Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego w roaming dostaje sms-y, że rozpoczęłam dane choć mam wyłączony internet?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 1

Dlaczego w roaming dostaje sms-y, że rozpoczęłam dane choć mam wyłączony internet?

Przebywam teraz w UE i co dzień jestem bombardowana sms_mi i to w nocy, że rozpoczęłam dane jak cały czas mam wyłączoną opcje dane w roamingu i całkiem internet! Nadmieniam, że mam kartę  w sieci Virgin mobile i nie dostaję tych durnych sms-ów. Mam zamiar całkiem przenieść się do tej sieci, bo po pierwsze nie pobiera dodatkowych opłat w roamingu, a ja często przebywam za granicą. 

Już nie raz poruszałam tą kwestie na czasie z Operatorem Orange, ale nikt nie potrafi mi tego wytłumaczyć!!

Takie sms-y wyrywają mnie ze snu jak nie uciszę głosu! Jak ktoś ważny chciałby się ze mną skontaktować w nocy to nie ma możliwości, bo przez  jakieś fanaberie Orange mam wyłączony głos!! Czy wreszcie dostane jakąś radę co zrobić, żeby nie dostawać takich sms-ów! 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 1

Dlaczego w roaming dostaje sms-y, że rozpoczęłam dane choć mam wyłączony internet?

Już wyłączyłam niechciane sms-y 🙂 Zmieniając z LITE na tylko 3G. Robiłam to wcześniej, ale nie uruchamiałam ponownie telefonu i dlatego wciąż dostawałam sms-y!

Teraz już wiem dokładnie co trzeba zrobić. 1. Oczywiście nie włączać dane w roamingu.

                                                                     2. Wyłączyć transmisje danych.

                                                                     3. Zmienić  z LITE  na 3G. 

                                                                     4. Resetować komórkę!

                                                                     5. Wyłączyć dane lokalizacyjne! 

Bardzo dziekuje za pomoc 🙂 

                                                            

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Dlaczego w roaming dostaje sms-y, że rozpoczęłam dane choć mam wyłączony internet?

Wyłącz lte i lokalizację po nadajnikach sieci komórkowej.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 496
  • 894
  • 3

Dlaczego w roaming dostaje sms-y, że rozpoczęłam dane choć mam wyłączony internet?


@Piotrekk85napisał(-a)
Wyłącz lte i lokalizację po nadajnikach sieci komórkowej.

I to jest panaceum na całe zło??? Gdzie jest jakieś info oficjalne, aby tak robić? 😕

Nie każdy jest obieżyświatem w temacie telekomunikacji (orange...) - też nie raz doświadczyłem dziwnych naliczeń w roamingu, ale jakoś "nie chcę mi się z wami gadać" 😛


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Dlaczego w roaming dostaje sms-y, że rozpoczęłam dane choć mam wyłączony internet?

Co do LTE - wpisy były na blogu Orange. Co do lokalizacji - zwykle jest to podawane w instrukcji.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Dlaczego w roaming dostaje sms-y, że rozpoczęłam dane choć mam wyłączony internet?


@piotrKawiorynapisał(-a)

@Piotrekk85napisał(-a)
Wyłącz lte i lokalizację po nadajnikach sieci komórkowej.

I to jest panaceum na całe zło??? Gdzie jest jakieś info oficjalne, aby tak robić? 😕

 


Może w instrukcji Androida albo telefonu? 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 1

Dlaczego w roaming dostaje sms-y, że rozpoczęłam dane choć mam wyłączony internet?

Już wyłączyłam niechciane sms-y 🙂 Zmieniając z LITE na tylko 3G. Robiłam to wcześniej, ale nie uruchamiałam ponownie telefonu i dlatego wciąż dostawałam sms-y!

Teraz już wiem dokładnie co trzeba zrobić. 1. Oczywiście nie włączać dane w roamingu.

                                                                     2. Wyłączyć transmisje danych.

                                                                     3. Zmienić  z LITE  na 3G. 

                                                                     4. Resetować komórkę!

                                                                     5. Wyłączyć dane lokalizacyjne! 

Bardzo dziekuje za pomoc 🙂