Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

@Dantes zakładam, że adresy IP na sztywno do urządzeń wpisałeś z poza puli DHCP?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

@ketrasaArtur  automat je przydzielił a ja je dodałem potem jako stałe .. Tak jak to robiłem na funbox 1 i było zawsze ok . Nawet jak tego nie zrobiłem to i tak problem wystąpił . Nie próbowałem jedynie zresetować Funboxa 2 bo w razie czego nie chciało mi się ponownie wszystkiego ustawiać na nowo bo jest tego trochę .. Ale ogólnie przypisało mi się z kolejnymi numerami czyli np jak mam kompa z końcówką 11 to kamerę mam 19 światło 22 telewizor 29 itp. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

Wróciłem po pracy do domu i znowu problem z Internetem na moim kompie a dokładnie jego brak . Zrobiłem napraw ,system stwierdził abym wyłączył router.  Tak zrobiłem wczoraj nawet kilka razy .. Ale dzisiaj też i Internet załapał . Nie mogłem wejść na stronę Funboxa 2 bo złe hasło , zmieniła mi się strona logowania i hasło administratora . Oraz inne drobiazgi  ... skoro tak to ustawiłem kompa na automat  przy Ipv4 i działa jak narazie już kilka restartów kompa i działa .   Nie wiem co się samo mogło stać  przez dzień .. .  Ale ustawień  Funboxa Chrome nadal nie zapisuje.  Muszę na firefoxie to robić .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

@Dantes może jakaś aktualizacja oprogramowania była na routerze. Obserwuj i daj znać, jak działa internet.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

@ketrasaArtur bede dawał znać aktualizacji Funboxa 2 nie znalazło . może jakies ustawienia po funbox 1 były na orange lub u mnie i dopiero teraz się pojawiło właściwe okno takie  .   dawniej go nie miałem w funboxie 1


Przechwytywanie dziwny panel.PNG

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

Minęła kolejna doba i jak na razie jest ok pod każdym względem oprócz zapisu ustawień do pliku przez przeglądarkę Chrome . Trochę to dziwne bo rano zanim wymieniłem router,to na Funboxie 1 bez problemu zapisywały się ustawienia  a po południu , jak i obecnie nie jest to możliwe na żadnym dostępnym u mnie komputerze .  To tak w ramach informacji i ciekawości czy ktoś z was też tak ma ?  


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

Piszę tu, bo nie znalazłem innego sensownego wątku.

Zauważyłem, że lista zdefiniowanych ustawień portów ZAAWANSOWANE / NAT/PAT w Funbox 2.0 jest u mnie widoczna tylko pod starą przeglądarką IE6, natomiast zarówno pod Chrome jak i EDGE nie widzę tych ustawień.

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że też tak ma?

Bez tych ustawień mój NAS nie ma czego szukać, a i ja nie ma do niego dostępu z zewnątrz.

Zdjęcie z IE6 poniżej.

Przechwytywanie.JPG

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

U mnie jest tak na każdej przeglądarce - nie mam ie6 


Przechwytywanie.PNG

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

Dantes,

I dokładnie tyle samo widzę w Chrome i najnowszym IE. Brak możliwości dopisania własnych ustawień.

To mogę zrobić tylko w starym IE6.

Możesz spróbować u siebie wpisać cokolwiek i próbować to zapisać?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

Zauważyłem również, że analogicznie do poprzedniego - nie wyświetlają się zaawansowane ustawienia wifi  (ta tabela poniżej). Można ją zobaczyć tylko w IE6 lub w aplikacji "Mój FunBox".