Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

Mieszkam za granicą, nie mogę więc zgłosić się w żadnej placówce. Dziś próbowałem wysłać smsa zgodnie z instrukcją. Niestety nie działają mi smsy wychodzące na zablokowanej karcie. Nie mam konta ani w millenium ani w ing. Co mam zrobić żeby zarejestrować kartę?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

Chyba najlepiej przesłać ją do kogoś w Polsce i poprosić o rejestrację na siebie.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

Dlaczego orange na swojej stronie zarejestrujnumer.pl nie dodało informacji, że nie można rejestrować numerów na kartę poprzez sms do istniejącego numeru zarejestrowanego na firmę ?
Przecież to takie proste żeby dodać taką informację, że tego zrobić nie można... a poza tym co to za różnica czy telefon firmowy czy prywatny ? dane właściciela przecież są...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

Bo nie wszystkie firmy są JDG, więc nie zawsze osoba upoważniona mogłaby zarejestrować numer.

Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)


@Rosomak napisał:

Dziś próbowałem wysłać smsa zgodnie z instrukcją. Niestety nie działają mi smsy wychodzące na zablokowanej karcie. Nie mam konta ani w millenium ani w ing. Co mam zrobić żeby zarejestrować kartę?


Trochę zgłębiłem temat wysyłki SMS-ów (w ramach szybkiej rejestracji SMS-em) z zagranicy. Teoretycznie sieć u Ciebie powinna być dostępna w warstwie fizycznej (tzn. powinieneś widzieć słupki z zasięgiem) - a sama blokada karty SIM powinna dot. jedynie warstwy logicznej (tzn. brak działania połączeń głosowych czy zwykłych SMS-ów itd.), nie obejmującej jednak darmowego SMS-a na nr 80280. Ważne jednak by go poprzedzić numerem kierunkowym +48.

Oczywiście to teoria. A jak praktyka? - Ty ewentualnie mógłbyś nam to tutaj opisać.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

@Wiktor

Dziękuję Ci za obszerną odpowiedź. Niestety praktyka wygląda tak:

 


Screenshot_2017-02-07-17-34-55.pngTak jak piszesz: fizyczny zasięg mam. Niestety, nie mogę wysłać sms-a. Czy ktoś w Polsce może zarejestrować na siebie mój numer bez fizycznej wizyty mojej karty w kraju?

 


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)


@Rosomak napisał:Tak jak piszesz: fizyczny zasięg mam. Niestety, nie mogę wysłać sms-a. Czy ktoś w Polsce może zarejestrować na siebie mój numer bez fizycznej wizyty mojej karty w kraju?

Będę dalej drążył temat. Tymczasem zgłoś problem (za pomocą formularza na portalu Mój Orange) z wysyłką SMS-a na nr +4880280. Nasz BOK dzięki temu będzie mógł indywidualnie przyjrzeć się sprawie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

A z zagranicy można wysyłać smsy skrócone?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

A no właśnie - zwykle - nie można:
"Za granicą numery skrócone i specjalne działają tylko w przypadku, gdy z operatorem sieci zagranicznej zostało zawarte specjalne porozumienie. Najczęściej, aby uzyskać połączenie z wybranym numerem skróconym, należy zadzwonić pod jego pełny odpowiednik"

http://www.orange.pl/kid,4004354358,id,4004354364,info.html

Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)


@Piotrekk85 napisał:
A z zagranicy można wysyłać smsy skrócone?
@Artur napisał:
A no właśnie - zwykle - nie można:
"Za granicą numery skrócone i specjalne działają tylko w przypadku, gdy z operatorem sieci zagranicznej zostało zawarte specjalne porozumienie."

Zweryfikowałem tą informację w dwóch źródłach i przy spełnieniu odpowiednich warunków (m.in. o jakich wspomniał @Artur) to powinno być możliwe. Nikt jednak w praktyce - z tego co rozmawiałem z ludźmi z obsługi - nie spotkał się z takim przypadkiem. Dlatego dobrze by było, gdybyś @Rosomak przekazał dokładny opis tej sytuacji do naszego BOK-u.