Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

Przeczytałem większość tematów na temat własnego routera z ONT, ale cały czas mam problem z uruchomieniem swojego zestawu z TP-Link AX1800 (AX20).


ONT+FB2 działają, ustawienia:

 

1.PNG

2.PNG

 

W logach jest tylko:

2020-05-27 00:23:00 PPP INFO [6953] pppoe send PADI Host-Uniq(1b29)
2020-05-27 00:23:00 PPP INFO [6953] pppoe send PADT due to(resending PADI)
2020-05-27 00:22:55 PPP INFO [6953] pppoe send PADI Host-Uniq(1b29)
2020-05-27 00:22:55 PPP INFO [6953] pppoe send PADT due to(resending PADI)

Ktoś wie, o czym zapominam? Dziękuję za pomoc!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

@arkadiuszn  podobnych tematów w tym dziale masa, wypada przeczytać, pierwszy z brzegu... Osobne-ONT-Ubiquiti-USG-UniFi-Security-Gateway. 

Tak na marginesie, szczegóły połączenia z Internetem, można podejrzeć na komputerze, jak ONT+ FunBox 2.0 jest podłączony, musisz DNS i resztę ustawień wpisać samemu do własnego routera, FunBox 2.0 większość ustawień zdalnie pobiera i konfigurację częściową też (dlatego tego w jego panelu administracyjnym nie widać).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

@arkadiuszn  podobnych tematów w tym dziale masa, wypada przeczytać, pierwszy z brzegu... Osobne-ONT-Ubiquiti-USG-UniFi-Security-Gateway. 

Tak na marginesie, szczegóły połączenia z Internetem, można podejrzeć na komputerze, jak ONT+ FunBox 2.0 jest podłączony, musisz DNS i resztę ustawień wpisać samemu do własnego routera, FunBox 2.0 większość ustawień zdalnie pobiera i konfigurację częściową też (dlatego tego w jego panelu administracyjnym nie widać).

Anonim

Nie dotyczy

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

Zapomniałem napisać, czasem FunBox 2.0 jest przypisany do danej lokalizacji klienta (inny router nie zadziała), wtedy we własnym routerze trzeba MAC jego wpisać, @arkadiuszn  masz w swoim routerze stosowną zakładkę (tam jest opcja klonowania, ale można wpisać też ręcznie), zapisz MAC FunBox 2.0 jak będzie pracować z ONT, potem konfiguracja własnego routera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

@Anonim Prawdę mówiąc nie spotkałem się z przypadkiem totalnych restrykcji że strony dostawcy pod kątem FB2. Jego zawsze można zastąpić innym routerem ( oczywiście odpowiednio konfigurowalnym i nie pierwszym lepszym ). Jest przypisany do usługi tylko administracyjne


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

@Anonim FB2 całkowicie automatycznie pobiera konfigurację. Wyjątkiem są uparciuchy, które po cesji trzeba przedstawiać ręcznie.No, są jeszcze te z archiwum X, które niestety nie chcą, bo nie...ale to już taki urok elektroniki. Po wróceniu do fabryki każdy winien zassać automatycznie ustawienia neo i własne defaultowe ( np wifi)

Anonim

Nie dotyczy

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa


@agat13napisał(-a)

@Anonim Prawdę mówiąc nie spotkałem się z przypadkiem totalnych restrykcji że strony dostawcy pod kątem FB2. Jego zawsze można zastąpić innym routerem ( oczywiście odpowiednio konfigurowalnym i nie pierwszym lepszym ). Jest przypisany do usługi tylko administracyjne


Wystarczy że instalator autoryzuje ONT i FunBox 2.0 klienta, wtedy inny router nie będzie działać w sieci Orange, MAC FunBox 2.0 wyświetla się w sieci klienta, więc nie problem go zapisać i wpisać we własny router, inna kwestia to wiedza o konfiguracji, nie trzeba jej posiadać, wystarczy użyć wyszukiwarkę Google, tam wszystko jest i na dodatek poradniki filmowe.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

A jedna, MAC adres pomógł. Musiałem poczekać z 5 minut na połączenie, ale weszło. Dziękuję bardzo 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

@arkadiuszn Proszę, proszę..no i dowiedziałem się znów ciekawostki..a jednak


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

Twój komentarz nakłonił mnie do ponownego przetestowania wszystkiego. Ustawiłem domyślny MAC i po restarcie dostęp do Sieci nadal jest, więc jest jedno rozwiązanie: hasło pppoe nie zmieniło się mimo otrzymania potwierdzenia SMS, a ja za szybko zacząłem panikować. Gdyby się coś zmieniło to napiszę tutaj.

Tak czy siak, już działa i jestem Wam bardzo wdzięczny za pomoc 🙂 Udanego weekendu!

Anonim

Nie dotyczy

TP-Link AX1800 (AX20) + ONT nie działa

@arkadiuszn  w razie problemów, śmiało pytaj 😄