Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@Anonim @agat13  - macie całkowitą racje. Będzie z tym za dużo zachodu, a nawet jeśli się uda to jestem pewien, że będą wyskakiwać problemy itp. Więc zostane tylko przy zmianie routera z FB 3.0 na wcześniej już wspomnianego kilka razy asua. Dam sobie spokoju z IPTV i zostanę przy satelitce, ewentualnie może wezmę jedną usługę IPTV, tak na próbę, by zobaczyć jak to chodzi


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

Witam po miesięcznej przerwie! 

Pozwólcie, że odpowiem na zagadnienia @ketrasaArtur 

"Jak już wcześniej wspomniałem, musi obsługiwać technologię VLAN, i PPPoE, a tego w opisie routera nie mogę znaleźć."

- router posiada PPPoE, wyczytałem to na oryginalnej stronie asusa, natomiast nigdzie nie znalazłem nic o tym VLAN - to port czy jak? Tak mi się kojarzy nazwą. Co ciekawe na specyfikacji widnieje napis w dodatkach - IPTV SUPORT, czyli o to nie muszę się martwić tylko ile tych dekoderów ip mogę na raz podłączyć?

"Bez namacania go trudno mi jest z opisów coś wywnioskować."

- będzie kupowany jak tylko pojawi się światłowód 😉

"Dochodzi jeszcze konfiguracja IPTV:

Dwa porty znam: ID IPTV: 838 i 839. Wspominasz o trzech punktach odbioru TV, więc pewnie będzie potrzebny trzeci ID IPTV, ale z tym się nie potkałem na internecie Orange."

- mam nadzieję, że z tym napisem IPTV SUPORT również wchodzi w skład automatyczna konfiguracja 

 Załączam jeszcze link do specyfikacji, kto wie może coś pominąłem albo zauważycie coś również istotnego: https://www.asus.com/ca-en/Networking/RT-AX58U/specifications/

 

A tak na marginesie, jak tam u was?

 

Anonim

Nie dotyczy

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@Macrolo  prawie każdy router wspiera IPTV, ale to coś innego, niż Orange TV, więc odpuść tą telewizję, albo szukaj routera wspierającego VLAN i to 3 porty jak się nie mylę, drogo będzie i trudno jak to chcesz uruchomić 😉


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

Macrolo udało się podłączyć Orange Światełko na RT-AX58U? 

Zastanawiam się nad kupnem właśnie tego samego routera tylko pod światełko, bez voipów i TV.

 

____________

* Wpis przeniesiono z tematu Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s? - Wiktor


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@GrubaAkcja  Odpisałem Ci na wiadomość prywatną ale odpiszę i tu. Według planów Nexery, światłowód ma zostać oddany do użytku 1 kwietnia, także jeszcze trochę sobie na światełko poczekam. Z tego też powodu nie miałem jeszcze styczności z tym, jak wygląda zmiana routera itp. Zaznaczę też, że z racji, że do oferty wszedł nowy FunBox 6 z WiFi kat. 6 to nie planuję w najbliższym czasie go wymieniać, gdyż jak narazie ma dobre opinie i według społeczności jest o wiele bardziej udanym modelem względem poprzednika. Jak się skuszę (a jest na to duża szansa, ze względu na stronę administracyjną asusa) to wymienię tego FB, aczkolwiek najpierw sprawdzę jak właśnie to on się sprawuję i jeśli uznam wymianę na potrzebną to napewno zdam relacje. Dziś pozostaje mi tylko powiedzieć, że siedzę na LTE i pozdrawiam.

 

Edit: Widzę, że wiadomość napisałeś w poniedziałek, skusiłeś się na tego asusa?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

Hej,

 

jeszcze nie, tak naprawdę to są plany na nowe mieszkanie do którego się w wprowadzę za jakiś miesiąc.

Na razie planuję zakupy 😉