Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Od listopada 2016 r. posiadam usługę Internet dla domu LTE.

W zestawie dostałem modemem Zte MF283+. Od początku miałem problem z tym, że router (najczęściej w trakcie oglądania serwisów streamingowych Orange VOD, Netflix, ChilliTV lub ostatnio NC+GO dostawał "czkawki".

Prędkość przesyłania danych notorycznie spada z prędkości 10 - 20 Mbit/s (więcej raczej u mnie nigdy się udało uzyskać) do 1Mbit/s lub czasem 0Kbit/s 😞 Użycie przycisku rozłącz/połącz nie wpływa na poprawę sytuacji i dopiero po restarcie routera sytuacja wraca do normy. Problem powtarza się po kliku minutach a czasem dopiero po dniu. Jest to bardzo irytujące.

Jak jeszcze miałem taka możliwość to 3 razy zgłaszałem przez mój orange ten  problem, który dwa razy podobno został zdiagnozowany i naprawiony a za 3 razem otrzymałem odpowiedź, że Orange nie świadczy usługi LTE w mojej lokalizacji i polecono mi zakupić antenę zewnętrzną, która powinna poprawić moją sytuację. Zdziwiło mnie to bardzo ponieważ router wskazywał połączenie LTE i zasięg na poziomie 5 kresek. Ostatnio zakupiłem antenę i po jej podłączeniu wskaźniki sygnału są identyczne jak bez anteny a siła sygnału waha się miedzy -65 a -72dbm. Problem wciąż występuje:(

Wcześniej miałem modem HSPA+ Huawei E5220 i kartę z NJU i nigdy nie miałem z nim podobnych problemów a to niby ta sama sieć. Dlatego chciałem sprawdzić czy po ręcznym wymuszeniu pasma HSPA sytuacja przypadkiem się nie poprawi ale mój modem brandowany ma wszystkie checkboxy nieaktywne i nie mam, żadnej możliwości zmiany ich stanu (automatycznie dobiera pasmo).

Po cichu liczyłem, że pojawi się jakaś aktualizacja firmware ale ostatnio za każdym razem jak sprawdzam dostępność aktualizacji otrzymuje błąd.

Mógłbym zgłosić swój problem po raz kolejny tym razem przy użyciu czatu ale jakoś nie wierzę w sukces takiego działania (od lutego zgłaszam problem z dostępem do moj orange a potem z wymuszoną migracją do nowego orange i jak do tej pory nie otrzymałem, żadnej informacji zwrotnej.

 

Czy macie jakiś pomysł jak mógłbym "naprawić" swój internet?

 

23 ODPOW. 23
Anonim

Nie dotyczy

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

@awiatorCzy sprawdzałeś czy nie ma nowszej aktualizacji do routera ?

Ale wykonaj pełen reset routera do ustawień fabrycznych 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Oczywiście, że sprawdzałem (poprzez panel) i za każdym razem ta sama historia: "Błąd podczas sprawdzania aktualizacji". Jeśli mam być szczery to resetowałem do ustawień fabrycznych wielokrotnie mając nadzieje ze to rozwiąże mój problem:(

Anonim

Nie dotyczy

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

@awiatorA możesz podać jaką masz teraz wersje firmware  ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Jak wrócę do domu to podeślę. Teraz jedynie mogę powiedzieć, że od czasu podpisania umowy instalowałem tylko jedną aktualizację (tą, która zmieniła domyślne hasła w routerze).


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Wersja oprogramowania: CR_ORAMF283+V1.0.0B06
Wersja firmware: BD_ZM8630V1.0.0B12

Wersja sprzętowa: PCBMF283+V1.0.0

Anonim

Nie dotyczy

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

@awiatorOK A co masz pozaznaczane w opcji "Wybór pasm "?

 


Przechwytywanie.PNG

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

Nie masz lejka technicznego?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

@AnonimWszystko jak u Ciebie, tylko zablokowane do edycji.Bez tytułu.png@Piotrekk85 O lejku nic nie wiem:(


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zte MF283+ - ograniczenie przepustowości do 1Mbit/s lub 0Mbit/s

To sugerowałbym podpytać na BOK czy miałeś w ciągu ostatnich dni (może tygodnia) "lejek techniczny".