Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Też poproszę, zamówiłbym chętnie 1Gbps/300Mbps ale usilnie twierdzą że FB2+ ONT to tylko w wolniejszych ofertach, a ONT do FB3 się "nie da".

A dalej jest opcja wykorzystania koncentryka do samego mieszkania? Jaki jest wtedy układ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@bwlodar, temat aktualny, napisałem na pirv. Ciekawostka: najpierw powiesili kable, potem otwierali puszki i coś przy tych kablach jeszcze robili, a ostatnio część kabli została zdjęta ze słupów i leży na ulicy, więc czasem ktoś po nich przejedzie. Mam nadzieję, że sam. osobowy to nie kataklizm dla takiego grubego kabla 🙂 i że jakoś to będzie potem działało.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@mehr_licht  proszę o oznaczenie jako rozwiązanie

ćwiczyłem temat ostatnio i opisałem swoją przygodę tutaj:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/W%C5%82asny-router-zamiast-Funbox-a-3-0-Orange/m-p/192606...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@gk2a6 pięknie dziękuję, brzmi niemal zbyt pięknie, żeby było prawdziwe. Ale cuda się zdarzają. No i obiecuję, że oznaczę jako rozwiązanie, gdy tylko "moi" technicy dadzą się przekonać. Czy dobrze się domyślam, że "niewidzialne włókno" ma posłużyć do połączenia ONT z FB?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Zastosuj metodę którą opisałem plus wymagaj dopisania na zleceniu. Zapowiedz że bez ONT nie wpuścisz w celu instalacji.

Nie, chodziło o to najcieńsze, przezroczyste włókno które przychodzi z klatki, ciągnięte w rogu przy suficie na klej -  gdy jeszcze była koncepcja że trzeba będzie wiercić. Po znalezieniu peszla okazało się to nieistotne gdyż cały kabel jest schowany w peszlu a gniazdo ładnie zamontowane na puszce gdzie ten peszel wychodzi. Z gniazda do ONT idzie normalny biały, luźny patchcord i to mi pasuje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Cześć,

 

Z tego co wiem ONT jest przypisany do systemu i inny w tym miejscu po prostu nie będzie działać. Jeśli masz chęć poeksperymentować, polecam zamówienie zestawu FB2 i zewnętrzny ONT z powodów techniczno-instalacyjnych (np kabel FTTH mozna doprowadzic tylko do przedpokoju, a dalej jest "skrętka", po której da rade pdłączyć w salonie FB2 do w/w ONT-a). Takie "zestawy" można było wybrać z powodów technicznych. Dalej pozostaje tylko twoja inwencja i opinie na temat jaki router wybrać, który bedzie współpracował z ONT i spełniał Twoje oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa

Anonim

Nie dotyczy

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@agat13  ONT + FunBox 2.0 już dawno nie daje Orange, jeśli ma się FunBox 3.0 to kwestia dogadania potrzeby ONT, da się to załatwić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Tak, właśnie nad tym pracuję. Byli już monterzy, którzy dociągnęli kabel do domu, teraz podobno ma się kontaktować Orange z ofertą, a potem przyjdzie druga ekipa monterów, tym razem już z FunBoxem.

Przy każdej rozmowie powtarzam, że potrzebuję dodatkowe ONT, wszyscy niby potwierdzają, ale... jeszcze nikt nie wyprowadził mnie z błędu, że jestem jedyną osobą, która o tym wie, a tym bardziej pamięta 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

No i sprawa doczekała się szczęśliwego końca.
Oznaczyłem jako rozwiązanie odpowiedź @gk2a6, bo była "najbliższa mojej prawdy" ;), chociaż tak naprawdę cały wątek był pouczający.


Małe podsumowanie mojego przypadku:


Obyło się bez napięć dyplomatycznych, a tym bardziej "konfliktów zbrojnych" :), wystarczyło ładnie poprosić i potem przy kolejnych rozmowach pilnować, czy Wielki Władca Wszechświata, Najwyższy System Pierwszy :), wie o mojej uniżonej prośbie. Ostatecznie technik z Tpteltech też pomógł (z własnej inicjatywy!), dzwoniąc pod jakiś tajemny numer i prosząc panią o uroczym głosie (stałem obok 🙂 ) o dopuszczenie nie tylko Funboxa, ale i ONT przed oblicze Najwyższego Serwera 🙂
Wrażenia ogólne: Funbox działa i nie dziwię się, że klienci są zadowoleni, ale np. nad siłą sygnału Wi-Fi można jeszcze popracować i to sporo (chociaż akurat to przeciętny użytkownik jednak zauważy). A ponieważ okazało się, że mój stary router jednak nie umie w VLANy, zastąpił go Fritzbox - nie dość, że konfiguracja Internetu to Click&Go (wziąłem opcję bez telewizji i telefonu, więc tylko to musiałem ustawić), to i Wi-Fi działa jak trzeba bez repeaterów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@mehr_licht Potwierdzam - u mnie było bardzo podobnie. Zamówienie (i wielkie zdziwienie Pani w salonie, że nie chcę stałego IP tylko osobny ONT), potem wizyta techników, szybka instalacja a potem boksowanie się ponad dwie godziny z formularzami (bo im "nie wchodzi" Funbox 3.0 i osobny ONT). Jak pan technik stwierdził, że jednak nic z tego nie będzie, tylko musi pobrać jakiś kod do nieudanej instalacji, to po kontakcie z Panią z ich infolinii po ten kod, okazało się, że się jednak da 😃 (tylko Pan technik próbował aktywować Funboxa 2.0 z ONT i nie dostawał tam prędkości 1Gbps tylko 600Mbps a na tyle nie chciałem się zgodzić ja.

Suma sumarum, mam Funboxa 3.0 i osobny ONT i łącze 1Gbps/300Mbps. 

Pozdrawiam,

Tony.