Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwiększenie zasięgu wi-fi


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Zwiększenie zasięgu wi-fi

Witajcie. 

Posiadam do mojej neostrady Funboxa 2. 0 i w jaki sposób najlepiej mogę zwiększyć zasięg Wi-Fi? Czy wynająć od Orange Smart Wi-Fi BOX, czy może zakupić inny sprzęt?

 

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zwiększenie zasięgu wi-fi

@Pepsiu23 można po przez wzmacniacz sygnału WiFi, rozwiązanie łatwiejsze, bo sygnał pobierany jest z obecnej sieci WiFi i nie trzeba ciągnąc dodatkowych przewodów lub zastosowanie drugiego routera, rozwiązanie bardziej pracochłonne i najlepiej podłączyć przez przewód RJ-45. Polecam drugie rozwiązanie, pewniejsze i stabilniejsze połączenie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Zwiększenie zasięgu wi-fi

Tam gdzie chcę zwiększy zasięg Wi-Fi mam podłączony komputer przez kabel RJ45. Więc może jakiś router czy wzmacniacz 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zwiększenie zasięgu wi-fi

@Pepsiu23 moim zdaniem najlepiej będzie zastosować drugi router i wpiąć go w port WAN zamiast komputera, natomiast z nowego routera drugim kabelkiem z portu LAN nowego routera podłączyć komputer. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Zwiększenie zasięgu wi-fi

@ketrasaArtur A czy trzeba coś zmieniać w ustawieniach routerów? I czy może jest jakiś dobry router, który dobrze będzie współpracował z FUN Boxem 2.0?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zwiększenie zasięgu wi-fi

@Pepsiu23 przy konfiguracji z dodatkowym routerem w FunBox-ie nie trzeba nic zmieniać. Trzeba będzie drobne konfiguracje przeprowadzić tylko w drugim routerze. Ja używam routerów TP-Link, ale to może być dowolny inny, aby miał wejście WAN. W zależności od możliwości finansowych można dobrać najbardziej odpowiedni router. Proponuję wybrać taki, który będzie obsługiwał dwa zakresy sieci WiFi: 2,4G oraz 5G.

 

Z konfiguracją poradzisz sobie, bo wystarczy na forum napisać, i zawsze znajdzie się osoba, która poprowadzi jak skonfigurować. Wszystko zależy, jaki model zostanie wybrany.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Zwiększenie zasięgu wi-fi

Posiadam poprzedni router Tp-link AC1750 Archer D7 ADSL2+ , czy taki mógł by być?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zwiększenie zasięgu wi-fi

@Pepsiu23 wygląda, że powinien się nadać. Port LAN1 pełni również opcje portu WAN. Więc w routerze powinna być możliwość przestawienia i uruchomienia internetu na tym routerze. Do tego obsługuje sieci WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Zwiększenie zasięgu wi-fi

@Pepsiu23 Uzupełnię info od @ketrasaArtur 

Jeśli masz kabel eth to znaczy, że bezstratnie prześlesz internet po sieci LAN bezstratnie.

Co do routera. Nie polecam stosowania portu WAN. Wprowadzasz podwójne routowanie w sieci. Tu trzeba uważać, aby zakres adresów IP z FB2 nie pokrywał się zakresem dodatkowego routera. Dwie sieci uniemożliwią np. wejście na router FB2 i jego siec z sieci routera dodatkowego (np. dysk NAS i drukarka podłączone do FB2) Jest inny sposób . Nie wiem czy router, który wymieniłeś przy wejściu ADSL się sprawdzi, ale spróbuj wyłączyć serwer DHCP na dodatkowym routerze i zastosować go w trybie switcha z Access Pointem. To rozwiązanie praktyczniejsze, bo nie tworzysz opóźnień na dwóch kaskadowych sieciach LAN. Konfigurcja jest prosta, spróbuj lub pytaj

Rozwiązanie takie jest zdecydowanie skuteczniejsze jeśli grasz na kompie stacjonarnym


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Zwiększenie zasięgu wi-fi

miałem kiedyś do czyniena z fb 2.0 i miał całkiem niezły zasięg. jak chcesz możesz kupić smart wifi box ale ja np mam w domu repeatery. A już najlepiej by było całkowicie zrezygnować z wifi i wszystko mieć na kablu, wiem, że to trudne, ale się da 🙂