Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

Z racji instalacji swiatlowodu w mojej okolicy i doprowadzenia go na budynek mieszkalny, mam pytanie czy jesli przylacz jest w 1 budynku mieszkalnym, to czy w 2 budynku jest to garaz z dwoma pomieszczeniami, dam rade jakos przeciagnac internet.

 Dodam tylko ze 1 od 2 budynku jest oddalony od siebie o jakies 20m.

Myslalem na poprowadzeniem skretki z 1 do 2 budynku i zastsowaniu tam 2 router, tylko pytanie czy to bedzie dzialalo. Prosilbym o pomoc co do tego tematu, z gory dziekuje

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

Czy jest nielegalne? Spierałbym się z Tobą kolego (oczywiście pod pewnymi warunkami ).

Ja osobiście mam coś takiego na Asusach (FunBox - Asus 12 metrów - Asus 43 metry ) i niestety będziesz musiał zainwestować w dobry żelowany przewód kat 6. I tak prywatnie  -  dobrze rozplanuj przeprowadzenie przewodu żeby zmniejszyć ilość końcówek do zarobienia oraz uważaj na miejsca w których prowadzisz przewód jak np w okolicach skrzynek bezpiecznikowych bo może się okazać że albo zacznie zanikać albo prędkości będą falować. Schowaj całość w korytkach kablowych jeżeli będą na biec na zewnątrz. Proponuję kupić szpulę z przewodem żebyś nie musiał przewodu naciągać, chyba że masz jakiś krótki prosty odcinek. Jeśli masz światłowód to zastosuj minimum przewód kat 6, bo na innych będzie dosyć duża strata. Powodzenia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

36 ODPOW. 36

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@Dares94 tak możesz takie rozwiązanie wykonać, będzie działało. Jest to jedna z opcji i w dodatku najtańsza.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

A jakis sprzet godny polecenia i nie za gory zlota? 

Poleci ktos 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@Dares94 ja u siebie w domu sieć zbudowałem na TP-LINK-ach. Każdy może użyć wedle uznania, aby router miał wejście port WAN. Praktycznie nic więcej nie potrzeba, a najtańszy to koszt do 50 PLN. Jeżeli chcesz obsługę WiFi 5GHz, to koszt może nieco pójść w górę.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

Dzieki wielkie za odpowiedz to juz wiem wszystko.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@Dares94 

Czy wszystko? @ketrasaArtur  dobrze radzi że skrętką. To najpewniejsze. Jednak stawianie drugiego routera w kaskadzie to nie tak...warto go ustawić w trybie bez DHCP i traktować jako switch z Access Piontek. Tak wygodniej, chyba, że chcesz separować sieci w tych różnych budynkach. Wtedy router w pierwotnej wersji. Pamiętaj, aby skrętką była żelowana i zabezpieczona listwą, rurką czy peszlą . Na końcach załóż gniazda, bo tak wygodniej. Udanej zabawy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

Czy oba budynki mają ten sam adres? Jeśli nie, to takie coś nie jest legalne i możesz trochę zabulić.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

Czy jest nielegalne? Spierałbym się z Tobą kolego (oczywiście pod pewnymi warunkami ).

Ja osobiście mam coś takiego na Asusach (FunBox - Asus 12 metrów - Asus 43 metry ) i niestety będziesz musiał zainwestować w dobry żelowany przewód kat 6. I tak prywatnie  -  dobrze rozplanuj przeprowadzenie przewodu żeby zmniejszyć ilość końcówek do zarobienia oraz uważaj na miejsca w których prowadzisz przewód jak np w okolicach skrzynek bezpiecznikowych bo może się okazać że albo zacznie zanikać albo prędkości będą falować. Schowaj całość w korytkach kablowych jeżeli będą na biec na zewnątrz. Proponuję kupić szpulę z przewodem żebyś nie musiał przewodu naciągać, chyba że masz jakiś krótki prosty odcinek. Jeśli masz światłowód to zastosuj minimum przewód kat 6, bo na innych będzie dosyć duża strata. Powodzenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

Wg umowy usługa jest świadczona pod konkretnym adresem. Nie możesz jej udostępniać poza posesję. Zapoznaj się z umową.

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Swiatłowód instalacja na 2 budynki


@Piotrekk85napisał(-a)
Wg umowy usługa jest świadczona pod konkretnym adresem. Nie możesz jej udostępniać poza posesję. Zapoznaj się z umową.

Zapoznaj się z wątkiem. Kolega pytający napisał, że chce poprowadzić kabel do garażu.