Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

► W temacie uporządkowano wpisy w związku z wyodrębnionym wątkiem: Kontakt z BOK - mail i formularz - Moderator Wiktor ◄

 

Nie mogę zrozumieć, dlaczego w prepaid nie ma standardowo ruchomej usługi CLIR poprzez kod #31#.

Kiedyś na orange on-line można było samemu to aktywować zmieniając tryb prezentacji nr na permanentny, a teraz kupując nowy starter zastrzeżenie nr kodem #31# nie działa, trzeba kontaktować się z BOK i wtedy włączają tę możliwość. To jakaś paranoja, bo powinno to być dostępne od razu na numerze.

Czy doczekamy się w prepaid w końcu usług zawieszenia poł. oraz poł. oczekujące jak także zarządzanie przekierowaniami na pocztę głosową?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

Ja mam bez żadnego problemu. Starter ma ponad rok, a dzisiaj przeszedłem do Nowego Mój Orange.

 

Bez tytułu.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

Wypowiem się tylko na temat zastrzeżenia własnego numeru podczas wykonywania połączeń. Jeśli tą usługę masz włączoną, możesz zarządzać nią w ustawieniach połączeń w telefonie. Dla mnie to wygodniejsza opcja, niż wpisywanie nr z prefiksami. Przekierowaniami na pocztę też możesz zarządzać. Jeśli chodzi o połączenia oczekujące jestem za, ale ktoś tu kiedyś tłumaczył, że za duże koszty.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

Nigdy tego nie było na prepaidzie. To jakaś bardzo stare zaszłości a dziś koszty wdrożenia są pewnie mało opłacalne.
Anonim

Nie dotyczy

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

Autorowi wątki chodziło o uruchomienie wariantu ruchomego CLIRa bez dodatkowych zleceń na prepaidzie. A tam jest info że trzeba włączyć na BOK. Gdzie jest jakaś sprzeczność?

Anonim

Nie dotyczy

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

Może ja tego nie rozumiem ale jest tak napisane 

Krok 1

Blokadę Prezentacji Numeru (CLIR) w wersji stałej lub ruchomej możesz włączyć (lub wyłączyć):

  • Zaloguj się do Mój Orange i wybierz kategorię blokady, Blokada Prezentacji Numeru (CLIR) i wybierz z rozwijanej listy jeden z trzech trybów: permanentny (na stałe), domyślnie bez prezentacji lub domyślnie z prezentacją (wersja ruchoma)
  • Zadzwoń do Orange Biura Obsługi Klienta *600 (opłata zgodna z cennikiem)

Blokadę Prezentacji Numeru w wersji ruchomej możesz również włączyć (lub wyłączyć):

  • poprzez Twoje Menu *100*#
  • wpisując w telefonie krótki kod: *110*30# (aby wyłączyć, wpisz kod *110*30*00# )
  • dzwoniąc do Orange Automatycznego Biura Obsługi Klienta pod numer *500 (opłata zgodna z cennikiem)
Krok 2

Po włączeniu usługi w wersji ruchomej samodzielnie decydujesz o tym, kiedy Twój numer ma się zaprezentować osobie, do której dzwonisz. Większość telefonów posiada w menu funkcję, dzięki której można włączyć lub wyłączyć Blokadę Prezentacji Numeru CLIR. Najczęściej w telefonach funkcja ta znajduję się w ustawieniach połączeń i jest określona jako "Wyślij moje ID" lub "Pokaż mój numer"

Jeśli Twój telefon nie posiada takiej funkcji, możesz sterować Blokadą CLIR przed każdym połaczeniem za pomocą kodów:

  • jeśli chcesz, by Twój numer nie prezentował się odbiorcy, wprowadź kod #31# i wybierany numer (np.#31#501xxxxxx), następnie zatwierdź przyciskiem połączenia
  • jeśli chcesz, by Twój numer pokazywał się odbiorcy, wprowadź kod *31# i wybierany numer, następnie zatwierdź przyciskiem połączenia
  • aby sprawdzić, która z powyższych opcji jest włączona, wprowadź kod *#31# i zatwierdź przyciskiem połączenia
 
 

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

I w czym problem? Wariant ruchomy trzeba włączyć.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

Piotrekk85, w tym problem, że w każdej innej sieci jest to z góry włączone i kupując starter możesz sobie zastrzec nr kodem #31#, a w Orange trzeba dzwonić do BOK uruchamiając tę usługę, więc chyba jasno napisałam w wątku o co mi chodzi!

Poza tym jak było wcześniejsze orange on-line rok temu to tam można było sobie zdalnie to włączyć, a po zmianie wizualnej orange.pl usunęli tę przegródkę.

 Odnośnie poł. oczekującego i zawieszenie poł. to nie przyjmuję do wiadomości, że to nie opłacalne bo skoro tak niszowe marki jak LycaMobile PL i inne prepaid mają tę opcję to nowoczesne Orange powinno mieć już dawno. Brandując ideę na Orange zapewniano nas w reklamach, że Przyszłość jest jasna, przyszłość to Orange! i ówczesna Prezes mówiła, że Orange to prestiż, a to kosztuje dlatego czekam na prestiżowe usługi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

Te niszowe marki powstały później kiedy nie ma już przesłanek jak kilkanaście lat temu. Może ktoś na górze przeznaczy kilka mln na nową platformę prepaid ale to nie jest decyzja z dnia na dzień.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Clir przez kod #31# działa dopiero po kontakcie z BOK

Platforma prepaid była zmieniana parę lat temu na nowoczesną, czytałam o tym w ich czasopismach, dlatego mamy dostosowaną platformę dla prepaida.

Zapewniano, że ona pozwoli wprowadzać nowe usługi, promocje, itp.