Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

Dzień dobry.

Pytam za swojego ojca, który niezbyt ogarnia internety. Dziś rano poinformował mnie, że dostał smsa o tym, że zostało mu tam parę groszy na koncie, a po pół godzinie, że już wykorzystał wszystkie środki. Problem w tym, że doładował telefon za 50zł wczoraj po godzinie 15. Jak to się stało, że dziś rano pieniądze wyparowały? Od czasu doładowania nie dostał żadnych smsów a tym bardziej nie wysyłał. Miał włączoną transmisję danych, zeszło jej od wczoraj 16mb, ale to chyba nie jest ilość która zużyje doładowanie za 50zł?

Proszę o pomoc w jaki sposób dowiedzieć się o co chodzi, bo bez sensu drugi raz doładować i nie mieć zaraz nic.

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

@Mateusz123 , czy tacie nie zdarzyła się przypadkowa sytuacja włączenia neta? Ja tak miałem w tradycyjnym telefonie i dopiero blokada na BOK uspokoiła sytuację. Nie miałem wtedy nawet konta.

Anonim

Nie dotyczy

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

Jeśli masz konto w Nowym Mój Orange (logowanie adresem e-mail), to możesz właczyć usługę, która nazywa się DCB - Blokada Całkowita. Ta blokada zablokuje całkowicie dostęp do usług internetowych, w tym MMS-ów. Jeśli chcesz zablokować tylko internet, to konieczny będzie kontakt z infolinią lub czatem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

A taryfa pewnie POP albo ONE? Tam kasa szybko znika na neta... 😞


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

Częsty przypadek w śród moich współpracowników i znajomych. Podobna sytuacja.

 

Proponuję zadzwonić do BOK: 510 100 100 lub napisać na czacie: https://www.orange.pl/view/kontakt w sprawie zablokowania wszystkich usług wysokopłatnych. Czasami dla konsultanta trzeba młotkowo wytłumaczyć, wiec wymienię te co pamiętam:

  • SMS-ów wychodzący specjalnych
  • SMS-ów przychodzący specjalnych
  • MMS-ów wychodzący specjalnych
  • MMS-ów przychodzący specjalnych
  • połączenia pod 0 700 i 0 701
  • połączenia pod 0 800 i 0 801
  • blokada na usługi Elektroniczne
  • blokada Streaming
  • blokada do serwisów premium dla dorosłych
  • kontrola rodzicielska
  • Dodatkowo można zablokować dostęp do internetu, jeśli ktoś nie potrzebuje korzystać. Odblokowanie to ponowny kontakt z BOK

Powyższe usługi możesz również sam włączyć w aplikacji lub przez www. W przypadku kontaktu z konsultantem dobrze jest znać kod PUK lub do autoryzacji może być potrzebny właściciel numeru. W trakcie połączenia można się zapytać konsultanta, na jakie usługi zostały pobrane środki z konta. Konsultant sprawdzi i być może podpowie jak taką usługę wyłączyć u dostawcy.

 

Bez takich blokad nawet ciężko się jest zorientować, gdzie kasa zniknęła, a później zdziwienie. 

Warto zawsze takie blokady porobić przy uruchomieniu nowego numeru, jak i przy przedłużaniu umowy abonamentowej. Też mogą zostać blokady zdjęte, mimo, że wcześniej były założone.

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

@Mateusz123 jaka jest taryfa na karcie? Można to sprawdzić kodem *124*#


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

Na prepaidzie tyle jest usług do zablokowania, że łatwo się pogubić.

usługi.png


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

@andrzej1441 dlatego często najpierw uruchamiam blokady na apce, a następnie dzwonię jeszcze następnego dnia do BOK aby zweryfikować. Jest tego pokaźna lista Emotikon: Mrugający


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

Według mnie prawie wszystkie usługi dodatkowo płatne powinny być domyślnie zablokowane.

Powinno to działać jak np. usługa kredyt.

Przykładowa mam cykliczna usługę.

Brakuje środków do odnowienia w granicach możliwego do uzyskania kredytu. Przychodzi email z propozycją przedłużenia cyklu na kredyt. Odpowiadam TAK i jednorazowo kredyt zadziała, ale dalej jest ogólna blokada kredytu.

Podobnie powinno być przy innych usługach.

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Doładowanie za 50 zł, następnego dnia nie ma pieniędzy?

@andrzej1441 niestety żaden z operatorów w kraju nie blokuje domyślnie. Wszystko jest otwarte, a w przypadku ofert na kartę, blokady są zdejmowane po pierwszym doładowaniu. Orange i Play jeszcze jakoś sensownie mają rozwiązane blokowanie usług wysoko płatnych. Najgorzej wychodzi T-Mobile. Tak tylko kontakt z BOK. Nawet w apce nie ma możliwości założenia blokad.