Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę


@andrzej1441napisał(-a)

@Luki9Jak mam zamiar wybrać albo zmienić ofertę-usługę-promocję to zapoznaję się z regulaminem danej oferty.

Nie wiem czy to jest sprawa błędnych SMSów przy automatycznym odnowieniu, a może problem jest głębszy i to wzbudza niepokój.


@andrzej1441 , zacząłem czytać też i "popłynąłem" tak bardzo, że z konta głównego zostało 71 gr z dwustu zł. Coś za coś, jak nie ma się pojęcia, co z czym można łączyć, a czego nie aktywować. Dochodzą do tego ustawienia blokad i różnych usług w samym smartfonie. Zaczynam się bać, że znowu coś sknocę gdy zamieni stryjek siekierkę na kijek😊

 

________________
* Wydzielono z tematu Różnice w ofercie na Karte Free, dlaczego?– moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

@bronzubczyli przeszedłeś z OFNK do Zawsze bez limitu.

Jak zależy na zachowaniu numeru przy przejściu do OFNK a nie na RWK to można  od razu włączyć Za darmo w Orange (najbardziej zbliżona aktualna oferta do YES w OFNK).

Raz na miesiąc możemy wybrać lub zmienić numer bez limitu.

Doładowujemy za 5 zł i korzystamy z Promocji 300GB  ( 25GB co miesiąc z 300GB i 10 GB za każde EKO doładowanie).

Jak rozmowy tylko w Orange i ewentualnie 1 dowolny inny numer wystarcza to dla zapewnienia ważności konta i otrzymywania kolejnych paczek 25Gb doładowujemy raz na miesiąc za 5 zł , które wykorzystujemy na  kupno 1 GB na 30 dni (cykliczny = *115*6*31#; jednorazowy=*115*5*31#). Niestety nie ma już chyba nic tańszego do zapewnienia ważności konta na wychodzące rozmowy - więcej  czasu na wszystko za 29 zł nie biorę pod uwagę.

Nawet bez promocji 300GB lepiej jest obecnie w Za darmo w Orange,  bo ważność  bonusa 10GB za EKO doładowanie nie jest ograniczona  maksymalnie do 14 dni jak dawniej było przy 5 EKO GB.

 

PS. Ja bym reklamował zamianę OFNK na Zawsze  bez Limitu.

Wcześniej sprawdziłbym na stronie MO zakładkę <Moje Sprawy> --> <Zlecenia> --><archiwalne>

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 ODPOW. 29

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 332
  • 1680
  • 3

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

No to porzadnie popłynałeś.Musisz uważać co właczać a czego nie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

Jak można tyle  środków zużyć. Dla utrzymania 2 promocji 300GB i przelewu cyklicznego 5 zł co tydzień doładowuję 3 razy po 5 zł na miesiąc, bo korzystam, że po nie udanej próbie przelewu SMS z braku środków są jeszcze 3 co 3 dni (7dni+9dni =16). Czekam na promocję 10% zł do doładowania aby ewentualnie doładować wyższym nominałem.

Co prawda w sylwestra tez się pomyliłem przy promocji 50% -  przez nie uwagę  zamiast za 50% NL wziąłem za 50%pakiet elastyczny. którego nie mam szans wykorzystać. Wysłałem SMS START na 817 zamiast na 815 i straciłem 15 zł

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

@Luki9  i @andrzej1441 , po prostu włączyłem więcej internetu z regulaminu na komendę aktywacyjną sms pod 411 "AKT365" i złotówki zamieniły się na dni nolimitu. Ot, cała filozofia, na której naciąłem się, bo byłem pewien, że z regulaminu to dalej FREE, a na czacie dowiedziałem się, że nastąpiła zmiana usługi.

Został zmieniony plan taryfowy na mniej niż pół roku (200 zł minus 29 zł za sms-czyli na 170 dni) Rozmowy, SMSy, MMSy bez limitu + pakiet GB w tym GB w UE. Wiem, że uruchomiłem dzień wcześniej więcej czasu na Internet, natomiast Zawsze bez limitu zostało uruchomione wczoraj (nie wiem jak) i to mnie tak skołowało, że gadałem na czacie. Otrzymałem informację, że: "przy zmianie planu taryfowego, zmienia wszystkie środki na dni usługi, ale można zmieniać dni usługi na złotówki (maksymalnie do 30 zł): Można wymienić, albo SMSowo: WYMIEN1 na 80175 gdzie zmienia 1 dzień na 1 złotówkę lub kodem: *130*1#, WYMIEN2 na 80175 gdzie zmienia 2 dni na 2 złote lub kodem: *130*2#, lub WYMIEN5 na 80175 gdzie zmienia 5 dni na 5 złoty lub kodem: *130*5#. Jak również w aplikacji Mój Orange, w zakładce stan konta -> Wymień środki na złotówki i tam wybierając jedną z powyższych opcji." Tak więc jeszcze nie wiem, co i gdzie schrzaniłem, gdyż zamiar był inny. Natomiast nie mogę pokumać, jakie komendy zmieniają taryfę i jakie blokady czy ustawienia kontroli wydatków mają wpływ na zmiany taryfy. To całe Free jest dla mnie zagadką, ponieważ jest tyle różnych promocji, że YES (kiedyś) to dla mnie był pikuś. Mam problem z lakonicznymi objaśnieniami.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

@bronzub to prosta taryfa..Free 😃

Ale widać że pojechałeś 😁

Tak czy siak, kasa nie przepadła 😎

Ja tam chwałę sobie FLEX, migruje jeszcze jeden numer i pożegnam prepaid Orange 😎

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

@bronzub 

Fajnie że dzielisz się swoimi eksperymentami.

Rozumiem, że migrowałeś z Flexa do oferty na kartę bo we Fleksie nie było tylu możliwości zużycia 200PLN w tak krótkim czasie?

Albo spytam inaczej: za co właściwie zapłaciłeś te 200PLN, co z tego masz poza ogólnym doświadczeniem?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

@bronzubczyli przeszedłeś z OFNK do Zawsze bez limitu.

Jak zależy na zachowaniu numeru przy przejściu do OFNK a nie na RWK to można  od razu włączyć Za darmo w Orange (najbardziej zbliżona aktualna oferta do YES w OFNK).

Raz na miesiąc możemy wybrać lub zmienić numer bez limitu.

Doładowujemy za 5 zł i korzystamy z Promocji 300GB  ( 25GB co miesiąc z 300GB i 10 GB za każde EKO doładowanie).

Jak rozmowy tylko w Orange i ewentualnie 1 dowolny inny numer wystarcza to dla zapewnienia ważności konta i otrzymywania kolejnych paczek 25Gb doładowujemy raz na miesiąc za 5 zł , które wykorzystujemy na  kupno 1 GB na 30 dni (cykliczny = *115*6*31#; jednorazowy=*115*5*31#). Niestety nie ma już chyba nic tańszego do zapewnienia ważności konta na wychodzące rozmowy - więcej  czasu na wszystko za 29 zł nie biorę pod uwagę.

Nawet bez promocji 300GB lepiej jest obecnie w Za darmo w Orange,  bo ważność  bonusa 10GB za EKO doładowanie nie jest ograniczona  maksymalnie do 14 dni jak dawniej było przy 5 EKO GB.

 

PS. Ja bym reklamował zamianę OFNK na Zawsze  bez Limitu.

Wcześniej sprawdziłbym na stronie MO zakładkę <Moje Sprawy> --> <Zlecenia> --><archiwalne>


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

@andrzej1441 dziwię się @bronzub , bo zmiana taryfy jest sygnalizowana i Free jest bardziej rozbudowana, da się ją ułożyć pod swoje wymagania.

Reklamacja jak najbardziej, tak jak @andrzej1441  sugeruje 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 332
  • 1680
  • 3

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę

Może reklamacja pomoże trzeba ja złożyć.Ale kiedyś w apce nie tylko w apce przychodziły takie smsy wap push takie smsy co pojawiaja sie na wyświetlaczu przez chwile i znika jednorazowo miałem przypadek w rodzinie gdzie moja mama dostała coś takiego i właczyła przez przypadek usługe której nie chciała.Oczywiście reklamacja była rozpatrzona prawidłowo ale zagrania operatora nie były w porzadku.Oczywiście cały czas mówimy o operatorze Orange oferta na kartę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Jak "popłynąłem" w ofercie na kartę


@j131napisał(-a)

@bronzub 

Fajnie że dzielisz się swoimi eksperymentami.

Rozumiem, że migrowałeś z Flexa do oferty na kartę bo we Fleksie nie było tylu możliwości zużycia 200PLN w tak krótkim czasie?

Albo spytam inaczej: za co właściwie zapłaciłeś te 200PLN, co z tego masz poza ogólnym doświadczeniem?


@j131 , skalkulowałem, że biorąc najwyższą kwotę doładowania, otrzymam 100GB + 6GB na start, oraz w tej kwocie najdłuższy z możliwych czas na rozmowy. Z zamiarem doładowań albo jednorazowych, cyklicznych, bądź prościej, przy pomocy dostępnej formy autodoładowań. Średnio, wyszło ciut drożej o 1,16666... zł drożej w cyklu miesięcznym, w porównaniu do numeru Flexa w rodzinie, za który ja płaciłem 15 zł + mój główny Flex za 25 zł. Ale rodzinka zyskała możliwość nawigacji z GB wedle mojej woli i ich próśb o doładowania. Z jednego głównego, gdzie miałem zaledwie 15 GB za 25 zł, było niemożliwe "rozdawnictwo" na szerszą skalę. Musiałbym prosić o wsparcie na forum, kto ma wolne GB. Ale gdy zrobiłem doładowanie za 29 zł, zrobiło mi się ciepło, gdyż złotówki na koncie głównym (170 zł) zamieniły się na ilość krótszą w nolimicie, a za 200 miałem rok z głowy. Prosty rachunek: 15 zł x 12 m-cy we Flexie i dudranie się z GB, czy z grubej rury sypnąć groszem, z możliwością sterowania, co na dzień dobry straciłbym tylko 20 zł (różnica niewielka). A tak, popłynąłem i reklamację złożyłem zaledwie po kilku godzinach od zmiany planu, bo wtedy się zorientowałem. Jeszcze nie zaglądałem na efekt. Faktem jest, że znikające wiadomości, oraz objaśnienia regulaminowe nie są klarowne. Jak Iga Świątek powiedziała: oglądam skoki narciarskie, ale ich nie rozumie. Na co chłopaki Kubacki i Stoch odpowiedzieli, że to proste:skaczesz i lądujesz na dole😀 Tak samo ja doświadczyłem😊