Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

Witam

Mam pakiet Love z neo 10 Mb, czy mogę postawić własny router z modemem ? Obecnie mam Fun Boxa którego wifi to porażka i chyba zaczyna się sypać, już parę lat ma. Potrzebuję porządny zasięg wifi w całym domu i wolał bym żeby to było jedno urządzenie.

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

@mystic74 możesz użyć własnego routera aDSL. Trzeba będzie tylko go ręcznie skonfigurować. Powpisywać loginy i hasła, ustawić WiFi. FunBox o tyle jest wygodniejszy, że cała konfiguracja przebiega z automatu i trwa około 5 minut. Wadliwy model FunBox-a możesz bezpłatnie wymienić w salonie po uprzednim zgłoszeniu na infolinii.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

@mystic74Słusznie pisze @ketrasaArtur  o wymianie modemu...Zawsze lepiej mieć dobry backup dla własnego sprzętu. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że sieć wifi to nie garnitur z marketu-może pasować do Twojego domu, ale nie musi...tak, właśnie siec do domu...Nie każdy dom/mieszkanie wygląda tak samo na planie, ma taki sam układ pokoi, powierzchnię czy środowisko panujące dla wifi w całym budynku. To użytkownik musi dostosować uniwersalny modem który ma od operatora do warunków panujących w lokalu i albo będzie działać, albo trzeba zastosować "wspomagacze". Jednym z nich może być router rynkowy z lepszym nadajnikiem wifi, innym sieć LAN i dołączone do niej Access Pointy czy ostatecznie Range Extender. Rozwiązanie się zawsze  znajdzie. Trzeba jednak zbadać najpierw potrzeby i możliwości techniczne, a później działać. Kupowanie "w ciemno" routera alternatywnego jest ryzykowne-a jak i on nie zadziała? Podejdź z głową, a będzie Ci dane super wifi...choć usługa ma lichą prędkość...i to może od tego warto zacząć...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

O punkcie dostępowym myślałem i to pewnie by rozwiązało sprawę tylko chciał bym jedno urządzenie.

Prędkość niestety się nie zmieni, Orange ma wywalone na małe wioski i nawet 20 Mb nie dadzą, sieć radiowa to też porażka jak wszyscy siedzą na necie teraz. Czasami prędkość gsm spada do 2-3 Mb.

Dzięki za odpowiedzi, poszukam odpowiedniego sprzętu i postaram się resztę puścić kablem. Niestety skrzynkę z kablami mam na balkonie 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

@mystic74Z doświadczenia wiem, że układ kabel i AP jest najlepszy dla mieszkań. Po pierwsze bezstratne przesyłanie sygnału (prędkości) w drugi punkt mieszkania po LAN, co pozwala za pomocą switcha podłączyć np laptop czy komp stacjonarny tak jakby bezpośrednio do routera. Po drugie dwa doskonale silne sygnały w mieszkaniu eliminują martwe strefy. Dla dużych prędkości strata 20% sygnału to pestka, dla 10Mb/sek to już sporo...Jeśli po wymianie modemu w menu zauważysz prędkość max (około 12Mb/sek down i 1,2mb/sek up) to dopiero (po odliczeniu niewielkiej straty prędkości na routerze) możesz brać się za resztę sieci. Zalecam wcześniejsze sprawdzenie otoczenia sieciowego i optymalnego ustawienia drugiego AP za pomocą Wifianalyzera na Androidzie. Jeśli za pomocą tej aplikacji i delikatną korekcją ustawienia wymienionego modemu uzyskasz w całym mieszkaniu do -60dBm, to drugi AP jest niepotrzebny. Zerknij też na ilość i moc sąsiednich sieci wifi i kanały ich pracy.

Zainteresowałeś mnie tymi kablami na balkonie 🙂

LAN to sieć kat5e, więc zweryfikuj jakość tych kabli...i to, do czego służą

Pytaj, podpowiemy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

Kable były układane jak mnie jeszcze tu nie było 🙂 i gościu wsadził skrzynkę na balkonie. Balkon z trzech stron osłonięty i zadaszony. Kable są kat 5e i niestety mam po jednym kablu w pomieszczeniu. W skrzynce jest też kabel 230V 🙂 myślałem o jakiejś hermetycznej skrzynce i tam wsadzić modem.

 

Dom jest na wsi sąsiadów mało żadnych obcych sieci nie wykrywam. Dwa piętra. Modem na parterze na piętrze mam extender i jest około -60dBm  -65dBm ale i tak są problemy.

 

Mogę też przenieść (przedłużyć ) kable na strych około 6-7 m i tam zamontować wszystko. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.

 

Na zdjęciu skrzyneczka 🙂

 

Dzięki za wszelką pomoc.


IMG_20201119_103640.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

@mystic74Pomysł z modemem na zewnątrz-be

Pomysł z przedłużaniem kabli -cacy

Przepraszam za skróty myślowe, ale na 100% pochylimy się nad problemem i znajdziemy wspólnie rozwiązanie. 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

O przedłużeniu kabli myślałem już wcześniej i teraz na tym się skupię 🙂

Sposób przedłużenia kabli, może dwa patch panele (żeby nie zarabiać 15 końcówek) i połączyć je patchcordem (Patchcord jest chyba krosowany? ) lub zwykłym kablem 10 cm UTP/FTP do kupienia gotowce w necie 🙂

 

W zasadzie to już wszystko wiem. Dzięki bardzo.

 

AP i tak muszę kupić żeby korzystać z sieci przez telefony i od tego zacznę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

@mystic74Szybko myślisz...

Ja robiłbym to inaczej.Patchpanel i patchcordy są dobre do pomieszczeń. Na zewnątrz bym tego nie instalował. Różnice temperatury spowodują wilgotnienie i będziesz miał problemy z siecią i to duże. Są dwa rozwiązania. Jedno, to wprowadzenie kabli do wewnątrz (jeśli zapas pozwoli) i wykonanie złączy na specjalnych złączkach z grzebieniem KRONE, co pozwoli zachować kategorię i nie zajmie miejsca. Ostatecznie na przejściówkach (beczkach) RJ45, co będzie kosztować sporo wysiłku z zarabianiem kabli, ale też jest akceptowalne z założeniem ich dobrej jakości i trzymania kategorii. Drugim pomysłem jest zrobienie złączy na zewnątrz i spakowanie w puszkę hermetyczną (również za pomocą przejściówek z KRONE) Tylko stosowanie odpowiedniego wyposażenia zapewni prawidłowe działanie sieci LAN

Patchpanel bym założył na w/w strychu w szafie RACK powiedzmy 6U z własnym zasilaniem...Ważne, aby kable użyte do przedłużania były tej samej kategorii co wcześniej ułożone. Nie mieszaj kategorii, co najwyżej możesz zastosować kat5e FTP...

Co do AP...możesz wybrać router ze switchem i za pomocą odpowiedniej konfiguracji zrobić z niego AP ze switchem, co jest bardzo wygodne...

Jak Ci się podoba moje spojrzenie na sprawę?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

własny modem i router w pakiecie Love neo 10 Mb

@agat13 Pomysł z łączeniem kabli bardzo dobry, tego szukałem 🙂

Muszę posprawdzać czy kable wszystkie są sprawne bo z elektryką w tym domu różne cuda się dzieją. Wifi też muszę mieć w całym domu i na razie od tego zacznę a kabelki będę układał stopniowo bo trochę sprzętu będę potrzebował 🙂

Teraz internet mam doprowadzony do salonu i kablem spięty jest telewizor i dekoder. Jak zrobię kabelki to wtedy AP będę mógł postawić w lepszym miejscu.

Ewentualnie kupię  jakiś router wifi z modemem żeby nie zaśmiecać salonu i będzie jedno urządzenie.

Dzięki.

Myślę że temat będzie przydatny dla innych osób 🙂