Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy do przeniesienia numeru na kartę jest potrzebny adres u obecnego operatora?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Czy do przeniesienia numeru na kartę jest potrzebny adres u obecnego operatora?

Post przeniesiony z tematu "Komentarze do artykułu: Przenoszenie numeru na kartę do Orange" - moderator Wojciech.

 

Dzień dobry

 

To ja też mam pytanie.

 

Obecnie możliwa jest rejestracja krótka i pełna numeru.

 

krótka - imię + nazwisko + pesel. I np. w plusie o ile nie podam adresu zamieszkania tj. nie dopełnię formalności do `pełnej rejestracji` to nie mogą mi wygenerować bilingu.

 

No więc 😄 Mam numer w plusie na karty zarejestrowany 'krótką' rejestracją

i chciałbym go przenieść do orange

- czy muszę najpierw dopełnić rejestrację w plusie o adres i pozostałe?

 

teraz jest to numer na kartę i zamierzam przenieść go także na ofertę 'na kartę`.

 

W przypadku oferty na abonament procedura jest oczywista - operator bieżący ma adres zamieszkania - tj. pełną rejestrację bo wystawia FV, operator przyszły, w formularzu przenoszenia także wymaga adresu zamieszkania - aby się `w papierach zgadzało`.

 

Mam obecnie numer w Orange, i wiem, że mogę zarejestrować kolejny numer na siebie - wysyłając sms.

także nie wiem czy Orange ma moją `pełną` czy krótką rejestrację.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Komentarze do artykułu: Przenoszenie numeru na kartę do Orange

Wszystkie przenoszenia numerów komórkowych odbywają się przez platformę PLI-CBD nadzorowaną przez UKE. Tam nie ma miejsca na wpisanie adresu. Gorzej, że czasem Plus traktuje numery bez adresu jak niezarejestrowane dla procesu MNP.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Komentarze do artykułu: Przenoszenie numeru na kartę do Orange

Dużo zależy od decyzji osoby co będzie w Plusie obrabiać wniosek MNP. Niby Plus ciągle wymaga adres ale są przypadki że bez adresu przeszło MNP.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Komentarze do artykułu: Przenoszenie numeru na kartę do Orange

@pomarańczowy jeśli będziesz przenosił numer do flexa to na 99.9% się uda bo tam podajesz imię, nazwisko i pesel.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Komentarze do artykułu: Przenoszenie numeru na kartę do Orange

Wszystkie przenoszenia numerów komórkowych odbywają się przez platformę PLI-CBD nadzorowaną przez UKE. Tam nie ma miejsca na wpisanie adresu. Gorzej, że czasem Plus traktuje numery bez adresu jak niezarejestrowane dla procesu MNP.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy do przeniesienia numeru na kartę jest potrzebny adres u obecnego operatora?

@pomarańczowy proponuję uzupełnić swoje dane u obecnego operatora i skorzystać z przeniesienia numeru przez stronę internetową:

https://www.orange.pl/view/przenies-numer-do-orange

U mnie zawsze zadziałało. W salonie partnerskim były problemy z przenoszeniem, najczęściej kończyło się reklamacją i dopiero po reklamacji numery były przenoszone. W firmowym salonie nie próbowałem, bo mam za daleko, ale myślę, że na pewno będzie lepiej niż w partnerskim.

Przez stronę internetową nigdy nie miałem problemów z przeniesieniem numeru. Należy tylko pamiętać o dokładnym wypełnieniu danych i podaniu od jakiego obecnego operatora się przenosi numer. To jest też bardzo ważne, bo niewłaściwe zaznaczenie spowoduje nieprzeniesienie numeru.