Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

Zasugerowaliście, aby stworzyć FAQ z informacjami o skutkach braku rejestracji numeru na kartę, więc oto i on 🙂

 

1. Co stało się z moim numerem jeśli go nie zarejestrowałem do końca stycznia 2017r.?

Pokaż szczegóły
Jeśli nie zarejestrowałeś swojego numeru to 1 lutego (w nocy z 1 na 2 lutego) wszystkie usługi zostały zablokowane. Nie można m.in. dzwonić (poza numerami alarmowymi), odbierać połączeń, wysyłać i odbierać SMS (poza rejestracją przez SMS) czy korzystać z internetu w telefonie. Musieliśmy zablokować usługi ze względu na zapisy tzw. "ustawy antyterrostycznej".

2. Nie zgadzam się na rejestrację. Czy stracę środki, które miałem na koncie czy zostaną mi one zwrócone? 

Pokaż szczegóły
Jeśli nie zarejestrowałeś numeru - zgodnie z prawem musieliśmy go zablokować. Zgromadzone na numerze środki nie mogą zostać zwrócone np. w formie przelewu, więc je stracisz. Pamiętaj jednak, że przez jakiś czas po wyłączeniu numeru (więcej informacji poniżej) możesz zmienić zdanie, zarejestrować numer i wtedy środki wrócą na Twoje konto.

3. Czy mogę odzyskać wyłączony numer?

Pokaż szczegóły
Tak. Nawet po wyłączeniu numeru jeszcze przez jakiś czas będziesz mógł go odzyskać - wystarczy, że go zarejestrujesz (w dowolny sposób, także przez SMS), a numer w ciągu 24h zostanie przywrócony do sieci.

4. W jakim czasie po wyłączeniu muszę zarejestrować numer, aby go odzyskać?

Pokaż szczegóły

Masz czas do dnia, w którym kończyła się ważność połączeń PRZYCHODZĄCYCH na Twoim numerze. Np. jeśli w wyniku doładowań Twój numer miał ważność połączeń przychodzących ustaloną na 1 września 2017 r., to tuż po 1 lutego Twój numer zostanie wyłączony, ale będziesz mógł go zarejestrować i przywrócić do 1 września.

5. A co jeśli będzie już za późno na rejestrację?

Pokaż szczegóły
Jeśli minie termin ważności połączeń przychodzących nie będzie można przywrócić numeru do sieci nawet po rejestracji - karta SIM będzie bezużyteczna, stracisz na zawsze numer oraz wszystkie zgromadzone na nim środki.

6. Czy po przywróceniu numeru odzyskam wszystkie zgromadzone na nim środki i usługi?

Pokaż szczegóły
Tak. Wszystkie środki i usługi, także promocyjne wrócą na Twoje konto zgodnie z ich pierwotną ważnością. Okres, w którym numer był wyłączony nie zmienia czasu ważności środków. Nowa Gwarancja Zwrotu także zadziała. 

Np. jeśli doładowałeś konto kwotą, którą można wykorzystać do 10 lutego 2017 r., zapomniałeś o rejestracji i Twój numer został wyłączony 1 lutego to jeśli zarejestrujesz numer 3 lutego to środki będą na Twoim koncie jeszcze przez 7 dni (możesz je wykorzystać do 10 lutego). Jeśli zarejestrujesz numer 11 lutego, czyli dzień po czasie ważności środków - nie będą już dostępne.

7. Czy po wyłączeniu numeru stracę dostęp do konta Mój Orange i MultiBox?

Pokaż szczegóły
Nie. Będziesz mógł tak, jak do tej pory zalogować się do Mój Orange i skrzynki MultiBox przynajmniej do końca czasu, jaki masz na odzyskanie numeru, czyli przynajmniej do dnia, w którym kończy się termin ważności połączeń przychodzących. Później konto i skrzynka zostaną bezpowrotnie usunięte.

 

 

Jeśli macie inne pytania dotyczące tego, co będzie się działo z niezarejestrowanymi numerami po 1 lutego 2017 r. i nie znaleźliście odpowiedzi na stronie www.zarejestrujnumer.pl oraz w bazie wiedzy - śmiało zadajcie je poniżej, razem z @Mikołaj@Rafał i @Wiktor będziemy uzupełniać pytania i odpowiedzi na bieżąco 🙂

 

60 ODPOW. 60

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

► Część wypowiedzi (oddo) została przeniesiona z sekcji komentarzy dotyczących artykułu - Rejestracja numeru na kartę (znajdującego się w Bazie Wiedzy). Więcej informacji tutaj. Niektóre posty edytowano tak, by zachowana została logiczna konstrukcja - Moderator Wiktor ◄

 

@Anonim, @Piotrekk85, @Anonim, odpowiadając na pytania z innego wątku, bo tutaj chyba bardziej się przyda:

 

Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować numeru do 1 lutego 2017 r. to będzie mieć na to czas do dnia, w którym kończy się ważność połączeń PRZYCHODZĄCYCH na jego numerze. 

 

Czyli np. jeśli w wyniku doładowań ktoś będzie mieć ważność połączeń przychodzących ustawioną na 1 września 2017 r., a nie zarejestruje numeru, to tuż po 1 lutego jego numer zostanie wyłączony, ale będzie mógł go zarejestrować i przywrócić do 1 września. 

 

Jeśli zdąży - wszystkie środki wrócą na jego konto zgodnie z czasem, na jaki zostały przyznane. Jeśli nie zdąży - numer i środki przepadną.

 

[edit]: ► Oczywiście powyższe ↑ zostało również omówione w początkowym poście - Moderator Wiktor ◄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

a co z uslugami dodatkowymi, pakietami,  bonusami za doładowanie? też są ważne zgodnie z regulaminem? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

@Piotrekk85, tak, zgodnie z czasem, na jaki zostały przyznane. Okres, w którym numer będzie wyłączony wlicza się do tego czasu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

A "Nowa gwarancja zwrotu" też się liczy? czy będzie modyfikacja?

Anonim

Nie dotyczy

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

Czyli jak ktoś ma 500 zł to też mu przepadnie??? Osobiście uważam że niewykorzystane środki powinny być zwrócone. Uważam że takie zagranie było by fair play wobec klientów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

To Orange szybko było splajtowało. Np. doładowanie za 110 zł(100zł +10 zł gratis) można kupić już za 80 zł.

A pewnie ciężko teraz rozróżnić kto i ile płacił za doładowanie.

 

Więc byłaby maszynka na kasę 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

Czy ja wiem czy ciężko, to po co te milionowe inwestycje w systemy informatyczne?? Nigdzie w ustawie ani w regulaminach nie ma mowy że środki przepadną, więc.......uważam że klient powinien otrzymywać zwrot pieniędzy ze swojego konta - są to środki niewykorzystane - rozumiem że w tym jest VAT, środki z promocji, tak więc nie wiem, np zwrot 80% wartości zgromadzonych środków, ale wyłączenie i zabranie komuś zgromadzonych środków z konta ja nazywam czystym "złodziejstwem".


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

@Anonim, wiem, że "pracuję w Orange, więc moja opinia tak nie do końca się liczy" ;-), ale - bez względu na operatora - zgodziłbym się z Tobą, gdyby to, co spowodowało utratę środków było czymś nagłym lub gdyby użytkownik nie mógł zatrzymać tej utraty.

 

Tymczasem o wynikającej z ustawy konieczności rejestracji i konsekwencjach jej braku informujemy od dawna, na przeróżne sposoby, a sama rejestracja jest bezpłatna i dostępna na wszystkie możliwe sposoby, więc jeśli ktoś nie zarejestruje numeru i straci środki - zrobi to imo świadomie i z premedytacją, jako jedyne uzasadnienie stwierdzając, że "nie zgadza się z polskim prawem". Wiesz, że takie uzasadnienie nie przejdzie nie tylko u operatora... 🙂

 

+ komu mielibyśmy zwrócić środki, jeśli numer nie jest zarejestrowany? 😉

 

@Piotrekk85, nie wiem jak jest z "nową gwearancją zwrotu", ale się dowiem - jutro 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)

@Anonim: tylko w momencie zakupu doładowania już te "pieniądze" nie są wprost Twoje. W innych krajach jest to lepiej rozwiązane. Karty prepaid działają jak np. bankowe karty przedpłacone i dopiero w momencie płatnej akcji np. wysłania smsa jest naliczony VAT. 

I tak dobrze, że są ważne z okresem ważności. Lyca czy inni wirtualni mają zamiar kasować od razu.

Poza tym można legalnie ściągnąć kasę przez przelew sms, smsy premium itp.

A poza kontem głównym jest fura usług jak Skarbonka, Masz Minuty/Masz Smsy, Minuty za minuty, gdzie niektórzy mają wiele zachomikowanych usług.