Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 26
  • 0

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

Mam telefon dual sim i w jednym slocie kartę Orange Free tylko do internetu. Wczoraj niechcący z niej zadzwoniłem, co jest dość drogie. 

Mam w telefonie opcję blokowania połączeń wychodzących w ustawieniach i mogę to uruchomić na drugiej karcie Play Fresh, którą mam do rozmów 🙂 

A jak próbuję zablokować na Orange to pokazuje "błąd sieci lub karty"

Czy można to jakoś zrobić?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

W Orange na prepaid nie ma blokad na połączenia wychodzące sterowane za pomocą ustawień lub krótkich kodów. W Orange to usługa pakiet blokad i nie jest dostępna w ofercie na kartę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

W mojej nokii dual sim można ustawić na sztywno z której karty mają być wykonywane połączenia. Poszukaj tego w ustawieniach.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 26
  • 0

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

U mnie też można - jednak po uruchomieniu aplikacji telefon mam dwa przyciski obok siebie sim1 i sim2 do dzwonienia i przyciskając Orange (sim1) zadzwoniło z Orange.

Normalnie jak wybieram z "ostatnio wybierane" czy głosowo mówię "zadzwoń do..." to dzwoni przez Play, ale wczoraj niechcący przycisnąłem sim1 i zadzwoniłem z Orange czego chciałbym uniknąć


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

Moja nokia to prosty tel z klawiaturą.

Że smartfonami ciężko mi się współpracuje. Jestem przekonany że są tu osoby które ogarną ten temat skutecznie.

Anonim

Nie dotyczy

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

@lukpap , w ustawieniach poszukaj Menedżer kart SIM i Preferowana karta SIM. Kliknij w tę, co nie chcesz dzwonić, bo w ustawieniach powinna być widoczna. Określ dla niej zakres pracy. W różnych smartfonach różnie te ustawienia są posegregowane. Potwierdź kartę do połączeń i gotowe.

Anonim

Nie dotyczy

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

@lukpap  w ustawieniach połączeń powinna być opcja, która sim do połączeń, która do internetu, ale przykładowo u mnie w telefonie Xiaomi,  da się tylko ustawić net dla wybranej sim karty, połączenia idą z obu kart sim, pozostaje wybieranie sim karty przy dzwonieniu, być może jest jakaś aplikacja w Google Play, co tym będzie zarządzać, mi to akurat nie przeszkadza bo obie karty mają bonusowy net od Orange i sporo kasy na koncie dla połączeń. @lukpap  tak na koniec, jeśli to nie tajemnica? Jakiej firmy masz telefon i model?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 26
  • 0

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

UWAGA

Uzupełniam, bo odpowiadacie, że mam zrobić to co dawno mam zrobione.

U mnie też można  wybrać kartę do Internetu i kartę do rozmów - mam to ustawione.

Ale po uruchomieniu aplikacji telefon (Xiaomi RN4x) mam dwa przyciski obok siebie sim1 i sim2 do dzwonienia i przyciskając niechcący Orange (sim2) dzwoni z Orange - choć domyślnie ustawione jest dzwonienie z Play.

Normalnie jak wybieram z "ostatnio wybierane" czy głosowo mówię "zadzwoń do..." to dzwoni przez Play, ale wczoraj niechcący przycisnąłem sim1 i zadzwoniłem z Orange czego chciałbym uniknąć.

Anonim

Nie dotyczy

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

@lukpap  też mam Xiaomi i podobnie jak u ciebie, nic nie zrobisz w ustawieniach niestety, pozostaje aplikacja z Google Play, lub po prostu uważać z jakiej karty sim dzwonisz, tak na marginesie można karty sim nazwać > Internet czy Głosowe, duże litery 😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 26
  • 0

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

No ale to sprawka ORANGE chyba - skoro na drugiej karcie Play w ustawieniach aplikacji telefon wchodząc w "blokowanie połączeń wychodzących" można zablokować a w Orange nie.

Stąd pytanie czy można jakoś np. kodem USSD zablokować połączenia wychodzące w Orange Free (skoro bez problemu można to zrobić w Play)

Anonim

Nie dotyczy

Czy można zablokować połączenia wychodzące?

@lukpapspojrzałem do blokad sim na koncie Orange, tam się nie da permanentnie zablokować połączeń wychodzących, więc na szybkie kody USSD nie licz, może BOK Orange potrafi zablokować głosowe na karcie sim, ale przy prepaid bym na to nie liczył, nazwij karty sim jak proponowałem, Play jako Głosowe, Orange jako Internet, nic innego nie wpada mi do głowy, tyle ode mnie w temacie.