Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dane komórkowe, a MMS


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Dane komórkowe, a MMS

Witam,

 

Posiadam Samsunga z androidem i za każdym razem by wysłać czy odebrać sms muszę włączać dane komórkowe. Chciałam dzisiaj wysłać mms, więc włączyłam te dane komórkowe, ale wiadomość nie chciała się wysłać. Po około 2 minutach dostałam wiadomość, że mam puste konto. Tak, "zjadło" mi 20zł, a mms nie wysłało. Da się jakoś to skonfigurować? Nie uśmiecha mi się płacić 20zł (albo i więcej) za wysłanie mms, który nawet nie zostanie wysłany.

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Dane komórkowe, a MMS

Do MMSów niezbędne są dane komórkowe. Włączając je telefon pobiera aktualizacje, co wyczyściło Ci konto. Wykup pakiet internetu albo nie korzystaj z MMSów i nie włączaj transmisji przez sieć komórkową.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Dane komórkowe, a MMS

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie pora wrócić do pierwszych Nokii, bo po co mi telefon z androidem skoro nawet nie można wysłać normalnie mms. Wykupywanie pakietu internetu mija się z celem, bo nie korzystam na telefonie z internetu. To jak "kup 100 długopisów by kupić gazetę, bo tam jest krzyżówka". Jak nie włączę transmisji to nie wyślę ani nie odbiorę sms. Czyżby telefony szły wstecz?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Dane komórkowe, a MMS


Olga napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie pora wrócić do pierwszych Nokii, bo po co mi telefon z androidem skoro nawet nie można wysłać normalnie mms. Wykupywanie pakietu internetu mija się z celem, bo nie korzystam na telefonie z internetu. To jak "kup 100 długopisów by kupić gazetę, bo tam jest krzyżówka". Jak nie włączę transmisji to nie wyślę ani nie odbiorę sms. Czyżby telefony szły wstecz?


Faktycznie np. na E52 transmisja danych do MMS nie była potrzebna. Są plany, w których za doładowanie dostajesz darmowy bonus internetu.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Dane komórkowe, a MMS

SMS wyślesz. Nie wyślesz ani nie odbierzesz MMS-u.

Jest jeszcze inne rozwiązanie:

Można też stworzyć nieprawidłowy punkt dostępu, tj. punkt dostępu z niewłaściwymi danymi.
Np.:

APN: niemaneta
Nazwa użytkownika: niemaneta

Hasło: nie

 

I ustawić go jako domyślny, albo edytować Orange Internet, i wstawic tam nieprawidłowe parametry (np. takie jak powyżej).

Anonim

Nie dotyczy

Dane komórkowe, a MMS

Można sobie też wyłączyć auto aktualizacje systemu oraz aplikacji i po sprawie.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Dane komórkowe, a MMS

Niestety nie. Telefon łączy się z internetem również aby aktualizować godzinę, pogodę lub sprawdzać dostępne aktualizacje. 😉