Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa Internet w telefonie

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Nie działa Internet w telefonie

Witam.

Mam problem, jak w tytule z Internetem w telefonie. Mam ofertę na kartę i wykupiłam sobie pakiet z internetem. Mój telefon to Alcatel One Touch Idol. Niestety konfiguracji z pozycji strony Orange nie jestem w stanie przeprowadzić, bo mój telefon nie istnieje w bazie. Po wi-fi śmiga wszystko bez zarzutu, a na Internecie w telefonie nawet strony się nie odpalają.

Byłby ktoś miły i mi pomógł? Lub wskazał gdzie na stronie Orange są dane do konfiguracji ręcznej? Próbowałam znaleźć, ale chyba jestem ślepa... Bo powiem szczerze szkoda mi tracić kasę na coś czego użyć nie mogę...

Dziękuję i pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Nie działa Internet w telefonie

Tak,jak piszesz najlepiej będzie jak zadzwonisz,albo napiszesz do BOK bo może masz jakąś blokadę albo po prostu stało się coś na Twoim koncie,bywa tak czasem.

 

Dla pewności warto też wejść na stronę ustaw.orange.pl i sprawdzić konfigurację telefonu, bo może coś się przestawiło.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Nie działa Internet w telefonie

Cześć.Proszę Cię bardzo tu masz linka: https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/LG-L3-II-E-430-R%C4%99czna-konfiguracja-internetu-Orang... .

Wpisz tak samo jak masz w tym wątku z linka.Dobrze że nasz kolega stworzył kiedyś taki poradnik 🙂

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Nie działa Internet w telefonie

Oczywiście Twoje menu telefonu może się trochę różnić od tych wymienionych w tamtym wątku chodzi oczywiście o same dane że wpiszesz takie same u siebie 🙂 Piszę jak by co 🙂 @Piotrekk85 dobrze że zrobiłeś poradnik,a inni się dołączyli 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Nie działa Internet w telefonie

Ustawienia ręczne:
- jako NAZWA ustaw Orange Internet
- w polu APN wpisz internet
- w polu NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz internet
- w polu HASŁO wpisz internet
- jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
- jako TYP APN wpisz default
- naciśnij MENU i ZAPISZ
- na liście APN postaw kropkę przy profilu Orange Internet, pozdrawiam.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Nie działa Internet w telefonie

Bardzo Wam dziękuję, ale albo jestem kretynką albo Orange internet nie działa na moim telefonie... Zrobiłam wszystko jak napisaliście i pokazaliście, ale dalej nic. Telefon restowałam niejednokrotnie... 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Nie działa Internet w telefonie

A zasięg masz wy ogóle,chodzi mi o to czy pokazuje 3G lub LTE?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Nie działa Internet w telefonie

Zasięg mam i kilka osób w Orange z mojego otoczenia. Dlatego mnie to dziwi, że oni mają, a ja nie. Zaczynam się zastanawiać, czy skoro telefonu nie ma w bazie Orange to dlatego nie działa... Brakuje mi opcji już, a nie ukrywam ostatnio potrzebuję skorzystać z internetu poza domem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nie działa Internet w telefonie


Czubaczek napisał(-a):

Zasięg mam i kilka osób w Orange z mojego otoczenia. Dlatego mnie to dziwi, że oni mają, a ja nie. Zaczynam się zastanawiać, czy skoro telefonu nie ma w bazie Orange to dlatego nie działa... Brakuje mi opcji już, a nie ukrywam ostatnio potrzebuję skorzystać z internetu poza domem.


Nie sądzę by powodem był brak opisu dla tego konkrentego modelu. Może masz wyłączony "transfer w sieci" albo coś o podobnym opisie. Jeżeli wprowadzisz te ustawienia, które opisywali koledzy i nie działa, to może trzeba przeprowadzić procedurę "przywrócenia ustawień fabrycznych" , wprowadzić ponownie te APNy i inne "Orange"...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nie działa Internet w telefonie

W instrukcji dla Twojego modelu piszą, że powienien pobrać ustawienia z karty SIM - automatycznie...

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa Internet w telefonie

Sprawdź sobie wszystko na spookjnie. Sprawdź również czy masz włączony przesył danych. Włóż kartę jak masz możliwość do innego telefonu z ustawieniami Orange i sprawdź czy na nim net CI będzie działał. Pozdrawiam.