Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Przeczytałem co to lejek i raczej nie sądzę abym miał go nakładanego. Na forach jest napisane, że lejek jest nakładana na cały dzień a ja mam problemy dopiero po kliku minutach oglądania VOD.

 

Przed chwilą zrestartowałem router i zrobiłem speed testa: http://www.speedtest.pl/test/178437249

Anonim

Nie dotyczy

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

@awiatorJa bym pobawił się wymuszeniem jednej z trzech opcji 800/1800/2600 co do lejka to raczej go nie masz bo jak napisałeś w pierwszym poście po restarcie na chwile działa OK. Z tego co piszą na innych forach w niektórych przypadkach pomaga.

Anonim

Nie dotyczy

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

@awiatorA jak jest teraz czy bawiłeś się tymi ustawieniami ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

@AnonimNiestety jeszcze nie miałem czasu (obowiązki w pracy oraz rodzinne) aby cokolwiek z tym robić.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Witam. Podłącze się pod temat, ponieważ używam podobnego routera. Od kilki dni mam prędkość 100Kb/s i nie wiem co robić. 

 

Zmieniałem pasma i dalej to samo, bądź gorzej. Na pasmie 800 jest zasięg 5 kresek, a  prędkość dalej niska.

 

Jakieś pomysły ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Może lejek techniczny?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Wedle teorii lejka po 23 godzinie powinienem mieć normalną prędkość ? 

Lejek założony na mnie czy na nadajnik w okolicy ?

Dlaczego mam w ogóle za taki interes płacić, nie rozumiem, nie taką umowę podpisywałem.

 

 

 

 

 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Dlaczego po 23 ma go nie być? Lejek sprawdzić najlepiej kupując byle jaki starter i po włożeniu do routera będzie wieksza prędkość.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Ok, dziękuję. Tak się składa, że zakupiłem dzisiaj starter i właśnie to zrobiłem. Faktycznie z nową kartą sim działa znacznie lepiej. Czyli mam lejek. Nie rozumiem dlaczego  BOK mi tego po prostu nie powiedział ?? OK to co teraz pozostaje robić ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

A jeśli to nie tajemnica to jakiej rzędu wielkości jest różnica prędkości? To był starter Orange czy nju? Jeszcze to kompletności testów warto przełożyć kartę sim z routera np. do komórki i tam sprawdzi (teoretycznie jeszcze karta sim może być popsuta - nie miałeś ostatnio włączonego routera w trakcie burzy?).

Z tego co mi wiadomo, to nie wszyscy doradcy mają możliwość sprawdzenia lejka technicznego.

Co robić? Na początek warto ustalić jedną z dwóch przyczyn: ściąganie dużych ilości danych czy korzystanie z rzeczy przeciążających sieć np. peer2peer.