Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wyłączyć całkowicie Internet

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Jak wyłączyć całkowicie Internet

Jak wyłączyć Internet na karcie (nie w telefonie, a na karcie). Całkowicie, permanentnie i na amen. Nie chcę, by telefon miał internet.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Jak wyłączyć całkowicie Internet

@pan_informatyk,

Potwierdzam co napisał @Piotrekk85,

 

Jeśli masz konto w Nowym Mój Orange (logowanie adresem e-mail), to możesz właczyć usługę, która nazywa się DCB - Blokada Całkowita. Ta blokada zablokuje całkowicie dostęp do usług internetowych, w tym MMS-ów. Jeśli chcesz zablokować tylko internet, to konieczny będzie kontakt z infolinią lub czatem.

Blokady całkowitej nie włączysz przez aplikację, ani stary serwis Mój Orange.

 

Co do zasad weryfikacji, nie mogę udzielić takiej informacji, bo zasady weryfikacji mogą się płynnie zmieniać. Jeśli posiadasz kod PUK do numeru, to na pewno nie będzie problemu z załatwieniem sprawy. W przeciwnym wypadku, postaraj się założyć konto w Mój Orange i po zalogowaniu wejść na czata. Możliwe,że będziemy w stanie Ci pomóc 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak wyłączyć całkowicie Internet

Napisz na czacie http://orange.pl/kontakt lub zadzwoń na 510100100 - doradca może wprowadzić odpowiednie zlecenie na włączenie blokady.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Jak wyłączyć całkowicie Internet

A inne opcje?

Jakoś samodzielnie? Bo telefonu, gdzie będzie zainstalowana karta nie mam, a klientem Orange nie jestem...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak wyłączyć całkowicie Internet

Skutecznej metody nie ma innej. Kontakt z Orange może wykonać właściciel z dowolnego numeru.

Inną metodą jest zrobienie błędnego punktu dostępu. Ale na części aparatów może to nie być 100% skuteczne.
Anonim

Nie dotyczy

Jak wyłączyć całkowicie Internet

Wyłączenie danych komórkowych w telefonie wystarczy, można zrobić lipny punkt dostępu i ustawić jako domyślny (oczywiście jak się da), mam na jednym telefonie dane komórkowe wyłączone i nic nie pobiera z sieci, dodatkowo wyłączyłem zbędne aplikacje.

 

Edit:

Na portalu www Mój Orange można wyłączyć LTE jeśli pamięć mnie nie myli.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak wyłączyć całkowicie Internet

Wyłączenie LTE to nie skasowanie internetu (zostaje 2G i 3G). Ustawienia w telefonie nie chronią przed opłatami za internet w roamingu w strefach 2-5. Często lokalizacja po nadajnikach sieci komórkowej traktowana bywa jak połączenie z internetem i jest kasowane za to.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Jak wyłączyć całkowicie Internet

Ale to nie o to chodzi... Nie w telefonie, a na karcie. W telefonie średnio rozgarnięta nastolatka znajdzie i obejdzie. Jej telefon ma służyć TYLKO i WYŁĄCZNIE do rozmów i sms. Mogę nawet za taką usługę zapłacić. Po prostu dana karta ma w ogóle nie mieć internetu. A co lepiej - dany numer, a nie karta, bo przecież kartę SIM można wymienić w salonie na taką z tym samym numerem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak wyłączyć całkowicie Internet

Jeśli usługa blokady na internet będzie włączona na BOK, to tylko przez BOK ją wyłączyć. Wymiana karty sim nie wyłącza tej usługi. Nie ma też kodów czy komend sms na zdjęcie blokady.

Nie znam zasad weryfikacji co do zdjęcia takiej blokady na bok przez osoby nie będące właścicielem numeru. Może @Jarek lub ktoś inny z Orange coś podpowie.


Taka usługa jest bezpłatna. I chyba najpewniejsza w takiej sytuacji.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Jak wyłączyć całkowicie Internet

@pan_informatyk,

Potwierdzam co napisał @Piotrekk85,

 

Jeśli masz konto w Nowym Mój Orange (logowanie adresem e-mail), to możesz właczyć usługę, która nazywa się DCB - Blokada Całkowita. Ta blokada zablokuje całkowicie dostęp do usług internetowych, w tym MMS-ów. Jeśli chcesz zablokować tylko internet, to konieczny będzie kontakt z infolinią lub czatem.

Blokady całkowitej nie włączysz przez aplikację, ani stary serwis Mój Orange.

 

Co do zasad weryfikacji, nie mogę udzielić takiej informacji, bo zasady weryfikacji mogą się płynnie zmieniać. Jeśli posiadasz kod PUK do numeru, to na pewno nie będzie problemu z załatwieniem sprawy. W przeciwnym wypadku, postaraj się założyć konto w Mój Orange i po zalogowaniu wejść na czata. Możliwe,że będziemy w stanie Ci pomóc 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Jak wyłączyć całkowicie Internet

Dziękuję bardzo, za wyczerpującą odpowiedź.