Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

W ofercie na kartę zostało mi 14 groszy na koncie, przez przypadek włączyłem dane komórkowego ale nic się nie stało i konto nie wyczyściło się do 0.00 zł. Czy po doładowaniu stracę nowe środki czy jak to się rozliczy? Dane włączyłem na chwilę i jak zajarzyłem, że zostało mi 14 gr na koncie mimo to pobrałem dane o wielkości ok. 12 MB.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

@mumiok może miałeś jeszcze jakiś pakiet danych, dlatego stan konta się nie wyzerował. Orange nie działa na kredyt i minusów sobie na koncie nie narobisz, chyba, że sam uruchomisz usługę KREDYT, ale to dotyczy tylko konta głównego, a nie transmisji danych.

Tak więc spokojnie, po doładowaniu będzie pełna kwota + te 14 groszy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

Tak, jeśli doładujesz i będą aktywne dane komórkowe, to środki będą pobierane. Tak samo aplikacje i dane w tle. Najlepiej skorzystać z dostępnych pakietów GB w ofercie na kartę. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

nie chodzi mi o aktywne dane, jeżeli będą wyłączone a doładuję to pobierze mi z konta za te 12 MB? włączyłem dziś przez pomyłkę gdy na koncie miałem 14 gr ale mi nie wzięło i te środki nadal mam a chyba powinno się konto wyzerować na 0.00 zł


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

Nie powinno pobierać, ale aplikacje działają także w tle, więc już się z tym spotkałem, że środki znikały. Dlatego najlepszym zabezpieczeniem jest mieć mały pakiet danych na koncie.  Orange Free na kartę dostaje się darmowe GB po doładowaniu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

mam ofertę na kartę, znam pakiety tylko tak się złożyło, że mi zostało 14 gr na koncie i przez pomyłkę dziś włączyłem dane komórkowe

 

jak aplikacja może pobierać dane skoro dane komórkowe są wyłączone? włączyłem dziś na moment i miałem 14 gr na koncie, odświeżyłem tylko pocztę i pobrało 12 MB i wyłączyłem dane komórkowe a po mojemu to tych danych powinno się pobrać więcej bo mam też inne aplikacje działające w tle i teraz myślę, że konto powinno się wyzerować ale nadal mam 14 gr, dane wyłączone i przy doładowaniu teraz nie wiem czy mi walnie 10 czy 20 zł


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

@mumiok może miałeś jeszcze jakiś pakiet danych, dlatego stan konta się nie wyzerował. Orange nie działa na kredyt i minusów sobie na koncie nie narobisz, chyba, że sam uruchomisz usługę KREDYT, ale to dotyczy tylko konta głównego, a nie transmisji danych.

Tak więc spokojnie, po doładowaniu będzie pełna kwota + te 14 groszy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

no właśnie dzisiaj o północy skończył mi się pakiet za 1 zł, rano ok. 6:30 obudziłem się i nie miałem jeszcze SMS, że się skończył ten pakiet (przyszedł dopiero po 8-ej) i sprawdzałem pocztę więc teoretycznie powinno migiem wyzerować konto bo z minutę dane były włączone zanim się zorientowałem, że przecież pakiet miałem ważny do północy

dziwne no ale cóż tylko pytam dla pewności


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

@mumiok najlepiej w apce sprawdzać, czy jeszcze zostały dostępne GB.

Jak stan konta dalej jest 14 groszy, to musiało pobrać z pakietu, nie z konta głównego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

no dobrze korozumiem tyl trochę dziwne bo dane wyłączyłem wczoraj przed 23:00 więc w teorii pakiet się skończył po północy i nie powinien już rano obowiązywać i normalnie powinno chapnąć z konta stawkę 12 gr za 100 kB chyba ale OK dzięki za podpowiedzi


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Mało środków na koncie - rozliczenie danych

Możliwe, że w ofercie z której korzystasz włączył się  tzw. lejek.