Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MiniSIM a wyłączenie 3G

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

MiniSIM a wyłączenie 3G

Dzień Dobry. Posiadam numer telefonu gdzie karta została zakupiona w 2010 roku w grudniu. Nie ma szans aby ją przyciąć czy ona też kwalifikuje się do wymiany bezpłatnej związku z wyłączeniem 3G?. Na mój orange pisze że ma LTE co raczej uznaje za informacje raczej nie aktualną bo nie ma telefonu który miałby miniSIM i 4G. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

MiniSIM a wyłączenie 3G

@kvasir 

Niedawno robiłem to więc piszę z autopsji.

Teoretycznie nie ma możlwości samodzielnej wymiany karty SIM za darmo. Jeśli chcesz, możesz to jednak zrobić zakupując starter w dowolny sposób i następnie przez MO dokonując "wymiany". Operacja kosztuje 25PLN (łącznie z zakupem startera, dla abonamentu, przy prepaid jest IIRC 15PLN).

Płatna wymiana w salonie jest zawsze możliwa i kosztuje 40PLN.

Istnieje możliwość że  salon (ale tylko salon) wymieni kartę za darmo, jeśli istniejąca nie pasuje do sprzętu.

Proponuję udać się do salonu z posiadaną kartą i telefonem/telefonami, wyjaśnić sytuację i podjąć stosowną decyzję, w zależności od okoliczności przyrody. Jeśli nie będą chcieli wymienić za darmo to na miejscu będziesz miał możliwość wdrożyć opcję z zakupem startera lub za jedyne 40PLN pozbyć się problemu od ręki.

 

IMHO wymienią za darmo (mnie wymienili), ale YMMV.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

MiniSIM a wyłączenie 3G

@kvasir jeżeli na ramce karty SIM jest napisane LTE, 4G, USIM, to taka karta SIM nie kwalifikuje się do bezpłatnej wymiany.

Możesz samodzielnie wymienić kartę SIM, koszt 15 zł. 

Tu masz informację, jak samodzielnie wymienić kartę SIM m:

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim

Anonim

Nie dotyczy

MiniSIM a wyłączenie 3G

@kvasir karty SIM nawet z 2008 mają LTE 😎

To nie zależy od formatu SIM, mini, micro, nano, kartę SIM możesz wymienić w aplikacji Mój Orange, bo w salonie raczej za darmo nie będzie, jak system Orange pokazuje wsparcie SIM LTE 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

MiniSIM a wyłączenie 3G

@kvasir 

Niedawno robiłem to więc piszę z autopsji.

Teoretycznie nie ma możlwości samodzielnej wymiany karty SIM za darmo. Jeśli chcesz, możesz to jednak zrobić zakupując starter w dowolny sposób i następnie przez MO dokonując "wymiany". Operacja kosztuje 25PLN (łącznie z zakupem startera, dla abonamentu, przy prepaid jest IIRC 15PLN).

Płatna wymiana w salonie jest zawsze możliwa i kosztuje 40PLN.

Istnieje możliwość że  salon (ale tylko salon) wymieni kartę za darmo, jeśli istniejąca nie pasuje do sprzętu.

Proponuję udać się do salonu z posiadaną kartą i telefonem/telefonami, wyjaśnić sytuację i podjąć stosowną decyzję, w zależności od okoliczności przyrody. Jeśli nie będą chcieli wymienić za darmo to na miejscu będziesz miał możliwość wdrożyć opcję z zakupem startera lub za jedyne 40PLN pozbyć się problemu od ręki.

 

IMHO wymienią za darmo (mnie wymienili), ale YMMV.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

MiniSIM a wyłączenie 3G

w 2010 nie było jeszcze sieci LTE więc nie mogło być na ramce. Fakt zgodzę się że teoretycznie karta powinna obsługiwać bo w 2008 roku na moim drugim numerze wymieniałem kartę sim na USIM 16 bitową czyli na 500 numerów telefonów aby mieć 3G Wideo Call. 

 

Po zamieszaniu w 2012 roku mijam telefony z brandem jak diabeł święconej wody. To że praktycznie do powszechnych telefonów nie wsadzisz to nie oznacza że nie zapłacisz za wymianę. Niestety nie mam żadnego telefony z LTE na którym mogłbym to po testować. Z zapasowych mam Lumię 435 ale i ona ma mikroSIM.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

MiniSIM a wyłączenie 3G


@kvasirnapisał(-a)

...

Niestety nie mam żadnego telefony z LTE na którym mogłbym to po testować.

...


Co chcesz testować i po co? Idź do salonu i tam się wszystkiego dowiesz. To czy karta obsługuje LTE czy nie obsługuje nie jest decydujące, to rozważania czysto akademickie. Pytałeś o coś innego: czy da się wymienić kartę której nie możesz włożyć do "nowego" telefonu. Odpowiedź jest twierdząca. LTE nic tu nie ma do rzeczy (IMHO naturalnie), ale jeśli interesuje cię czy ta karta faktycznie wspiera LTE czy nie to jest to zasadniczo inne pytanie. Interesuje cię to? To nie wymieniaj tylko szukaj telefonu w którym to sprawdzisz. Wydaje mi się że jakiś bym znalazł...

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

MiniSIM a wyłączenie 3G

@kvasir informacja o obsłudze LTE na karcie sim na 99% jest u wszystkich taka sama, niezależnie jak stare mają karty

https://nasz.orange.pl/t5/Konto-M%C3%B3j-Orange/Karta-SIM-z-czas%C3%B3w-IDEA-a-LTE/td-p/263226

Nie znam żadnego smartfona z LTE na kartę mini sim. Takie karty obsługuje spora część modemow na USB lub routerow (ja testowałem na fritzboxie)

Teoretycznie powinieneś dostawać smsy z zachęta do bezpłatnej wymiany jeśli twoja karta nie obsługuje LTE. A nawet jeśli ich nie dostajesz to w poniedziałek proponuje kontakt na czacie żeby konsultant to jeszcze sprawdził. Jeśli potwierdzi że twoja karta nie ma LTE to poproś go o wysłanie SMS-a z informacją o bezpłatne wymianie żeby pokazać go w salonie. Daj znać jak to się finalnie skończyło.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

MiniSIM a wyłączenie 3G

Wezmę telefon i podejdę do salonu. Niestety w tym tygodniu nie dam rady z powodu wyjazdu ale w poniedziałek w przyszłym tygodniu zobaczę co daje się załatwić. Karta nie jest z czasów Idei ale przed wprowadzeniem LTE. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

MiniSIM a wyłączenie 3G

Dzisiaj sprawdziłem. Nie ma smsa informującego o wymianie to nie ma wymiany. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

MiniSIM a wyłączenie 3G

@kvasir zawsze możesz spróbować podejść do salonu, że SMS-a o potrzebie wymiany karty SIM miałeś, ale został skasowany. Najprościej i najszybciej można wymienić kartę SIM samodzielnie, jak już wcześniej wspomniałem. Nie jest to trudna sprawa koszt 15 zł pomniejszony o wartość startera (bez rejestracji) zakupionego do wymiany. Trzeba też zapewnić środki na koncie numeru, na którym będzie wymieniana karta SIM.