszłym tygodniu no bo teraz mamy weekend.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl

U mnie gdy wyjmę na jakiś czas kartę z modemu i ponownie ją włożę to czasem przez jakiś czas jest ok i po kilku godzinach problem się pojawia. To ewidentnie wina orange, dziwie się, że nic z tym nie robią.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 167
  • 757
  • 2

Nie działa poczta, spotify, nasz,orange.pl

Możliwe, że to jakiś większy problem. Gdyby była to jakaś drobnostka, to wszystko z pewnością działałoby już poprawnie.