Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G w ofercie na kartę problemy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

5G w ofercie na kartę problemy

Mam taką sytuację - włączam usługę z dostępem do 5G za 39zł. Transfer leci 40-60mbit/s

Ciut przed włączeniem usługi LTE+ transfer 100-120mbit/s 

Urządzenie tablet Galaxy S7+ - stał na biurku ani o mm nie został przesunięty.

Zresztą jeździłem po całej WAW i nigdzie w 5G nie wyciągnąłem więcej niż 40-50mbit/s a w LTE rekordy mam do 300mbit/s... 

ja się pytam co jest nie tak bo przecież płacić 39zł za ping mniejszy o 5-7ms to chyba nie tylko to miało być benefitem 5G....

Coś tu nie gra... techniczni zlali temat puszczając bajeczkę o zmienności siedzi bezprzewodowej i wpływie faz księżyca na nachylanie masztów GSM... 

A może to ten Galaxy Tab ma uwalony modem choć wątpię. Świeży z polskiej dystrybucji, nowy, innych usterek poza słabym 5G nie ma... 

Musze poszukać jaki inny operator w ofercie na kartę daję 5G. Magenta niestety nie..może Student Zygmunt...

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

5G w ofercie na kartę problemy

@lancewicz sieć 5G działa obecnie na częstotliwości 2100 MHz a nie na 3,6 GHz, która miała być przeznaczona na 5G. Ponieważ częstotliwość 2100 MHz jest dzielona na LTE/4G i UMTS/3G dynamicznie, a na LTE+ jest jeszcze dodatkowo agregacja pasma, z tego powodu po 5G jest wolniejszy transfer. Nie tylko u Ciebie występuje ten problem. Trzeba cierpliwie poczekać na 5G na częstotliwości 3,6 GHz, a obecnie zostaje LTE+, gdzie jest agregacja pasma i szybszy transfer.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

5G w ofercie na kartę problemy

Nie no rozumiem to wszystko się składa w sensowną całość. ale co całe 5G w Pomerańczy biega tylko na 2100? na ilu Mhz? 

No ale w takim bądź razie wymuszanie 39zł z gorszymi warunkami vs 30zł z lepszymi jeśli chodzi o ilość GB za dostęp do czegoś czego nie wypada nazwać 5G a jakimś beta testami na żywych użytkownikach jest słabe... 

Orange - proszę o natychmiastową zmianę inaczej trzeba poinformować UKE o takich praktykach....


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1579
  • 5385
  • 57

5G w ofercie na kartę problemy

@lancewiczprzetestowałeś 5G i doszedłeś do wniosku, że nie spełnia oczekiwań. W takim razie rozsądnie jest powrócić do starej oferty szczególnie, że nie tylko jest tańsza , ale i lepiej działa.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

5G w ofercie na kartę problemy

@lancewicz szkoda zachodu, bo na wąskim kanale z zakresu 2100 MHz mieszczą się trzy technologie. UKE wydał pozwolenie, więc operatorzy chcąc świadczyć usługi w nowej technologii upchneli tam gdzie mieli miejsce. Tylko PLUS dysponuje lepszymi warunkami i świadczy swoje usługi na częstotliwości 2600 MHz. Trzeba czekać na dedykowaną częstotliwość dla 5G 3,6GHz, ale jeszcze nie są przyznane licencję. Przydziały miały być rozdysponowania w tamtym roku, ale tak się nie stało.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

5G w ofercie na kartę problemy

no właśnie na chwile zdradziłem ulubione Orange dla Plus bo oni mają i to FDD do tego czy jak to się nazywa. ale Galaxy TabS7+ nie złapał mi wcale zasięgu 5G na ul. Powązkowskiej w Warszawie. LTE+ z bólem ale jak już agregacja zadziała to koło 180-200mbit/s poszło.  

 

Ale testy testami. Operator powinien być pod ścisła kontrolą jakie usługi świadczy. To nie firma typu Netflix których może być nieskończenie wiele. 

Operator korzysta z częstotliwości których jest mało, są koncesjonowane i kupione na rzecz świadczenia usługi dla Obywateli.  

A ja odbieram że teraz to jestem robiony w balona. jakbym miał takie 5G w obecnej taryfie nawet bym słowa nie powiedział. jak muszę dopłacać to ja dziękuje....

Jestem ciekaw tylko bo dziennikarze robili testy chyba tez w Oranegu tych ich jakiś specyficznych słuchawek 5G - ciekawe na jakiś częstotliwościach te testy były...

 

Moim zdaniem też nasz Rząd też daje trochę ciała. do czasu aukcji powinien pozwolić korzystać operatorem z tych pasm i rozdać je za "darmo" oni by mieli poligon wcześniej, użytkownicy już usługę. 

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

5G w ofercie na kartę problemy

@lancewicz testy były wykonywane na częstotliwości 3,6 GHz i muszę powiedzieć że prędkości były niezłe, ale zasięg marny.

Tu link do moich testów: https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/4-godziny-w-Lublinie-cz-1...

W Zakopanym był, nie wiem czy jeszcze jest, nadajnik testowy na częstotliwości 26 GHz.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

5G w ofercie na kartę problemy

Do autora wątku! Napisz szczerze! Do czego Ci teraz jest potrzebne 5G?... Jak uzasadnisz to Cię pochwalę..., ale jak nie to... nic 😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

5G w ofercie na kartę problemy


@ketrasaArturnapisał(-a)

W Zakopanym był, nie wiem czy jeszcze jest, nadajnik testowy na częstotliwości 26 GHz.


Ale i tak pewnie trzeba być zaproszonym do testów aby na takiej częstotliwości działać? w sensie komercja się gniecie na 2100Mhz współdzielonym z LTE a tylko wew testy Orange i dziennikarze na nadajnikach które lecą już na prawdziwym 5G?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

5G w ofercie na kartę problemy

Żadne prędkości mobilne nie są gwarantowane.